Za zrušení mega akce Bitva u Chlumce aneb musíme začít šetřit

marek vokšay

#26 ale no tak .....

2013-02-11 12:55

Považoval bych za účelnější tlačit na to, aby pokuta byla hrazena z peněz a majetku těch, kteří dotace zneužívali a zneužití umožnili .... podáváním trestních oznámení atdatd. Stavět na 6 milionech je nesmysl,když jde o pokutu přes miliardu. Když už, tak bych tlačil na to, aby akce nešla přes firmu navázanou na politickou stranu, ale rušit kvůli tomu podporu celé akce ..... :-(

Bušek

#27 Re: ale no tak .....

2013-02-11 17:31

#26: marek vokšay - ale no tak .....

Pane Vokšay, tady jde o víc jak čtyři zbytečně vynaložené miliony na Bitvu u Chlumce. Akce se dá postavit na jednom či dvou milionech max a to i s propagací meziplanetárního charakteru. Nejde ani tak o zrušení akce jako takové, ale o zrušení přemrštěné předraženosti této akce, která se má hradit z peněz daňových poplatníků. To jest z našich peněz. Pakliže by se oni zastupitelé nehodlali mírnit a jít s cenou dolů alespoň o zmíněné čtyři miliony. Pak ať se celá akce klidně zruší, protože za tolik peněz opravdu nestojí.

Žádáme proto aby:

a) aby zastupitelstvo kraje  revokovalo rozhodnutí o organizaci oslav v "navrhovaném rámci a finančním objemu"

b) aby ušetřené prostředky věnovalo skutečně do trvalého rozvoje kraje anebo je převedlo do rezerv na korekce euro-dotací

c) aby nás, občany tohoto kraje detailně seznámilo s položkovými náklady na tuto akci, nejen tak, jak se lze dočíst na webových stránkách Kraje. Abychom se mohli přesvědčit, že se vedení kraje skutečně chová transparentně a hospodárně.

d) aby nás stejně transparentně informovalo také o tom, kdo ponese případnou osobní odpovědnost, zjistí-li se, že zakázka byla nastavena nevýhodně


Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re: ale no tak .....

2013-02-11 17:52

#27: Bušek - Re: ale no tak .....

já chápu oč jde. Já jen poukazuji na to, kde by se daly peníze dostat zpět a to několikrát více, než 4 mio, a zároveň by šlo potrestat gaunery.


Nepřihlášený uživatel

#29

2013-02-11 20:54

S tím nelze jinak, než souhlasit. To je skoro stejná blbost jako byly fotky bývalé hejtmanky zvoucí na krásu Česko-Saského Švýcarska ( z nichž vyplývalo, ža za tu krásu může ona a ČSSD) a že to posvětil dělnický funkcionář a "novinář" HALO NOVIN, to už mně v mých šedesáti letech nepřekvapuje vůbec. Jenom tiše doufám, že všem těm, co nešli ke krajským volbám nyní dochází, co způsobili. S úctou Ivan Vávra
achab

#30 pan Vonka fandí Nakléřovu

2013-02-12 01:12

Zápis z jednání vypadá laskavě a nevinně :O)
Jednání s Ing. Radkem Vonkou – 3. května 2012

Oslava 200. výročí bitvy u Chlumce a rozhledna Nakléřovská výšina

Starostové obcí Petrovice, Chlumec, Telnice, Chabařovice, Krupka by postavení rozhledny
uvítali. Dle sdělení místostarosty Chlumce pana Slavíka jsou schopni uspořádat slavnosti za 2
miliony.
Na oslavách 200. výročí bitvy u Slavkova se podíleli sponzoři: Českomoravský cement a.s.,
Sita CZ a.s., Cement Hranice a.s., Obchodní domy IRO, Van Gansenwinkel s.r.o., Technický
a zkušební ústav stavební Praha s.p., a další. U nás bude vše financovat částkou 7 milionů
korun jenom Ústecký kraj?
Původní rozhledna byla slavnostně otevřena 31. srpna 1913, ve stejný den, kdy se u Chlumce
odhaloval po sto letech od bitvy Jubilejní památník padlým rakouským vojínům, viz příloha.
V roce 2013 proběhnou oslavy 200. výročí bitvy – zůstane jenom vzpomínka na bojové
ukázky, nebo i něco, co by navázalo na hmotné dědictví našich předků?
Naši předci dokázali rozhlednu na Nakléřovské výšině postavit za 5 měsíců. Byl by to pro naši
generaci problém?
Rozhledna má rozpočet cca 5 milionů korun. Je to tak obrovská částka, která by se nedala
sehnat, uvolnit?
Oslovit velké firmy v Ústeckém kraji, případně dohodnout sponzorování formou dárcovství
materiálu (cement, kámen, železo, nafta, apod.).
Poslední možnost alespoň položení základního kamene.

