Petice za veřejnoprospěšné práce nepřizpůsobivým občanům

Ten co vydělává na cikány

#1 Co?

2012-11-20 15:38

Jak dvanáct táců? To jako že mají poporu dvanáct táců? To to se na to můžu vysrat, já tolik ani nevydělávám, to jsem pěknej blbec že pracuju :-(
Vybrat přezdívku

#2 Odpoved.

2012-11-26 14:29

Ahoj, Jmenuji se Vlastik, a jsem taky cikan, omlouvam se zato, ze pisu bez diakritiky. Pletes si prujem a pojem, veřejněprospěšné prace je normalni zamestnani za ktere beres plat. Sice minimum, ale je to plat, jeste kdyz jsem byl zcela zdravy, odpracoval jsem si na techto pracich tri a pul roku, u nas v obci, a plati te urad prace. Jde to pres obecni kasu a le plati uřad prace. A navic to nelze delat dlouhodobe, obec musi obzamestnat a vystridat co nejvice lidi. Jenze, jsou ted drasticke skrty a obce nebo mesta na tyto prace maji znacne priskrceny dotace. Patrne mas na mysli verejnou sluzbu. Takzvany, zakon o verejne sluzbe. Ale nemuzes si vybrat co chces delat a kde chces delat kazda obec to neorganizuje. Ted k tomu jeste pribyl zakon o odpracovani nkolika hodinb mesicne zadara, asi to mas na mysli, to uz běži. Muzou ti naridit az sto hodin za mesic ale jeste se to nestalo. Mozna, nekde, nevim. Ale bezi to. A ted k tomu co vidis na konci tech 12 000 neberou vsichni. Ridi se to podle poctu deti v rodine. A pokud ty deti chces uzivit a platit najem elektriku plyn odpady vodu a co ja vim , mas co delat abys nekradl. Vim jsou tu prispevky na bydleni ale ty uz byly seskrtany a to tak ze skoro ani nema cenu o to zadat. Znam opravdu dost slusnych cikanu co hledaji praci a nic. A pro ty co bydli na venkovech hledani prace neni zadara, na to prispevky uz taky nesjsou. Vzdycky musis nekam odjet, nebo žhavit mobil. Tak to je. A viís co se jeste deje????? Mnoho podniku ma dost vysoke pozadavky na vzdelani a zkusenosti, neco o tom uz vim, mam sice rekvalifikaci, ale k cemu mi to je? Vetsinou to neuznaji, chteji vyucene.A s praxi. Nejde hazet, coz je velmi oblibene hoby v tomto state, vsechny do jednoho vaku. Ani vy , prece nejste vsichni stejni. Znam i vase lidi co zneuzivaji vseho a vsech. A je tu jeste jeden problem a nelžeme si do spodniho pradla, je to tu. Skryty rasismus po cesku. Mam na skype dva velmi dobre kluky , a jsou to cikani. Oba se setkali s tim co tu pisu. Pres email ANO prijdte, a ve skutecnosti dostanes formular a jdes domu, .... zavolame,,, třesky plesky, nezavolaji. Cigany v mnoha pripadech nezamnestnaji. Ale to lidi maji huby jak aligatori, a jazyky az po pupek! To je ten cigan co nechce delat!! Ze? Muzes mi napsdat co chces, je mi to fuk. Vim svoje. A taky netvrdim ze se to deje vsude, pracoval jsem v MObisu , coz je v nosovicich vedle Hyundai, dnes mne privezla sanitka , mam po druhe operaci patere. Co myslis? chytam se? .... Ti docvakne. Ale protoze jsem uprimny, napisu jeste neco. Je fakt ze ten skryty rasismus co tu skutecne je, se mnohym cikanum hodi. Jen si v tom lebedi. Jsou radi, ze byli odmitnuti. Ale nemelo by tomu tak byt, a proto se ptam, je nekde petice proti rasismu? neni. Zajimave. Tvuj titulek neni zcela pravdivy, nevydelavas jen na cikany a to taky ne na vsechny. Svira mne korzet, co musim povinne zatim nosit. Co bude semnou dale nevi ani ten nahore. Tak to je vse, co jsem ti chtel sdelit. Jak sis mohl vsimnout, nijak te tu neurazim a nenapadam, jen jsem to chtel aspon trochu priblizit. Jestze jednou se omlouvam za to pismo, dulezity je obsah sdeleni. Vlastik.