PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové


Nepřihlášený uživatel

#201

2016-02-01 20:16

Plně stojím za svým podpisem a jsem ráda ,že se tato petice udělala.DĚKUJÍ!!!!!!

Malšovák

#202 Re: Re: Ostrý protest z jiné lokality

2016-02-01 23:16

#198: - Re: Ostrý protest z jiné lokality 

 Právě naopak s těma komoušema to bylo naprosto trefný...mluvím z vlastní zkušenosti,ale zbourat, v celkem hlubokých Hradeckých lesích, historickou  hájovnu ,která byla zanesena v mapách už v předminulém století jako důležitý orientační bod, je prasárna .Stála tady za Rakousko-uherska, kdy na hájence dokonce nabízeli občerstvení pro pocestné,hajný tam sloužili za první republiky,během války dokonce  několikrát odolala nájezdu wehrmachtu,němečtí vojáci tam hledali partyzány (mimochodem ty byli v lesním krytu asi 700m od hájovny! )Hájenka přečkala i dobu relativně nedávnou ,kdy kolem ní jezdili naši muži ve zbrani ,kolony V3S naší ČSLA na lesní leteckou střelnici Bělečko a věřím, že ta její 150-ti letá historie bude pokračovat.Byla by obrovská škoda zničit tak nádherné místo,,,


Nepřihlášený uživatel

#203

2016-02-01 23:51

Z CANADY

SEST LET JSEM PROZIL O SAMOTE V LESE V MEM CAMPU.MUJ POZEMEK BYL LEGALNE PRONAJATY.PAK SE NASLO INDIVIDIUM,KTEREMU SE MUJ POZEMEK NA BREHU JEZERA VELICE LIBIL.TAKZE TY MORESY VLADNI KASTY TU MAME TAKE.JA JSEM SICE VYHRAL SOUDNI PRI,AE,NAKONEC MNE ZRADILO ZDRAVI,OSLABENE TIM NEUSTALYM STRESEM.a TAK JSEM MUJ CAMP MUSEL OPUSTIT.

TOMU PANOVI VELICE FANDIM,A JEN DOUFAM,ZE MI BYVALI KRAJANE NEZTRATILI TAK AZ DOCELA URCITY SMYSL PRO SPRAVEDLNOST.

A ZE ZABRANI TE ZPOTVORENE BYROKRACII,ABY PROSADILA SVE!

lIDSTVO POTREBUJE POUSTEVNIKY,NEB ONI VNASI JINY POHLED NA NAS BIZARDNI SVET.

GEORGES L'ERMITE Z CANADY QUÉBEC.


Nepřihlášený uživatel

#204

2016-02-01 23:54

Pokud má něco smysl, tak je to právě toto.

Nepřihlášený uživatel

#205

2016-02-02 00:06

Žasnu nad tím, jak může někdo člověku, který žije 40 let uprostřed přírody, úplně vážně nabídnout garsonku nebo 1+ 1 ! Prý " u lesa" ! To není k smíchu, to je k pláči! Paní Liškové, kterou jsem viděla v ČT, jde jen o "utracení" nebo možná získání nějakých peněz. Určitě ne o místo, kde se lidé budou učit mít rádi přírodu. To je totiž učí i sám pan Vojtěch! Plánovaný objekt se mi celkem líbí, působí na mě severským dojmem. Podle mne by se ale hodil spíš k nějaké moderní čtvrti. Proč bourat historickou hájenku, která do našich lesů vždycky patřila? Proč nevymyslet něco, aby se dal využít její potenciál i znalosti p. Vojtěcha tak, aby tam mohl dál žít? Ve špatném stavu je prý jen část spravovaná městem, ale bourat se má vše! To taky o něčem svědčí!

Nepřihlášený uživatel

#206 Re:

2016-02-02 01:35

#161: -  Dobrý den, no jak jsem zsjitil tak v Písku je na radnici topák (top09) a v HK také, asi tohle má určitou souvislost, myslím s touto sektou, k Písku mám totiž vztah, v mládí jsem tam 7.let sloužil u armády a v HK jsem dosloužil a dnes bydlím 25km. od HK :-)

 

 


Nepřihlášený uživatel

#207

2016-02-02 07:09

Podle me mesto chce parazitovat a tom, co tam ten Lesni muz vybudoval. Fuj spina hnus. Meli by se stydet, takto hanebne zneuzivat moc.

Nepřihlášený uživatel

#208

2016-02-02 11:37

Včera jsem se díval na zprávy a myslím si že takový skvělý člověk si zaslouží žít v blízkosti lesa zvlášť když se stará o přírodu a zvěř. Přeji mu aby se svojí družkou mohli nadále vést spokojený život který doposud mají.

Nepřihlášený uživatel

#209

2016-02-02 13:33

Děkuji za petici po shlednuti věci v TV jsem hned věděla že je potřeba pomoci.
Verim ze cela vec dopadne dobře ve prospěch Hájenky a přinese dale většího užitku nezli je zamýšleno.

Pěkný den

Nepřihlášený uživatel

#210

2016-02-02 15:26

Držím palce! Věřím tento boj vyhrajete. Zajímalo by mě co zatím je,že zrovna tato hájenka. Ta ženská z magistrátu co byla v reportérech, tak ta mě tedy vytočila. Čada.

Nepřihlášený uživatel

#211

2016-02-02 17:32

V Ostravě řešíme podobný problém. Radní by měli mít rozum a ty oázy zeleně zachovávat a ne je cíleně ničit a to napříč celou republikou

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2016-02-02 17:33



Nepřihlášený uživatel

#213

2016-02-02 19:36

Nestojím o další ničení krásných Hradeckých lesů.

