Petice ZA SNÍŽENÍ počtu družstev v ligových soutěžích kuželek

Komls

#1 Proc ANO snizeni?

2013-07-31 09:08

1. Zvysi se kvalita souteze.
2. Pribude volnych vikendu, ktere lze vyuzit pro jine aktivity.

Co urcite snizeni neprinese?

1. Rozpad soutezi druzstev.
2. Hromadny "utek" lidi od kuzelek.
cholerikscinty

#2 cholerikscinty

2013-07-31 09:47

Je třeba se naučit hrát na jednotlivce, chlastat za družstva už umíme, čili pár termínů přesunout právě k nim .
xxxx

#3 Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 10:21

#1: Komls - Proc ANO snizeni?

Blbost ...... už můj děda říkával, že je to týmový sport.

V repre z 1. ligy stejně skoro nikdo není a soutěž se tím nijak kvalitativně nezlepší . A proč mít volné víkendy, když se může klidně hrát ?

Nebo se hráči první ligy mohou o svém volném víkendu jít podívat na zápas divize, kde se odhlasovalo zvýšení počtu družstev na 14 .......

Mám rád, když o našich soutěžích v ČR chtějí rozhodovat borci co hrají v Rakousku ............

cholerikscinty

#4 Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 11:01

#3: xxxx - Re: Proc ANO snizeni?

já mám dojem, že soutěž se kvalitativně lepšit nemusí, ale musí se dát příležitost vyniknout jednotlivcům . Tvůj děd tomu PRD rozuměl. A aby se mohl dát nový vítr pro jednotlivce a novým zájemcům o repre , pak se musí vytvořit termíny pro ně.Jestli to musí být na úkor ligy, tak ať tomu tak je.

 

Nakonec je pravda, že je jedno, kde se vožereš. V lize nebo na kukandě v divizi . A až se vožereš, už ti bude úplně jedno, jestli to bylo právě po zápase v lize, kde jsi hrál PRD nebo na tý kukandě v divizi..chi chi

cholerikscinty

#5

2013-07-31 11:10

pro kuželkářský sport soutěžení v družstvech není perspektiva růstu mladých reprezentantů .A kam směruje každý sport a právě ta perspektiva je totiž v soutěžení mezi jednotlivci . Družstva jsou jen hobby systém , jak se bavit na nižších úrovních pro širokou vrstvu různě sportujících lidí, pokud se nejedná ovyloženě o kolektivní sport. Kuželky sem nepatří. Ovšem špička mezi sportovci se bude vždy odehrávat mezi jednotlivci , a to jak jsem již řekl, tam, kde se nejedná o kolektivní sport. Družstevní sport v nekolektivních sportech je jenou takovou lidovou zábavou pro širokou vrstvu lidí.
Komls

#6 Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 12:18

#3: xxxx - Re: Proc ANO snizeni?

Tymovy zcela jiste je, ale postaveny predevsim na vykonech samotnych jednotlivcu. Muze bejt super parta co je "sehrana", ale kdyz jeden hodi misto 600 nejakych 480, tak to jde pak do kopru cely muzstvo...

V repre by z ligy mohla bejt i pulka, ale musela by chtit reprezentovat a neco pro to udelat. A jestli ti jde jen o pocet odehranych zapasu, tak se napis do nejakeho drzstva v divizi, co maj 14 nebo budou chtit 16 tymu v soutezi a muzes to hrat klidne celorocne. Kvantita a kvalita jsou diametralne odlisny...

Ja tu o nicem nerozhoduji, jen vyjadruji souhlas s timto krokem. Ani ne tak kvuli terminum, ale spise kvuli zapasum "o nicem". Ve statistikach 1. ligy se dovis, ze letos ze 132 zapasu to skoncilo 30x 8:0 nebo 7:1, coz je vice nez 20% zapasu o nicem. Kdyz zestihlis ligu o 2 tymy, dojde k 18 % redukci, coz myslim je naprosto adekvatni.

 

uauahááááááá

#7 Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 14:23

#6: Komls - Rety vole, tak tys taky nepochipil: Re: Proc ANO snizeni?

tys taky nepochopil , že statistiky nuda jsou, že ale holky, chlast a žrádlo , že ty družstva z nudy pozvednou...ale tak co tak, mně se to tehdá taky líbilo...a z tohoto pohledu je fakt pak škoda každýho promarněnýho " zápasu " .

canadia

#8 Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 16:30

#1: Komls - Proc ANO snizeni?

V Německu (DKBC) mají ligu o deseti už dlouho. Například v nadcházející sezóně čeká nově seskupené druhé ligy redukce z 12 na 10. To je ovšem známo již půl roku. Klasikou je rovněž předehrávka prvního jarního kola ještě před vánoci. Ve volných termínech se hraje celé kolo poháru a na jaře mezistátka, srazy, ale pro ty nejlepší je stále nějaká soutěž. Finále jednotlivců však až na konci sezóny po MS. Zajímavé mi přijde i rozdělení hracích dnů mužů (So) a žen(Ne). Neplatí pro soutěže DCU, je to nicméně velmi podobné. Jako doplňkové soutěže DCU funguje utkání výběru svazu proti například vítězi ligy nebo západ vs. východ usw., lépe by určo referovali bratři P.

