Říčany - noční život

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Říčany - noční život

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-10-04 09:01



Nepřihlášený uživatel

#2

2013-10-04 09:40

V zime mrznout nekde venku, to fakt ne!!!

Nepřihlášený uživatel

#3 Re:

2013-10-04 10:35

#2: -

jono nechte to jak to je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Petr

#4 Nesmysl

2013-10-04 10:52

Tato petice je výhodou jen pro živnostníky na které zas budou biti jen obyčejný lidé, jsem rád že se teď konečně vyspím, ubylo i méně nepořádku v ulicích, a konečně se nebojíme chodit večer po ulicích a řešit tak konflikty s opilými lidmi!
pappillio

#5 Někdo se zbláznil !!!!

2013-10-04 11:20

To vypadá skoro jako prohibice... V týdnu otevřeno jen do 22.00????? V 16 letech jsem musela být doma do půlnoci, ale že budu muset i ve čtyřiceti o víkendu .... tady se někdo zbláznil. A co se stane, mladí budou někam dojíždět a budou se vracet autem. Nebo si budou kupovat lahve v obchodech a budou toho plný parky. Kvůli 6 lidem co toto způsobili, aby se vyspinkali a moralizovali nemůžu ani do restaurace po deváté hodině, protože už mi nikdo neuvaří, protože budou muset v deset zavřít.
Lidi proberte se, vy jste nebyli mladí? A co kdyby jsme zakázali chodit důchodcům odpoledne do obchodů, protože tam jen zdržujou pracující??? Jak by se jim to asi líbilo???? To není špatný nápad, pojďme udělat petici.
Krtek

#6 Re: Někdo se zbláznil !!!!

2013-10-04 11:40

#5: pappillio - Někdo se zbláznil !!!!

Naprosto souhlasím s tímto příspěvkem,..... jako rodič, jako živnostník, jako občan Říčany. A jen pro připomenutí...díky těmto provozovatelům restaurací, hospůdek,  barů, heren, občerstveních - tedy jejich finančním příspěvkům může město Říčany posílit noční hlídky. LIDI proberte  se, přeci už neni Středověk, je plno měst a vesnic, kde pochopili, že tyto podniky jsou jen přínosem.


Nepřihlášený uživatel

#7

2013-10-04 13:21

naprosto s peticí souhlasím, navíc je to bránění ve výdělku.

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-10-04 14:43

STARÁK 2014

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-10-04 17:20

Dobry den, dle meho se mesto snazi zabit kulturni ruch. Neporadek a nepokje zkoncily ve chvili zavedeni bezpecnostnich podminek pri zavedeni bezpecnostni agentury. Rad bych vedel kdo vam za tento nestale opakovany problem plati. Uz to zacna byt trapne! Sam bylim primo na Cernokostelecke proti Sportu a jsem schopen soucasnou situaci posoudit. Dekuji Josef Novak
kopretina

#10 Re: Někdo se zbláznil !!!!

2013-10-04 17:44

#5: pappillio - Někdo se zbláznil !!!!

Souhlasím s Váma.......  ted budou zavřeny restaurace, potom důchodci budou mít danou dobu nákupu, a pak už jen zpět do doby TOTALITY.... a já myslela, že žijem v demokratickém státě.....to by mne zajímalo proč jsem cinkala klíčema na Vacláváku, asi proto, abych ve stáří byla opět omezována pár lidma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Nesmysl

2013-10-04 18:08

#4: Petr - Nesmysl Seš blbec soudruhu

 


Nepřihlášený uživatel

#12

2013-10-04 18:16

Checht, v Říčanech bude ještě prdel...

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-10-05 06:21

já si myslím,že tuto petici by měl podepsat každý rodič ,protože aby naše děti musely jezdit za zábavou do jiného města ,je to nejhorší co může být... .Ještě si pamatuji jak to dopadalo a dopadá ,když se pak vracejí. Vlak jezdí jednou za hodinu ,čekat se nechce a stop ,nebo jízda s opilím kamarádem končí vždy většinou tragicky :( opravdu z tohoto krásného města chceme udělat město duchů .... Jitka
Medvěd.cz

#14 To si snad dělaj...

