Petice za odškodnění od Německa: Škodu si nechte, Čechy odškodněte

Petice za odškodnění od Německa

podle zák. č. 85/1990 Sb.

Škodu si nechte, Čechy odškodněte

Výzva vládě České republiky

kkc-reichstag-2010775_1920_web.jpg

 

Německo dluží desítkám tisíc českých rodin víc než sedmdesát let miliardy korun a české, slovenské i československé vlády tento dluh ignorují. Vyzýváme proto Českou republiku, aby hájila zájmy svých občanů a dluhy z roku 1945 pro ně vymohla nebo je sama zaplatila.

Jak k dluhu došlo? Tím, že Německo zahájilo a prohrálo válku a muselo začít platit válečné škody. Díky postupimské dohodě vítězných Spojenců mohly signatářské státy k náhradě škody použít nejen majetek zabavený německému státu, ale také zabavované majetky vlastních občanů, v Československu vymezené konfiskačními dekrety, které státy včetně Československa prodávaly a zkonfiskovaní se tím stali věřiteli Německa.

“Jako když v hospodě zaplatíte za kamaráda bez peněz a ten namísto hostinskému dluží Vám. Kamarádem bez peněz bylo po prohrané válce v létě 1945 Německo, jen s tím rozdílem, že zkonfiskovaných se nikdo neptal, jestli chtějí za Německo platit.”

Německo v průběhu uplynulých dekád zaplatilo devíti desetinám věřitelů. Bohužel jen svým občanům - i těm bývalým československým - a občanům Rakouska. Dnešní občané Česka a Slovenska čekají marně a nastupující generace na německý dluh možná dokonce zapomínají.

Připojuji se k výzvě vládě České republiky, aby kvůli značnému několikageneračnímu prodlení zajistila úhradu všem, kteří od Německa ještě nezískali odškodnění za svůj v roce 1945 zkonfiskovaný majetek, i když tak za Německo zaplatili nedobrovolně jeho válečné dluhy.

Další informace na www.konfiskace.info 

Petice i s petičními archy ke stažení zde

Rozhovor o konfiskacích a petici na Forum 24 zde 1. část, zde 2. část a zde 3. část


Petici sestavil Mgr. Ing. Jan Krofta, advokát    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Petici sestavil Mgr. Ing. Jan Krofta, advokát, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook