Výzva Papeži Františkovi k zastavení stamiliardového okradení ČR


Nepřihlášený uživatel

#101

2013-06-06 17:57

K TOMU NENÍ TŘEBA ŽÁDNÉHO KOMENTÁŘE.VÍME,ŽE CÍRKEV NIKDY TYTO MAJETKY NEVLASTNILA.TAK NEMÁ CENU OTOM ANI UVAŽOVAT.VÍ TO I VLÁDA.JEN BLBUJÍ.
Major

#102 Z historie Sázavského kláštera aneb Co bylo ukradeno, musí být vráceno

2013-06-06 18:17

Jistě jste zaregistrovali, že v úterý byl předložen ze strany ČSSD návrh zákona, podle něhož by měl stát a církev informovat o restitučních požadavcích (seznam objektů, cena atd.). Všemi oblíbený poslanec ODS „JUDr.“ Marek Benda to odmítl se slovy: „Jediné, co sociální demokraté chtějí dosáhnout, je, aby se na to veřejnost vrhla a začala jednotlivé položky kritizovat.“

V článku se mimo jiné uvádí, že „…Mezi objekty, jejichž část chce církev v restitucích získat, patří i Sázavský klášter.“ A já jako turista se zájmem o historii, jsem si hned vzpomněl na to, že klášter byl zrušen Josefem II. a poté sloužil jako sídlo ředitele panství knížat Thurn-Taxisů. Informaci jsem si ověřil v knize „Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezku (díl VI, Východní čechy), kde se na str. 438 píše toto: “V roce 1785 byl klášter zrušen a objekt připadl náboženskému fondu. Ještě v roce 1785 byl klášterní chrám změněn v chrám farní a na faru změněna budova prelatury. Ostatní klášterní budovy i s celým panstvím byly v r. 1804 prodány náboženským fondem ve veřejné dražbě Františku Heilbergerovi, který však nesplnil kupní podmínky. Proto byla r. 1808 v nove dražbě Sázava prodána pražskému měšťanu Vilému Tiegelovi z Lindenkronu, za něhož byl konvent přestavěn na zámek. Vilém Tiegel zemřel v r. 1827 a jeho syn Emanuel Tiegel prodal sázavský velkostatek i s bývalým klášterem Janovi z Neuberka . Jan z Neuberka prodal v r. 1867 Sázavu s velkostatkem Bedřichu Schwarzovi, řediteli Thurn-Taxisských panství. Jeho potomkům náležel až do roku 1945.”

Dále se zde uvádí, že k velkostatku a panství Sázava náleželo 11 vesnic. Dle těchto internetových stránek žádá církev jen v katastru obce Sázava o tyto pozemky: Hřbitov 71 886 m2 lesní půda 4 020 795 m2 louky 624 505 m2 nezastav. stav. parcela 678 m2 orná půda 5 176 899 m2 ostatní plochy 88 103 m2 Dále církev žádá o další pozemky v okolních vesnicích příslušejících tomuto panství.

Tak co tomu říkáte? Kdo tady krade? Kolik podobných případů je v tom seznamu restitucí? Ten klášter byl zrušen 163 let před únorem a byl prodán 140 let před tímto datem.

——————————————————————————–
Pozn. aut.: Kniha Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezku vyšla v nakladatelství Svoboda, Praha 1989; autory jsou prof. dr. Zdeněk Fiala DrSc, prof. dr. Ladislav Hosák, DrSc., doc. dr. Jakub Pavel DrSc., dr. Josef Janáček DrSc., Ludvík Kotek, prom. hist., dr. Tomáš Šimek

Nepřihlášený uživatel

#103

2013-06-06 18:31

Nesouhlasím s cir.rest. v současné podobě

Nepřihlášený uživatel

#104

2013-06-06 18:43

TÍMTO AKTEM BEROU LIDEM PŘESVĚDČENÍ O TOM,ŽE TATO VÍRA JE PROSTÁ A ČISTÁ.PODLE TOHOTO JEDNÁNÍ ASI NIKDY NEBYLA.PROTO JI NIKDY NEMŮŽU VĚŘIT.
pravda

#105 Jednoduchá počty

2013-06-06 20:24

Každý kdo má mozek v hlavě si dokáže spočítat, že konečně vrátit majetek církvi je pro náš stát dobrá investice.

