Petice proti zákazu kouření

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice proti zákazu kouření

Lída

#26 Zákaz kouření? ANO :)

2013-08-05 11:30

Vážení, demokracie neznamená, že si každý může dělat co chce. Moje babička už říkala, chovej se tak, jak bys chtěl, aby se lidé chovali k tobě. To znamená hlavně ohleduplně. Říkejte si, co chcete, ale kouření je škodlivý zlozvyk, který škodí bohužel nejen kuřákovi, ale i jeho okolí. Pocházím ze 6-členné rodiny. Všichni ostatní kouřili a nebrali ohled na mne. Všechno oblečeni páchlo kouřem, dělalo se mi z toho špatně. Ani jeden z nich se nedožil mého věku. Jsem ráda, že moje dnešní rodina je veskrze nekuřácká.
Nat

#27

2014-03-28 07:57

Kouřením ve veřejných prostorech neohružujete zdraví pouze svoje, ale i ostatních. V tom je ta vaše "diskriminace" a "odporování lidských práv". Nekuřáci by měli být chráněni, kuřáci ať si jdou kouřit ven.
Nehodlám dostat rakovinu kvůli blbosti někoho jiného, proto podepisuji petici tady: http://www.stopkoureni.cz/

Nepřihlášený uživatel

#28 Re:

2014-03-28 21:25

#27: Nat -

Tak si chlastej doma...


Nepřihlášený uživatel

#29

2014-05-19 11:19

já jsem silný kuřák, a i tak jsem pro celoplošné zakázání kouření v restauracích, ale zároveň si myslim, že každý majitel by měl mít možnost rozhodnout sám, zda chce mít podnik kde se kouří či naopak

Nepřihlášený uživatel

#30

2014-09-09 16:18

Na to se v podstatě nedá nic moc říci. Snad jen, že propagovat podobné nesmysly jako omezování kouření v restauracích již doslova a do písmene hraničí se šikanováním a omezováním osobní svobody. Nikdo nenutí nekuřáky navštěvovat kuřácké podniky, apod. Kdyby raději přemýšleli nad něčím užitečnějším. Jak to tady za chvíli bude vypadat ?

Nepřihlášený uživatel

#31

2014-12-16 13:40

Jsem nekuřačka a v rodině(co znám a vím o těch nejznámějších)nekouří nikdo a že nás je dost!Pokládám to za zbytečné buzerování lidí a svobody jednotlivců!Proti kouření a kuřákům je dost přísnosti a tvrdě si za to platí!Tí,kteší oponují svou svobodou dýchad vzduch bez kouře je poněkud zcestný !Mám zapsané poslance a poslankyně,kteří to prosazují a hlasují pro to a dáme si dobrý pozor při volbách na ně!K volbám chodíme pravidelně!

Nepřihlášený uživatel

#32 Re:

2014-12-16 13:46

#27: Nat -  Dej si pozor,ať tu rakovinu nedostaneš i bez zachycení kouřového "smradu"!Stačí se zajímat o to,kdo a kolik lidí a proč rakovinu dostává!

 


Nepřihlášený uživatel

#33

2015-01-29 15:51

Koupil jsem si hospodu kde se kouří.Bude mi stát dotovat ztráty,které mi jeho zásahem vzniknou?

Nepřihlášený uživatel

#34 Re:

2015-01-30 10:30

#29: -  

 mam to stejne


Nepřihlášený uživatel

#35

2015-04-02 17:19

Kourit doma je ok,pokud jsou vsichni kuraci,jinak jen v zaplivanych,zakourenych barech.


Nepřihlášený uživatel

#36 hospoda a restaurace

2015-06-01 09:00

Je rozdíl mezi hospodou a restaurací.

Jasně v restauraci, kam chodí lidi na obědy a večeře, ať se nekouří, to je v pořádku.

Ale v hospodě, kde mají uvařené akorát pivo a možná zvládnou uvařit ještě tak vodu na čaj a turka, tam by to mělo být na provozovateli, ať si rozhodne sám, jestli bude hospoda kuřácká nebo nekuřácká.