P.S. 8 míst z 12-ti, snad to Mutterstadt zvládne.

cholerikscinty

#9 Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 20:31

#8: canadia - Re: Proc ANO snizeni?

docela jsem se podivil, že Matka měst si vzala vcelku slušný porce krajíc a rozhodla se cestovat po celém Německu za kuželkami...komu čest, tomu čest..

cholerikscinty

#10 Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 20:33

#8: canadia - Re: Proc ANO snizeni?

zase na druhou stranu se dokážu vcítit do pocitů kuželkářů, kteří mají kuželky jako lidovou zábavu družstevníků, že jim prostě berou hračky..

Komls

#11 Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-07-31 22:00

#10: cholerikscinty - Re: Re: Proc ANO snizeni?

No me prave docela zarazi, ze se bouri spis lidi, kterych se tohle vubec nedotkne...Divize jsou prece mimo kompetnce CKA, takze ty druzstevnici mohou byt v klidu a naopak si sovje choutky v navaznosti na vetsi pocet sestupujicich ukojit a svoje souteze rozsirit klidne na tech 20 tymu, jak v premier league. Pak se konecne jasne ukaze, kdo to hraje na zizen pri uteku od rodiny a kdo na vazno...

krákora

#12 Re: Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-08-01 06:53

#11: Komls - Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

dokáži jako Jyrka se vcítit do jejich pocitů lidí, lidí, kterým se bere hračka, tedy nezaráží mě to a navíc takovéto reakce lze očekávat při každém návrhu změny něčeho, co se dotýká všeho zajetého, i když z časového hlediska do budoucnosti jasně neperspektivního

to je přesně ta uprděnost českých kuželkářů bez rozhledu aprojeb  člověčí české malost s hlídáním si vlastního písečku - ani zrníčko z mého písečku přece nedám, neobětuji ...

 

http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

cholerikscinty

#13 Re: Re: Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

2013-08-01 11:50

#12: krákora - Re: Re: Re: Re: Proc ANO snizeni?

...jak řekl canada...v Dojčlandu se to mění jak na běžícím páse - 10družstev, 11 družstev , 12 družstev a zase třeba i 8družstev...nikdo se tím nijak nestresuje...nepíše píčoviny na asociaci a jinde...uauauhááááááááááá


Nepřihlášený uživatel

#14

2013-08-01 15:01

Dopad to na nižší soutěže každopádně mít bude minimálně v sestupech (poněvadž to hovno padá shora). A právě to může mít za důsledek zlikvidování několika družstev. Oddíly, fungující jen díky svým členům a jejich službám, to může postihnout dost citelně, pokud se jim na to hráči vyprdnou. A poznámka, že se vyjadřují Ti, kterých se to netýká? Hráči hrající venku jsou to samé. Se soutěží jednotlivců souhlasím, ale rozhodně ne na úkor soutěže družstev. Chceš to hrát? Když budeš chtít, ten čas si na to najdeš a věnuješ ho tomu. Jaký je problém hrát v sobotu družstva a v neděli jednotlivce? Pro trénovaného člověka to nemůže být žádný problém. Jde tu o ten čas tomu věnovaný. Ale to je na každém z nás, co je ochotný tomu věnovat. Nikdo nikoho přeci nenutí. Jenže někdo je holt líný hrát častěji. Tak raději omezit družstva, co? Jsem jednoznačně proti.
krákora a s ní sedmdesát slepic

#15 Re:

2013-08-01 16:03

#14: -

bojíš se podepsat, proč?

v neděli se hraje kde co mládežnického - tam u těch ligových, neděle moc velkou rezervou není

vy divizáci mládež živit nemusíte

jinak když o odpadnutí, tam od divize níže, odpadne pár družstev každý rok, pár jich přibývá z nových zájemců z řad neregistrovaných, ty sis toho nevšiml?

Chceš to hrát? Když budeš chtít, ten čas si na to najdeš a věnuješ ho tomu - to jsi napsal ty - Ano, najdeš si čas - bude ti dokonce udělán, abys mohl ukázat druhým, jak to hraješ ty, ty kuželky, opravdu ty, když se nebudeš zakrývat za výkon družstva - čas ti bude udělán ... nebo jakojsi jen ten zbabělec, který se bojí a který jen umí anonymně rencat, když se mu bere hračka - a na ostatní zájmy kuželkářů nemyslí ...

volné termíny jsou potřeba totiž také pro zkvalitnění konání MČR jednotlivců - více postupujících z krajů (proto i okresů, když se vůbec někde konají) do filtračních oblastních kol - spojené kraje ... to proto také, že z některých krajů postupují tací, kteří sotva hodí 500 na 120HS, z jiných pak nepostoupí ani kvalitní hráči s běžně hranými 600 ... i proto snížení počtu družstev v 1.lize ...

 

atd. - prý se mám krotit, že lidi už zapomněli číst :-)))

 

cholerikscinty

#16

2013-08-01 16:52

já bych už to pomalu točil na druhou stranu , jak ten nepřihlášený nade mnou plká ...to znamená : Chceš hrát družstva, tak si na ně najdi čas , pokud ale nebudeš líný...jednoznačně volím soutěže indivindy...nehcci být závislý na někom jestli mi udělá do kolektivu PRD . Já se dřu, vyhrávám, a kámoš na to sere nebo zrovna mu to nejde...tak jak mohu chtít hrát potom družstva nebo ty blbý dvojice...co..??
krákora

#17 Re:krákora

2013-08-02 05:24

#16: cholerikscinty -

máš naprostou pravdu v tom, že každého hráče, co hraje dobře, toto štve,..., i proto se pak chlastá, aby tento pocit hnusu z nedobrého výkonu a ze situace se utlumil a rozplynul ...