2013-10-05 15:27

Tahle hovadina povede pouze k pochlastávání v parcích.
Případně se z některých hospod stanou uzavřené společnosti na pozvánku a basta...
Soudruh starosta by měl začít vyjednávat s ROPIDem popůlnoční dopravní spojení s okolními městy, než ho jeho občané ukamenují.

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-10-06 13:58

Pokud projde navrh k omezeni oteviraci doby podniku, kde se koncentruje nocni zivot ve forme tanecni a jine zabavy, pak nevidim duvod, proc rovnou nezakazat vychazeni po urcite hodine, nebot je nerealne, aby se mladez uderem dvanacte poklidne vratila domu. Mladi si najdou jinou aktivitu, jak se v noci "realizovat".

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-10-06 15:58

Myslím, že nejde ani tak o to, že děti budou jezdit za zábavou do Prahy (oni si své místo najdou někde v soukromí a o to větší bude nepořádek, až to soukromí budou opouštět) ale předebším jde o svobodu v podnikání a omezování podnikatelských aktivit místních občanů, kteří své veškeré úspory vložili do svého budoucího podnikání.
papaja

#17

2013-10-06 16:57

Říčany jsou zajímavé městečko , když jsem poprvé viděl "uklízeče" ráno v Říčanech ve výstražné vestě a nápisem n......, myslel jsem, že jsem podnikl cestu do daleké minulosti a nikoli pár km od domova, kdyby takovéto skvělé nápady měli zastupitelé v Praze, tak si myslím, že by ČR byla nejen srdcem Evropy..., ale jednou velkou atrakcí, ale to není vše, diktát zastupitelů nebere konce a podnikatelé v Říčanech mohou podnikat jen tak a v takových časech jak se zastupitelstvo zrovna rozhodne..., dnes vyhláška o otevírací době..., co přijde příště?, myslím, že starší český film U nás v Kocourkově byl slabou inspirací a zastupitelé v Říčanech Kocourkovský jistě trumfnou. Jsem přesvědčen, že tyto "České hlavy" pod vedením p. starosty , ještě něco vymyslí ....
Nikca

#18 Blbost

2013-10-07 20:29

Takovou blbinu mohl vymyslet opravdu ,, inteligent,, :D Jakmile se zavrou dvere, hluk neni vubec slyset .. a opili lide co delaji hluk ? Jsou to vyjimky , vsichni jsou radi ze dojdou nejakym stylem domu... az se budete chtit bavit , vase deti budou chtit slavit kam pujdete ?? !!

Nepřihlášený uživatel

#19 Re: presne tak !

2013-10-07 20:40

Toto je opravdu blbost... jsme radi ze to mame kousek a kdyby neco , nekdo pro nas prijede , ale takhle ? Komu by se chtelo do Prahy ?!

 