Nepřihlášený uživatel

#214

2016-02-02 19:40

Chci chodit po lese ne po vaclavaku.

Nepřihlášený uživatel

#215

2016-02-02 19:43

Kdy už ti byrokrati na úřadech, hovící si z našich peněz, najdou empatii a cit pro obyčejného člověka. Zrovna tady a teď musí stát nějaké kovové monstrum na místě, kde spokojeně žije člověk, zvířátka. To nějaký blb od stolu udělal na mapě puntík a teď ten stupidní nápad prosazuje. Strašně mě to pobouřilo !!!

Nepřihlášený uživatel

#216 Re: Re: Rozhodne podepisovat petici nebudu!!

2016-02-02 19:55

#73: - Re: Rozhodne podepisovat petici nebudu!! 

 Tak co tady kecas!!! Je tady spousta lidí který to zajima!!!


Nepřihlášený uživatel

#217

2016-02-03 07:41

Je to neuvěřitelné jakou rychlostí postupuje ničení lesů v HK.
Asfaltování cest ,budování parkovišť a bourání všeho co přežilo vǎlky i totalitu. Svazacká a komunistická tesilová verbež ve funkcích je pro korunu schopná všeho. Absolutní nerespektování všeho to je to co znají ze zločineských organizaci SSM a pod.

Nepřihlášený uživatel

#218 Re:

2016-02-03 09:53

#217: -  

Zjistěte si, co znamená příměstský les a jeho rekreační funkce, než začnete plácat blbosti. Nejste na Šumavě či v Krnapu (kde mimochodem je asfaltek ještě více než v hradeckých lesích). Je normální, že lidé z města chtějí chodit do přírody. Je skvělé, že se město a lesy tomuto tématu věnují a nabídli úžasný okruh v lesích, dostupný i z MHD. Je to například i jediný způsob, jak se do lesa mohou podívat hendikepovaní!!! A pan Vojtěch je sice chudák, ale do této situace se dostal jen on sám. Snad nikdo nemůže být v nájmu a chtít "právo na dožití"! To je věc majitele. Kdyby tam město nastěhovalo cikánskou rodinu, tak všech nynějších 5 tis. podpisů bude pro její vystěhování, ale protože je to zhroucenej krakonoš, tak se nad ním slitujeme... každý je už 27let odpovědný za svůj život a své štěstí.

Spravedlnost je slepá = nerozlišuje, nehodnotí, přistupuje ke všem stejně. Co vy tu zde předvádíte je opak.

Lukáš Kocián, autor petice

#219 Re: Re:

2016-02-03 11:16

#218: - Re:  

Právě jsem napsal pod článek v Deníku, že paní Lišková opět nemluví pravdu a já trvám na tom, že stavět výukové centrum v místě, kde není pitná voda, kanalizace ani Internet je kardinální blbost !!!

Co se týče pana Vojtěcha, je to člověk, který je v nájemním vztahu a to jak se to bude vyvíjet, už řeší jeho právník. Nám jde o záchranu hájovny a o to, aby místo nebylo znehodnoceno nesmyslem, který tam už z principu nemůže fungovat.


Nepřihlášený uživatel

#220 Re: Re:

2016-02-03 11:41

#218: - Re:  

 Vážený či vážená, nesmysly plácáte vy. Kdo stojí o přirodu, tak si do ní cestu najde a rozhodně nepotřebuje k životu takové trapné "projekty" ze železobetonu, železa a skla. Těm se takoví lidé raději zeširoka vyhnou. Pokud si berete do úst hendikepované, tak Vás mohu ubezpečit, že já se pohybuji na invalidním vozíku celý život, do přírody se dostat  už i proto, že i meziměstské autobusy disponují nízkopodlažními spoji a pokud by šlo o zničení historického objektu, tak taky budu první, kdo se i s tím vozíkem postaví bagrům do cesty.

Pan Vojtěch vůbec není chudák a nejde o jeho "dožití". Jde o zachování něčeho, co před sto lety někdo vybudoval a co přečkalo i ty komunisty. A pevně věřím, že to přečká i současné korupčníky, "architekty", dotační mafie a celou slavnou a vše zvelebující EU, přes kterou si přišlo na zvelebení vlastních kapes už opravdu hodně lidí.

Prokopová


Nepřihlášený uživatel

#221 Re: Re: Re:

2016-02-03 15:34

#219: Lukáš Kocián, autor petice - Re: Re:  

 Díky Lukáši, že jste autorovi komentu připomenul podstatu protestu a cíle petice.

 

Bis


Nepřihlášený uživatel

#222 Re: Re:

2016-02-03 16:12

#218: - Re:  

 Les je jenom jeden a na Šumavě či v Krnapu jsou podobný zvěrstva dílem pakáže, která neustále chce poroučet větru a dešti nikoliv místního obyvatelstva jenž bylo vyhnáno a nahrazeno budovatelsko- zlepšovatelskou lůzou.


Nepřihlášený uživatel

#223

2016-02-03 16:49

Nechápu smysl zbourat plně fungující objekt za něco,co zase smrdí modernem.Kdyby tam byla ruina,tak neřeknu,ale za cenu peněz v rámci nějakého projektu pro jakéhosi projektanta se mi zdá podlé vůči tomu,co na tomto místě postavili předkové.
Josef

#224

2016-02-03 17:24

Přeji pánovi i občanům Hradce Králové, aby se úřad začal chovat rozumně a nechal na pokoji hájenku i její obyvatele. Bylo by to barbarství, zbourat tak pěkný objekt s dlouhou historií, nemluvě o morálních aspektech celé záležitosti.


Nepřihlášený uživatel

#225

2016-02-03 19:15

Držím palce.