Za zdravé jídlo ve školních jídelnách

Věra Forejtová

#1 Poděkování

2013-04-11 15:33

Děkuji všem, kteří podepsali, podpisy přibývají pomalu, ale přibývají, prosím, šiřte petici dál, třeba se nám podaří něco změnit. Nechci, aby pan "Vitana" a jemu podobní navštěvovali naši školu!
Jana

#2 Re: Poděkování

2013-04-12 07:41

#1: Věra Forejtová - Poděkování 

 Dobrý den, bylo by nejlepší dávat dětěm co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, odstranit potraviny z bílé mouky, odstranit červené maso a minimalizovat podávání ostatního masa. Dávejme svým dětem do školy dostatek těchto potravin.Ale ve školních jídelnách pro začátek i málo je alespoň cosi. Zdravé děti jsou základ pro budoucnost.


Nepřihlášený uživatel

#3

2013-04-12 09:53

Strava má určující vliv na naše zdraví. V době, kdy se dítě vyvíjí potřebuje plnohodnotnou čerstvou stravu.

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-04-12 13:14

Vnicka se uci na kucharku,jiz od I.rocniku byl problem s varenim ve skolnich jidelnach - knedliky- kupovane ,pak zmrazene a pri vydeji naparovane,omacky - sypka smes v pytlich,ktera se dava do horke vody,-je toho vic nez dost a kdyz jsme se ozvali,bylo velmi zle a hned prerazena jinam.Podporte,prosim tuto PETICI
Věra Forejtová

#5 Re:

2013-04-12 18:22

#4: - I vám patří dík za podporu...

 

Radka

#6 petice...?

2013-04-12 21:25

Dobrý den, se zněním petice souhlasím a jsem ochotná podepsat, ale obávám se, že toto petice není - spíše seznam lidí souznějících s tímto názorem. Možná se pletu, ale pokud si dobře vzpomínám tak k tomu, aby petice byla oficiální, je potřeba uvést nejen jméno, ale i celou adresu a vlastnoruční podpis (kvůli ověřitelnosti pravosti). Nejlepší by bylo podepisovat přímo archy a ty pak odesílat organizátorovi, který je zkompletuje a po nasbírání potřebného počtu podpisů předloží příslušným orgánům...
Věra Forejtová

#7 Re: petice...?

2013-04-13 04:24

#6: Radka - petice...?

Myslím si, že toto je dobrý začátek, je třeba nejdříve zjistit, kolik je lidí, kteří souhlasí a byli by ochotni podepsat, získat kontakty na lidi, kteří budou ochotní si petiční archy vytisknout a sbírat podpisy. Kontaktujte mě vy, kteří jste ochotni něco takového udělat a můžeme to rozjet.


Nepřihlášený uživatel

#8 Re: nechci tvrdit,že dřív bylo všechno lepší, ale co se týká školních jídelen,tak asi ano.

2013-04-13 07:23

#4: -

nechci tvrdit, že dřív bylo všechno lepší! ale když tak srovnávám/teda vaření ve školních jídelnách/ tak ano.

Iva Foretová

#9

2013-04-13 07:28

ale na druhou stranu, neházejme všechny jídelny do jednoho pytle. všechno záleží na lidech. já dřív vařila v jídelně a neexistovalo používat pepř,nějaké polotovary, atd. ale to už je 20let. syn se učil na kuchaře, a byla jsem mimo,když je učili vařit bramborovou kaši v prášku. je to všechno jen v Nás
Radka

#10 Re: Re: petice...?

2013-04-14 10:04

#7: Věra Forejtová - Re: petice...?

Paní Věro, mně to připadá jako ztráta času, než nasbíráte podpisy zde a pak teprve rozjíždět akci "naostro"... Kdy se pak dostaneme ke změně? Jsem ochotná zorganizovat podpisovou akci v Ostravě - roznosit archy např. do zdravých výživ, alternativních školek, škol, čajoven a podobních míst, kde je vyšší koncentrace uvědomělých lidí a kde budou vstřícní provozovatelé a já si plné archy budu vyzvedávat a posílat Vám poštou - toto by snad mohlo být inspirací i pro další lidi v jiných městech... Tady na webu by mohl být seznam míst, kde je možné petici podepsat a uvidíte, kolik aktivních lidí se Vám bude samo hlásit, když zjistí, že v jejich blízkosti tuto možnost nemají. ;o)

Věra

#11 Re: Re: Re: petice...?

2013-04-14 15:26

#10: Radka - Re: Re: petice...? Milá Radko, jsem ráda, že jste se nadchla - a to je právě ono, tato "petice" mi umožní sehnat lidi, kteří budou s podpisovými archy obcházet a sbírat podpisy. Zítra připravím archy a pokusím se oslovit všechny, kteří podepsali - to lze už jsem to tady studovala, uvidíme, kdo další se přihlásí, já mám třeba kontakty na spoustu středočeských škol, oslovím je, znám se s mnoha starosty,... budeme prostě bojovat na mnoha frontách. Díky za podporu.

 


Nepřihlášený uživatel

#12

2013-04-15 07:18

Jsem moc ráda, že se konečně něco takového objevilo. Je to velice důležité, protože jde hlavně o naše děti!!! Děkuji!!! Kosourová

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-04-15 07:50

Zdravé jídlo - zdravý základ - zdravý duch.
Neotravujme, prosím, děti, abychom neotrávili naši budoucnost.


Nepřihlášený uživatel

#14

2013-04-15 18:28

Jsme jedni z mála rodičů, kteří si uvědomují jak důležitá je kvalitní strava především u našich nejmenších. Školka a škola je teprve před náma, ale už teď se děsím nechat své dítě stravovat v běžné školní jídelně "hranolkama" apod.!

Váš Dominik

#15 Já Vás za církev také podporuji a můj kámoš Saša také.

2013-04-21 09:32

Kamil

#16 Zdravé jídlo - zdravý základ - zdravý duch.

2013-04-21 09:36


Neotravujme, prosím, děti, abychom neotrávili naši budoucnost.

http://vtipy.netroof.eu/item/7484/narozeniny/ - zdravý duch ? - fuj to je ale puch !!!!!

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-04-21 21:08

Vždyt se to nedá jíst a co s těch dětí bude v budoucnu -raději at si rodiče připlatí,al bude se vařit zdravě a ne z těch polotovarů,znám to z vlastní zkušenosti,kdy mi bývá ,,špatně,,z těch bramborových kaší a pod.

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-04-24 07:48

Doufám, že to bude k něčemu, podepsala jsem už spoustu petic, ale nikdy jsem se nedozvěděla, jak to dopadlo.