NE těžbě uhlí!

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno NE těžbě uhlí!


Nepřihlášený uživatel

#126

2012-02-16 15:20

Proč ČR se zbavuje nerostného bohatství?
Kdo nahradí pitnou vodu?

Nepřihlášený uživatel

#127

2012-02-16 17:14

Nesouhlasím s jakoukoli těžbou v této lokalitě středočeského kraje.Je tu velký zdroj pitné vody.
Spodní prameny pitné vody jsou pro lidstvo vzácnější než uhlí,které se dá nahradit jiným zdrojem.

Nepřihlášený uživatel

#128 Re:

2012-02-16 17:15


Nepřihlášený uživatel

#129

2012-02-16 17:23

Naše zemička je tak malinká a ještě by její střed huntovala nějaká cizí firma. Ani náhodou !
zizi
Nepřihlášený uživatel

#130

2012-02-16 19:26

Dobrý večer. podle mého názoru, ti co chtěji rabovat naši zem si to bud neuvědomují a nebo vědí od jiných lumpů,že jsme blbý národ nebo co, ad si to uhlý kopou doma a ne tady V Čechách. jelikož káždej cizynec si to o nás myslí s tí m konči Konior Dušan


Nepřihlášený uživatel

#131

2012-02-16 19:34

Zníčit krásnou krajinu a namastit si na nás kapsi.

Nepřihlášený uživatel

#132

2012-02-16 22:04

V Austrálii, kde jsou velká pustá území, snad lze nějaký takový projekt uskutečnit, aniž by se škody na životním prostředí promítly příliš výrazně do kvality života lidí a do životního prostředí. Naše malá a hustě obydlená země, která byla v nedávné minulosti devastací životního prostředí intenzivně zasažena a kde každý kousek přírody je třeba před takovou devastací chránit, není vhodným prostorem pro podobné drancovací experimenty, při nichž může dojít k další devastaci. Z té předchozí se naše prostředí teprve začíná vzpamatovávat a vzápětí nato by už měla přijít další? Ne, to v žádném případě ne, to, co se začíná zacelovat v Podkrušnohoří, Jizerkách, Krkonoších, Orlických horách a v prostoru Ralska, nesmí mít pokračování v dosud nezasažené lokalitě Kokořínska. Bezohledná touha po zisku a penězích nám nebude ničit prostředí,kde žijeme a kam jezdíme odpočívat. Uhelný plyn a vzniklé zplodiny krásnou přírodu nenahradí a za peníze, které nota bene nejsou k jídlu, si žádné nové Kokořínsko s nenarušenou přírodou nekoupíme!

Nepřihlášený uživatel

#133

2012-02-16 23:04

Neničte, budoucím generacím krásnou krajinu.Naši generaci stačila SPOLANA.Děkuji.Věra

Nepřihlášený uživatel

#134

2012-02-16 23:34

Bylo už dost využívání jakýchkoliv fosilních zdrojů,náhradní řešení existuje a je to dokonce alternativa která umí vytvořit i tolik potřebná pracovní místa.
vybrat prezdivku

#135 Re: ...

2012-02-17 05:39

#7: - ...

Jak se vyhnou hořícím uhlím v podzemí nějakému CHKO?? Nějak tomu nevěřím....I v USA s tím mají zkušenosti( např. Centralia - kde to hoří už pár desítek let..) Nelíbí-li se Vám Vaše bydliště, je jednoduché se přestěhovat třebas na sokolovsko a nebo mostecko, kde to díky těžbě rozkvetlo až běda(ikdyž tam jim alespoň zůstanou obrovská jezera)....Nebo můžete třebas do Stráže pod Ralskem, kde jedno podzemní překvapení je....To je argument vedoucí do pekel, že to někde rozkvete... Ukažte mi jediný příklad....A že se podzemní zdroje nekontaminují? Nějaké záruky? HAHA, nebo ručí za to určitě nějaký vlastník společnosti, která vlastní společnost, co založila společnost...? A jestli ručí, tak dle mého lže, protože něco takového se prostě zaručit nedá...Co postihy za kontaminaci? Jakýkoliv finanční obnos v případě kontaminace zdrojů podzemní vody této oblasti je absolutně nedostačující...