Vladimír Kořen

#20 komentář starosty

2013-10-09 13:45

Dobrý den, chtěl bych vysvětlit některé informace, které zde zaznívají.
1/ Vyhláška platí už 2 roky, noční podniky dostávají výjimky na provoz po 24 hodině. Jsou v České republice města, která mají stejný nástroj. Jsou města, kde je již provoz po půlnoci zakázaný. Považuji to za radikální, leč účinný nástroj, jak se vyrovnat s pouliční kriminalitou a vandalstvím.
2/ Radnice je mezi dvěma mlýnskými kameny. Jedním je podnikání v zábavě, druhým jsou obyvatelé, kteří nesou náklady za škody plynoucí z nočního života. Majitelé a provozovatelé podniků znají můj osobní postoj. Snažím se jít nejnáročnější cestou. Snažím se, aby podniky byly otevřené a v Říčanech existovala zábava. Snažím se ale také o to, aby lidé, kteří žijí v okolí, nebyli obětí této zábavy.
3/ Radní se obrátili na zastupitelstvo, aby se k tomuto tématu vedla širší diskuze. Byli totiž napadáni veřejností i opozicí, že proti vandalismu bojují neúčinně a výjimky udělují takřka automaticky. Jde o to, aby se mohlo vyjádřit více než sedm radních.
4/ Osobně si myslím, že je velmi důležité, aby tuto debatu zaznamenali především klienti nočních podniků. Některé skupiny klientů při svých cestách městem demolují majetek, jenž jim nepatří. A ten majetek stojí peníze. Majitelé se pak obracejí na město s žádostmi o náhradu škod. A ty jdou do desítek tisíc korun během jednoho víkendu. Sám se velmi rád bavím, za zábavou chodím a rozhodně nejsem útlocitný suchar. Na druhou stranu vím, že utrhané schránky, prohnuté plechy u auta nebo okno rozflákané ve tři hodiny ráno něco stojí. Jakmile vandalismus zmizí nebo se v přijatelné míře omezí, máme vyvážený udržitelný stav. Osud svých oblíbených podniků mají ve svých rukou především samotní klienti.
5/ Věřím, že se dnes na zastupitelstvu podaří najít kompromis, který povede k tomu, že radikální a populistická řešení nezvítězí a zábava neustrne. Pomozte noční život v Říčanech zachránit. Peticí, ale také vzájemnou slušností a respektem. V.Kořen

Nepřihlášený uživatel

#21

2013-10-10 17:00

Vážený pane starosto,
opravdu mne dojímá Vaše starost o osud klientů a provozovatelů nočních podniků v Říčanech, což jsou v naprosté většině klienti a provozovatelé heren. Dočkám se odpovědi (písemné), na můj dopis z 20. 5. tohoto roku?

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-10-14 13:45

Dívám se na text vyhlášky 3/2011 na webu města a o 22. hodině se tam nic nepíše. Není tedy text petice nějak mimo?
http://info.ricany.cz/prilohyarchiv/10636/2011-3%20Obecn%C4%9B%20z%C3%A1vazn%C3%A1%20vyhl%C3%A1%C5%A1ka%20m%C4%9Bsta%20%C5%98%C3%AD%C4%8Dany.pdf
Jen tak

#23 23

2013-10-16 12:30

Byl jsem letos v červnu na celý víkend ve Veselí nad Lužnicí. Navečer jsme se šli projít městem a večer jsme si sedli v nějakém nočním podniku. Domů jsme chodili kolem druhé hodiny. Víte co bylo zajímavé? Při naší noční cestě zpět na hotel nás nikdo neobtěžoval, nikdo nikde neřval a nikdo nic neničil. Neviděli jsme jedinou počmáranou zeď, všechny odpadkové koše byly v pořádku na svém místě. A noční život je ve Veselí docela čilý, protože jsme v sobotu těžko sháněli místo v baru. Až jsem se divil, že jsem stále v ČR. Ony i ty silnice a chodníky byly jaksi rovnější a bez výtluk. O iluze jse přišel s návratem do Říčan. A proč? A kvůli komu? Sami si odpovězte.

Nepřihlášený uživatel

#24 Re: Někdo se zbláznil !!!!

2013-10-18 08:17

#5: pappillio - Někdo se zbláznil !!!!

Myslím, že by jste mluvil jinak kdyby jste bydlel hned vedle jako my!!Určutě nejde jen o ,,vyspinkání'' ale myslím že mám nárok jako každý jiný člověk se v sobotu a neděli vyspat vklidu a v létě spát u otevřeného okna!!A tady nejde o jen tak nějaké noční vykřikování opilců ale o celonoční hluk!A ty ,,flašky'' si kupují už teď a vypijí je než na tu diskotéku jdou nebo během ní v přilehlých ulicích!!!