Nepřihlášený uživatel

#37

2015-06-01 13:22

Já jako kuřák chodím do nekuřácké restaurace a nemohu si jí vynachválit. Párkrát za večer si musím jít zapálit ven na zahrádku, ale Když přijdu po celém večeru domů, nesmrdí mně hadry jak cap a nemusím je hned házet do pačky. V létě je to fakt výhoda a v zimě mě to moc do hospody netáhne.


Nepřihlášený uživatel

#38

2015-06-03 11:03

Jsem nekuřák, resp. bývalý kuřák; přesto mi vládní návrh velice vadí. Je to nepřijatelné omezování osobních práv každého člověka. Všude tam, kde bude zakázáno kouřit, se kouřit nebude. To je v pořádku. Ale lidé musí mít také možnost najít taková místa, kde společně kouřit mohou.
L. Š.
Patrik

#39 Konec lidských práv

2015-06-03 12:48

Cikáni si myslí že jsou diskriminovaní, ale kuřák je na tom desetkrát hůř. Při přihlášce na nějakou práci se mohou ptát, zda jste kuřák a s toho důvodu Vás nevzít. Vymlouvají se na to, že kuřák podléhá více nemocem, ale před rokem 1985 byl každý druhý kuřák a rakovina byla na populaci o 50% menší a nyní kdy se kouří méně je to v procentech mnohem a mnohem větší a to jak ??? Na konec nám zakáží i sex jelikož z něj mohou být pohlavní choroby. Na konec i kouření bude privilegiu bohatých !!! 

Pavel

#40

2015-06-03 13:06

Podepsal jsem, i když jsem trochu skeptický - tedy co se všech petic u nás týče. Myslím, že se tím nedosáhne ničeho. U nás by to potřebovalo poněkud radikálnější akce, ovšem na to našinec nemá koule.


Nepřihlášený uživatel

#41 Re:

2015-06-04 00:01

#14: topvam -  

 Plně souhlasím.Auta kolem nás tak smrdí a ničí zdraví a nikdo se hlasitě nebije za chůzi.Ono autíčko je fajn, odveze co potřebujeme, je pohodlné, řidič se zavře dovnitř a ten smrad neřeší. Já platím za cigarety tak velkou spotřební daň a za ty peníze mám právo posedět s kamarádkou v restauraci a dát si oběd či kávu s cigaretou.Samozřejmě v oddělené části od nekuřácké, aby měli své právo i ti druzí. Že kouří děti? Budou dál, ony totiž do restaurací nechodí, starší kamarádi jim kupují cigarety, případně i alkohol.

Attaman

#42

2015-06-04 10:37

Tak za 1.: Stát podnikatelům zákonem už teď nařizuje přesně 6.875 věcí, takže argumentovat omezením svobody podnikání je směšné. Kdo má hospodu, musí mít bezbariétový přístup, oddělené WC pro muže ženy vozíčkáře, minimální světlou výšku, maximální teplotu v lednici, schválenou vodu, nakládání s odpady, zavírací hodinu, nařízený objem vzduchu v místnosti, atd. atd.. Zákaz kouření je jenom jeden z mnoha legislativních nařízení. I daně jsou formou omezování svobody podnikání.

za 2.: jestli se tu oháníte demokracií, pak 2/3 nekuřáků teď nařizuje 1/3 kuřáků, kde smí a nesmí kouřit. Když se 2/3 nekuřáků rozhodnou, že si kuřák zapálí jedině v uzavřeném kuřáckém boxu, tak mu nic jiného nezbyde. To je ta demokracie, kterou se tady oháníte.

za 3.: žádná jiná forma závislosti PŘÍMO neobtěžuje a nepoškozuje nikoho kolem. Když si feťák vedle mě píchne do žíly heroin, tak mně žádná zdravotní ani finanční újma (smradlavé oblečení, propálené oblečení) nevznikne. Kouření není srovnatelné s alkoholem, jídlem ani drogama ve smyslu obtěžování okolí. Samozřejmě následky požití zmíněného jsou jiné jak následky vykouření cigarety, ale to je úplnějiná otázka. Když někdo bude vedle mě v restauraci klopit panáky a nebude je po mně lít, řvát po mně a pod., tak mně neobtěžuje tak, jak kuřák, který i při největší slušnosti vypouští dým všude okolo.

za 4.: argument: ať tam nekuřáci nelezou je možné stejně dobře vyvrátit tím, ať tam nelezou kuřáci. Zdraví je přednější.

Hezký nezahulený den, krátí se vám to, kuřáčci :-)

aseta

#43

2015-06-04 16:45

Ćlověk je tvor rozumný a má právo se rozhodovat sám za sebe.

Nechci tvrdit, že kouření neškodí zdraví, ano škodí.

Já sama jsem kuřačka a proto se mi nelíbí, že když půjdu někam na oběd tak si tam nezapalím.

Půjdu se někam bavit a dám si pivo, ale cigaretu ne.

Tohle mi přijde jako šikana a diskriminace kuřáku.

Jetli nekuřákům vadí že se v restauraci ouří, tak mají přece možnost jít do nekuřácké, vždyť každý rozumný člověk má právo volby.

Jsem kuřák, jdu tam kde se může kouřit.Jsem nekuřák tak jdu tam kde se nekouří, copak je na tom něco těžkého?

Když jim tak moc vadí kuřáci, tak proč nezakážou cigarety?

Taky jednoduchá odpověď, neměli by peníe které jim do stítní kasy z cigaret jdou.

Tady je opravdu škoda mluvit.


Nepřihlášený uživatel

#44

2015-06-05 03:39

Myslím,že zákonodárci by se více měli starat o jiné věci jako zaměstnanost,bezpečnost lidí před lidmi z vyloučených lokalit,dále aby stačili uhlídat dotace z EU aby země vzkvétala a né aby lidem určovali kde si smí zapálit cigaretu ,kde si smí otevří lahev piva,kde si smí rozdělat ohínek když si chce opéct buřta a jiné zákazy ktaré vznikly po revoluci. Toto vše začíná zavánět diktatůrou ještě horší než byla za komunistů. Stát tvrdě zasahuje do svobodného rozhodování občanů což je v rozporu z listinou práv a svobody každého jednotlivce a též z ústavou ČR.Myslím,že by nebylo od věci aby nekuřáci kteří tvrdě kritizují kuřáky by měly navrhnot zákonodárcům,že koupaliště kde je bazén pro plavce a druhý pro neplavce zavřít protože se to nelíbí neplavcům protože by se v bazenu pro plavce mohly utopit.Ale i ty si múžou vybrat


Nepřihlášený uživatel

#45 Re:

2015-06-06 13:07

#24: -  

Je mi to úplně jedno. Nekouřím a restaurace nenavštěvuji. Pivo si mohu koupit i v cukrárně.


Nepřihlášený uživatel

#46

2015-06-06 22:12

naprosto se zakazem souhlasim ikdyz sem kurak alespon s tim konecne seknu jestli nekdo chce kourit at si kouri doma nemusí to cpát ostatním


Nepřihlášený uživatel

#47 Re:

2015-06-08 11:54

#46: -  

 tak jestli kouris jen proto, ze se muze po hospodach, tak ses dobrej mamrd :)

Havana

#48

2015-06-08 20:57

Zakladatelé petice jsou nedůslední! Zapoměli přidat požadavek na povolení kouření v kinech, vlacích, školách, nemocnicích, kancelářích a letadlech. Samozřejmě i na mezinárodních linkách ČSA. ať okolní svět taky okusí naši svobodu spolu s námi !!! :)


Nepřihlášený uživatel

#49 Re: Zákaz kouření? ANO :)

2015-06-11 08:24

#26: Lída - Zákaz kouření? ANO :) 

 Ano, jsem téhož názoru. Kuřáci jsou neohleduplní a dusí svým zlozvykem ostatní.

kuřák

#50 Re: Re:

2015-06-14 06:07

#15: luke - Re:  

 to je stejný jako by jste měl zvednout zadek a jít si vypít kafe ven, mě taky kafe smrdí a nikoho neomezuju, tak mezi kuřáky nestrkejte svůj zadek!