Vzhledem k nákladům na udržbu a obhospodařování, nemluvě o platech církevních zaměstnanců je jasné, že se nám všem vyplatí odevzdat tento majetek do rukou církve.

Stát dělá vždy dlouhodobé investice a tato je jasně kladná.
Kdo má nenávistné komplexy k katolické církvi tomu nikdo oči neotevře, vy ostatní si prostě vemte kalkulačku a počítejte. :)


Nepřihlášený uživatel

#106

2013-06-06 21:30

Je až k nevíře kam se dá zajít. Lidská chamtivost, beztrestné rozkrádání, nezná konce. Jak dlouho si to necháme ještě líbit?

Nepřihlášený uživatel

#107

2013-06-07 05:25

Městys nemá základní infrastrukturu. Tady je třeba vložit peníze a ne těm, kterým nebylo ani ubloženo.

Nepřihlášený uživatel

#108

2013-06-07 06:43

Raději bez komentáře

Nepřihlášený uživatel

#109

2013-06-07 06:52

Děkujeme Lence Procházkové,která bojuje za zrušení církevních restitucí v této nehorázné a potajmu podepsané Dukou a Nečasem.Zlovůle našich "nejvyšších" je donebevolající,zločinná.

Nepřihlášený uživatel

#110

2013-06-07 07:50

Jsem hluboce věřící člověk. Bohatství církve neuznávám a skutečnost, že se vrací majetky církvím je pro mne nepřijatelná, především připravovaným způsobem. Jsem profesí ekonom a preferuji přesná čísla a tady je nevidím. Pořádek dělá přátelé! Nové církve, které vznikly v naší zemi po 90-tých letech nemohly mít žádné majetky k vrácení a tomu už vůbec nerozumím. Já osobně tento "Divoký způsob provedení" považuji za další kanál pro odtok peněz někam, nebo někomu !

Nepřihlášený uživatel

#111

2013-06-07 07:55

Tuto zlodějnu jim podepsal Klaus a Nečas,ani to neprošlo vládou.Při volbách na to nezapomeňte!!!

Nepřihlášený uživatel

#112

2013-06-07 07:59

Proč se vlastně platí církev? Platit by měli ti co se chodí do kostelů modlit!!!

Nepřihlášený uživatel

#113

2013-06-07 08:31

Připojuji svůj podpis k této petici s velkým zadostiučiněním, poté kdy jsem byl maximálně zklamán nedávným výrokem Ústavního soudu,který legalizuje přijatý zákon o restitucích pro církve.
Minimum informací, které jsou k danému tématu lidu obecnému dostupné, dokazují, že se jedná o promyšlenou nehoráznou krádež. Považuji za nezbytné, aby byli označeni jmenovitě ti, kteří se na tomto hanebném činu podíleli. Národ by měl vědět, komu jmenovitě má "poděkovat" za hanebnou krádež. A také tyto viníky volat k odpovědnosti.
Kladivoun

#114 Re:

2013-06-07 08:57

#79: -  

 Zcela souhlasím se #79:- . Ani proti běžným zlodějům nepomohou jakékoliv dobře míněné mírné domluvy, natož proti velkozlodějům. Též považuji za potřebné provést široce obsáhlou vysvětlovací kampaň a uvádět na jednotlivých příkladech co může převod majetků do vlastnictví církve obnášet. Současná generace nemá ani zdání, s jakými omezeními ve svých právech se mohou setkat. Na př. toho, že nebudou moci volně chodit do lesa patřících církvi. To je jen nepatrný příklad, je potřeba nahlédnout do historie a uvádět všechny podobné příklady.