achab

#31 Slavkov stál 2x tolik

2013-02-13 00:19

Ale vstupné se pohybovalo od 280-1,800 CZK a očekávalo se 30 tisíc lidí...
více : http://pro-kraj.cz/slavkov-stal-dvojnasobek/
achab

#32 Z odboru kultury Kraje

2013-02-13 00:25

Na otázky, co to bude za (placená a hoštěná VIP) a zda je rozpočet akce vyrovnaný tj. zda bude Kraj vybírat vstupné nám z odboru kultury odpověděli:

ad 1): za VIP návštěvníky se považují osoby, které budou pozvány osobním dopisem hejtmana na tuto akci - jedná se především o členy diplomatického sboru, pracovníky zastupitelských úřadů zastupitelských úřadů zemí, které se účastnily původní bitvy (Francie, Rakousko, Německo - Svobodný stát Sasko, Rusko, Polsko); političtí představitelé ČR - prezident, členové vlády, senátu, poslanecké sněmovny - se vztahem k našemu kraji; zastupitelé kraje; starostové dotčených měst a obcí; dále také tzv. vojenští přidělenci či kulturní atašé jednotlivých národních zastoupení a tuším, že i zástupci historických vojenských jednotek.

ad 2): je počítáno s volným vstupem - tj. bez vstupného
Komorous

#33 Re: Z odboru kultury Kraje

2013-02-13 10:01

#32: achab - Z odboru kultury Kraje

Kolik se tedy skutecně vybralo na vstupném ve Slavkově, operujete-li jeho daty a už jste zjistil, že jste je zkreslil?

achab

#34 pro Komorouse

2013-02-13 21:29

Operuji s veřejně dostupnými informacemi, Komorousi. Sdělte nám ty Vaše, ušetříme mi práci. Musíte je odněkud mít, hovoříte-li o zkreslení. Děkuji za spolupráci. Nemám zhola nic proti otevřenost, a jako jsem přiznal vyšší náklady na dvousté výročí Slavkova (to není zkreslování), rád přiznám i Vámi poskytnutá data ze Slavkova. Zkuste se podepsat a tak data doložit nějakým linkem anebo odkazem na listinný zdroj. Děkujeme.
Komorous

#35 Re: pro Komorouse

2013-02-13 22:07

#34: achab - pro Komorouse

Zdá se mi to, nebo tu na mě intonujete poněkud nedůtklivě. Pane achabe, narozdíl od Vaší přezdívky, je Komourous mé příjmení. Jiný podpis Vám nejsem sto zde poskytnout. Kolik se skutečně vybralo jste schopen zjistit.

Petr Suchomel

#36 Re:

2013-02-13 23:14

#13: achab -  

Souhlasím, někde se začít musí. A spojit síly, to zní lákavě. Zpíval o tom taky Jan Werich v roli císařova pekaře... :)

Je mi už ve skutečnosti jedno, jestli se bude někde na louce střílet zdarma nebo za x milionů, hlavně, pokud to neuslyší naši dva čokli, kteří jsou z každé rachejtle půl dne na infarkt. Takže jsem pro klid. A proto bych se vlastně mohl pod petici i podepsat. Jenže pak přijde počtář ze zákona Henych z vnitra a řekne, že podpisů je málo a podepsaní neexistují. A střílet se zase bude... :(

achab

#37 pane Komorousi

2013-02-13 23:40

Důtklivost či nedůtklivost intonace neřešme. Obsah je podstatný. To, že víte, že Achab je moje přezdívka, prozrazuje, že víte, že existuji, což já u všech různých avatarů jistotu mít nemohu. Takže za to, že jsem si vás spletl s nickem, se omlouvám ... Jsem schopen zjistit kolik se za Slavkov vybralo, ale pokud to nevíte, pak neříkáte pravdu, když píšete cosi o intonacích a zkreslování. A pokud to víte, tak jste roztomile záludnej, protože nechcete prozradit.
p.s. Mimochodem zjistí-li se, že se vybralo méně než očekával článek pod nr 31, mění to něco na tom, že Ústecký kraj celou tu atrakci "rozdává" a vůbec si nedává tu práci chovat se jako hospodárný kýčař a majitel pouťového stánku ??? -acb-

