Obnova staroměstské radnice v Praze

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Obnova staroměstské radnice v Praze

Robert Čemus
Teplice

#1

2014-01-01 17:18

Obnovení pražské radnice v nádherné podobě jakou měla před 2.světovou válkou podle původních stavebních plánů pana architekta Pietra Nobileho by bylo vůbec to nejlepší,co by mohla Praha sama pro sebe udělat. Staroměstské náměstí by opět získalo svůj majestátní půvab a opět by se stalo důstojným místem pro setkávání se lidí.Rád podepisuji petici a podporuji plně tuto myšlenku.Ač mne život jako původem pražáka zavál do Teplic, Praha je stále v mém srdci a její radnice by měla být čímsi jako její výkladní skříní....


Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2014-01-30 07:20

#1: Robert Čemus -

Děkujeme za podporu. Lipár


Nepřihlášený uživatel

#3

2016-02-21 00:48

Staroměstské náměstí vypadá bez ní líp. Je aspoň líp vidět na brilantní 

Dientzenhoferův kostel sv. Mikuláše.

Miloš Hlávka

#4 Jsem spíše pro obnovu stavby, která tam stála před vybudováním Nobileho křídla

2017-08-30 14:40

Myslím, že vhodnější by byla spíše obnova východního křídla podle stavu cca k roku 1500. Z této budovy ostatně zbyla radniční kaple, která tehdy na zbytek východního křídla navazovala i výškově, zatímco Nobileho novostavba byla neúměrně převýšená (a navíc na širší parcele, zaujala místo nejen dosavadního východního křídla radnice, ale i dalších domů) . Pokud je mi známo, i podoba této budovy je poměrně dobře zdokumentována, včetně pozdně gotické klenby hlavního sálu (odstraněné při utilitárních úpravách někdy koncem 18. století).

mirajz

#5 Re: máte naprostou pravdu.

2021-11-28 10:02

#1: Robert Čemus -  

 Také by se mělo vypátrat, kde byly trosky zbouraného průčelí radnice odvezeny a zveřejnit kdo tento zločin nařídil.