Nepřihlášený uživatel

#115

2013-06-07 09:06

Zákon o "Vyrovnání s Církvemi" se týká pouze "Jediné
pravé Církve".Církve nikdy nic nevlastnily a tato zlodějna, podvod prolamuje rok 1948 a jde až do roku
1916.Úst.soud je jednoznačně podjatý(mimi čtyř)a
neplní to co má a jednoznačně porušuje ÚSTAVU.Trvám
na zruš.zákona a úst.soudu.Jinou institucí nahradit

Nepřihlášený uživatel

#116

2013-06-07 09:43

S peticí souhlasím včetně závěru, že když se římskokatolická církev nezačne chovat podle příkladu Ježíše, sv. Franiška atd., tak nemůže získat podporu veřejnosti. Po roce 1989 mi bylo smutno, když jsem viděl chamtivý postoj církve k Nové scéně ND, Svatovítské katedrále ap. Místo restitucí by se měla církev zajímat jak by mohla pomoci nejpotřebnějším a věřím že stát i veřejnost by rády poskytly církvy pro tuto snahu materiální podmínky.

Nepřihlášený uživatel

#117

2013-06-07 10:23

díky za aktivitu ve prospěch dobré věci,
k řadě prvků křesťanství chovám hlubokou úctu, ale to, že česká katolická církev po roce 1989 mlčí ke všem zločinům nového, zločineckého režimu a stala se jeho prostitutkou, a po schválení restitucí i velmi bohatě odměňovanou prostitutkou, je skandální a uráží mě.

Nepřihlášený uživatel

#118

2013-06-07 11:19

naprosto souhlasím, je to výsměch pro nás lidi!!!!

Nepřihlášený uživatel

#119

2013-06-07 11:27

Souhlasím s tím, že se jedná o ohromný tunel, protože se vrací i majetek, který církve niky nevlastnily, nebo majetek, který byl odebrán před rokem 1948. Dále si dovolím tvrdit, že finanční náhrady jsou neuvěřitelně nadhodnocené. Kromě toho jsou náhrady vapláceny z daní občanů, z nihž 80 procent jsou ateisté kteří si myslí, že náboženství nic nepřináší. ( na charitu tu existuje dost neziskových organizací )

Nepřihlášený uživatel

#120

2013-06-07 11:40

Ano, s peticí naprosto souhlasím. Věřím stále ve zdravý lidský rozum, jen často nevím kde se schovává.
Iveta Karásková

Nepřihlášený uživatel

#121

2013-06-07 11:47

Církevní klérus v Čechách se chová jak vojsko v
dobyté zemi.Je naprosto v rozporu s tím,co hlásá papež František.Vlk,Duka,ale i Malý s Graubnerem
jsou hrobaři církevního křesťanství v Čechách i
na Moravě.Jejich hlásná trouba v parlamentu ,
plzeňský "doktor" práv Benda už míří do pekla....

Nepřihlášený uživatel

#122

2013-06-07 12:58

Když zloděj dělá zákony a stále mu to nejen prochází, ale i vychází a hlavně nese... Pokud se jim nedostane řádného potrestání (nemyslím tytyty) tak se s tím nic neudělá. Viz například jak se platí exekuce v jiných státech!!!

Nepřihlášený uživatel

#123

2013-06-07 13:22

Plně souhlasím se zněním petice.Jak můžeme věřit představitelům církve,když se církev domáhá něčeho, co běhen staletí většinou získala od věřících z donucení, když neměli na křest,pohřeb,svatbu atd, tak zabírali chudým majetky.Je to ostuda církve.

Nepřihlášený uživatel

#124 Re:

2013-06-07 13:45

#1: Věra Řezníčková -

Nesouhlasím s autory petice, takový blábol jsem již dlouho nečetl :(((

Zjistěte si něco o autorech. Vypovídá to o tom, z jakých pohnutek petici sepsali.

 


Nepřihlášený uživatel

#125

2013-06-07 14:12

Církev by naopak měla vydat svůj majetek, který násině získala v minulých stoletích. Nemluvě o morálních škodách na myšlení lidí.