Nepřihlášený uživatel

#136

2012-02-17 15:15

Považuji podobné pokusy, na hranici chráněné krajiné oblasti za naprosto šílené . Je navíc velmi podivné že pokusné vrty mezi Mšenem a Stránkou nikdo nedal na vědomí občanům . V hustě obydlené oblasti ,jakou je Mělnicko je to naprosto nepřijatelné.


Nepřihlášený uživatel

#137

2012-02-17 16:37

Jsem proti dalšímu zatěžování krajiny, už tak si ji dost ničíme.

Nepřihlášený uživatel

#138

2012-02-17 16:49

Mám se za 14 dní na Mělník stěhovat...........
m++

#139

2012-02-17 17:15

"Hory a řeky jsou zničeny, ale Stát zůstává." Nanao Sakaki

Nepřihlášený uživatel

#140

2012-02-17 17:21

Ne, ne v žádném případě-uhlí nepotřebujem ale přírodu jo.J. Hrdina.

Nepřihlášený uživatel

#141

2012-02-17 18:07

Příroda by se měla chránit a ne drancovat

Nepřihlášený uživatel

#142

2012-02-17 21:46

Nesouhlasím s těžbou,proč zdevastovat přírodu.Co voda není to větší bohatství?

Nepřihlášený uživatel

#143

2012-02-17 22:42

Novodobí lupiči schovaní ve velkých firmách se snaží vše zpeněžiti pro vlastní sobeckou potřebu. Nutno jim
v této jejich činnosti brániti.

Nepřihlášený uživatel

#144

2012-02-18 03:28

At si takové pokusi dělijí doma a netestují si své pokusi na cizím uzemí jiného státu.Touto technologi zlikvidují co máme v této lokalitě to nejcenější.Je mi 50 roků a o techto jezerech jsme se dozvěděli již za naší školní docházky.At jsem ani nelezou.Ale naši zákonodárci jsou prodejné d.... !!Prodají na co si jen vzpomeneme,ale jako stát na tom vždy tratíme a nepřinese nám to nic k našemo dobru.Heřmanová

Nepřihlášený uživatel

#145

2012-02-18 16:37

Ty průzkumné vrty se mě vůbec nelíbí a nesouhlasím s nimy.Mohlo by to dopadnout ta,že by se mohla stratit veškerá podzemní voda v těchto lokalitách.Už takhle všude usichají stromy.

Nepřihlášený uživatel

#146

2012-02-18 17:01

Aby se globální oteplování co nejdříve zastavilo a celkové oteplení nepřesáhlo 2 K, lépe ani 1,5 K, je nutné změnit dosavadní růst emisí skleníkových plynů na pokles. Těžbu uhlí je proto nezbytné snižovat. Otevírání nových zásob je s touto nezbytností v naprostém protikladu. Nevyužívání dosud netěžených zásob neuvrhne náš národ do bídy. Emise oxidu uhličitého z fosilních paliv vztažené na jednoho obyvatele jsou u nás jedny z nejvyšších na světě a budeme mít povinnost je snižovat. Nová těžba by možnosti potřebného snižování vážně ohrozila. Prostředky vynaložené na průzkum jejích možností budou prostředky promrhanými, pokud budou emise natolik zpoplatněny, aby se využívání uhlí nevyplatilo. Vysoké zpoplatnění emisí CO2 je v horizontu deseti let velmi pravděpodobné, přinejmenším v EU.

Nepřihlášený uživatel

#147

2012-02-18 17:08

Takových slibů už tady bylo,že vše bude do budoucna v pohodě,a kam jsme se dopracovali?! Volám NE!

Nepřihlášený uživatel

#148

2012-02-18 18:36

Dobrý den, mé rodiště je Mělník. Bydlela a vyrůstala jsem v Liběchově. Nyní bydlím v Litomyšli ale srdcem jsem v okrese Mělník. Proto se i mě tato petice velmi týká. Nesouhlasím! Ne těžbě uhlí! Nevěřím slibům, těch už bylo!


Nepřihlášený uživatel

#149

2012-02-18 19:43

Ne těžbě uhlí!

Nepřihlášený uživatel

#150

2012-02-18 21:17

Je to další ničení našeho prostředí,máme z jedné strany jezera kyselin po těžbě uranu a bude se zase nějaká banda pakovat na účet naší přírody.Beztak je to vše podvod a bude to živit pár podvodníků a zlodějů z naší vlády.Společnost někomu dobře zaplatí a nic nebude problém,co vlastně můžeme v tomto státě čekat...........