achab

#38 pane Suchomele

2013-02-13 23:45

ad 36) Zlatá slova. Ani nemusí chodit počtář Henych, abychom viděli, že podpisů je přehršel. Už někde jsem naznačoval, že nejde o lajky a dislajky, jako na fejsbůku. Je to lakmus zájmu lidí tady v kraji o věci kolem nich a ten lakmus je zřetelný. Přesto se o věci mluví a dokonce i komunistiská členka odboru kultury ví, že je to ptákovina, a uvažovala o případném odpískání akce. I to je posun k lepšímu. Až budeme hovořit o tom, má-li nás Vaňhová zlikvidovat kvůli euro-pokutám na 5 anebo na 15 let, je docela možné, že bude podpisů víc. Anebo se necháme zlikvidovat. Nic vážnějšího se vlastně nestane. A přiznejme si, i kdyby to podepsaly tisíce lidí z cca 800 tisícové Ústeckého kraje, spolehlivá většina 46:9 by možná stejně dupla na pedál. Což se včas dozvíte na stránkách : http://pro-kraj.cz/

Nepřihlášený uživatel

#39 Re: pane Komorousi

2013-02-14 00:04

#37: achab - pane Komorousi

Nezmění to vůbec nic, souhlasím s Vámi, že je to ptákovina a musím přiznat, že byť slovo komunista se mi neuvěřitelně příčí tak, ta pani z odboru kultury mi dnes, při sledování zaznamu udalostí, udělala radost. Obávám se, že takových ptákovin ještě vypluje na povrch víc, možná jen setrvačností systému, než se požere. Mimochodem, když vidíte kolik lidí z usteckeho kraje  podepsalo tuhle petici, věříte ještě v piratskou ideu a sílu samosprávy lidí a místního referenda?

achab

#40 Re: Re: pane Komorousi

2013-02-14 01:57

#39: - Re: pane Komorousi

Věřím, ale přiznám se, dá to fušku :)

Petr Suchomel

#41 Re: pane Suchomele

2013-02-14 22:33

#38: achab - pane Suchomele 

No, prošel jsem ten seznam jmen a je mi hned jasné, že mnozí to pojali jako pouhý šprajc komunistickému vedení města Ústí. To jen trochu na vystřízlivění, achabe. Ale dobrá, dám tam podpis. Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina. Zdravím.

achab

#42 Re: Re: pane Suchomele

2013-02-15 01:40

#41: Petr Suchomel - Re: pane Suchomele

Petře za podpis děkuji, ale byla by škoda, kdyby tiostatní podepisovali jen jako šprajc proti komančům. Komunistka Sachetová sama navrhovala akci přehodnotit (alespon to sdělila Petře Tachecí do médií) a zítra by snad mělo vyjít ofiko stanovisko  hejtmana (komunisty), že sehnali sponzora na tu atrakci a taky zkusí ukecat Darothore, aby snížila svoji rozžranost (anebo krajskou rozežranost). Tož uvidíme... Tohle je jen marginální příběh v kontextu prohospodařování kraje a té velké riskantní hry, kterou chce hejtmanství hrát s euro-pokutami :o))

achab

#43 malý posun

2013-02-15 14:01

Dovolím si linknout mediální info o jemném posunu ve věci : http://usti.idnes.cz/oslavy-200-vyroci-bitvy-u-chlumce-dny-/usti-zpravy.aspx?c=A130214_155502_usti-zpravy_alh
Věřme, že na to přišli sami, ale na druhou stranu, že jste neklikali a nediskutovali darmo :))

Nepřihlášený uživatel

#44

2013-02-24 21:44

Slavit za každou cenu v době krize je hloupost. Pokud by náklady byly třetinový, nebyl by problém.
achab

#45 díky všem

2013-03-16 23:34

Nakonec to dopadlo alepoň o pár milionů lépe. Děkujeme všem, komu to nebylo fuck. A vlatně i vrchnosti nahoře na Kraji... http://usti.idnes.cz/kraj-si-bitvu-usporada-sam-dcn-/usti-zpravy.aspx?c=A130315_135815_usti-zpravy_hrk
TURISTA

#46 Re: oslavy Bitvy u Chlumce

2013-04-01 18:50

#14: Střekovák - oslavy Bitvy u Chlumce

Jde o historické vítězství  a i jinde ve světě se taková kulatá jubilea slaví.Navíc je to záležitost Česka, Ruska  a  Francie.

Možná to nevíte,ale Angličti letci se setkávají se svými protivníky z bitvy o Anglii.