Schloessli

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Schloessli

David Šeterle
Autor této petice

#1

2014-04-06 21:50

Příběhy mladistvých lidí, kteří prošli Schlössli Ins a vrátili se zpátky do společnosti jako více než plnohodnotní lidé, pro mě vždycky byly neuvěřitelnou inspirací, jak lze dneska vzdělávat a "pracovat" nejen s těžkými a extrémními "případy".

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-04-07 06:45

Schloeslli Ins vždy bylo a bude na mapě Evropy světlým místem, které prozařuje blížící se temnotu a udržuje bezpečnou hranici, za kterou ještě může fungovat tvořivé lidství. Nedovolme prosím temným silám toto světlo uhasit. Markéta Dolistová

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-04-07 07:29

Je čas žít moudře a vychovávat tak i naše děti nejen ty takzvaně jiné, Uelimu Seilerovi se to podařilo, jeho škola přinášela do srdcí dětí lásku a radost...přinášela jim pocit vlastní hodnoty a bezpečí společenství. Kde z nich rostli zdravé bytosti ať už vzešli z kdejakých sociálních poměrů. Děti které mohli dál žít na okraji společnosti jen proto že jsou jiné, tady byly plnohodnotnými a mohli vzpřímeně nést své osudy, jakkoli těžké. Je čas se zamyslet jaký Svět chceme utvářet? Je to jen na nás jestli v nás zvítězí vědomá moudrost. S pozdravem Lucie Lososová


Nepřihlášený uživatel

#4

2014-04-07 08:21

Schloessli Ins bylo místo, které přijímalo děti z různých i nejsložitějších sociálních prostředí a situací. Přijímalo je s úctou, v lásce je opečovávalo a pak je ve svobodě propouštělo do života, kde mohou nyní plnohodnotně rozvinout svůj potenciál a pevnost kterou zde děti získaly mohou předávat i dalším lidem, které takové štěstí neměli. Věřím, že Schloessli bude moci i nadále z již zmíněnou úctou, láskou a svobodou pomáhat dětem dostat se z té největší hlubiny opět na Slunce. S úctou k Uelimu Seilerovi Judita Slapničková

bezejmenný

#5

2014-04-07 11:25

Shledávám neuvěřitelným, jak se vždycky snaží, vržený stín, zakrýt Slunce. Zrovna tak neuvěřitelným shledávám, s jak hlubokým zájmem o bytost druhého člověka, kouzelník, řečený Ueli Seiler, obrací tváře lidí ke Slunci. Paprsky Slunce lekají studené kostry ryb.


Nepřihlášený uživatel

#6

2014-04-07 17:56

Lidský, originální a hluboce laskavý přístup Ueliho na mne zanechal hluboký dojem, stejně tak i vše, co jsem o tomto ústavu slyšela. Dle mého je takovýchto institucí třeba mnohem více a nechápu tedy, jak by mohly úřady takové jedinečné místo zavřít.

Nepřihlášený uživatel

#7

2014-04-07 18:35

Když se ve světě děje bezpráví těm, kteří dlouhodobě vytvářejí smysluplný životní prostor pro děti a jejich učitele, když se zkresluje pravda, aby se omezil tvůrčí přístup a zabránilo se úsilí o porozumění lidské duši, cítím jako svou povinnost postavit se za ty, kterých si vážím a které mám ráda. Markéta Prachařová
Škola dr.F.C.Kampelíka

#8 Agroakademie MUDr.Kampelíka

2014-04-07 21:43

Osobně jsem Ueliho poznal až r. 1997 a slyšel jsem, že když se podobně kruté a medializované drama odehrávalo po r.1989 v postkomunistické ČSFR, byla Ueliho víra ve stabilitu švýcarské demokracie a svobody ještě tak pevná, že prohlásil, že něco takového by se ve Švýcarsku nemohlo nikdy stát. Ani obyvatelé Československa tehdy netušili, že budou ve 3. tisíciletí do Švýcarska odesílat petice na obranu lidských práv a práv dítěte, ale nemyslitelné se stalo skutečností. Doufám, že po očištění 600 Mil. CHF umazaných od uhlí, které následkem svého nesprávného jednání věnovala Mostecká uhelná společnost Švýcarské konfederaci, věnuje konfederace alespoň nepatrnou část panu Uelimu Seilerovi jako odměnu za celoživotní dílo a především jako odškodnění za poškození dobrého jména jemu i jím vedenému Schloessli nesprávným jednáním státních úředníků, kteří dopustili krach domova dětí v zemi, Pestalozziho (!). Tímto činem ohrozili v Evropě dobré jméno Švýcarska, kterého si Češi tolik váží a z nedbalosti se tak vystavili i případnému postihu od jiných švýcarských orgánů, které jistě celou kauzu nezištně prošetří se stejnou péčí jako kdyby šlo o získání miliard do státního rozpočtu. Země světoznámého pedagoga Švýcara Pestalozziho i země světoznámého pedagoga Čecha Komenského jsou nejmoderněji spojeny skrze světoznámé Rudolf Steiner Schule, kterým se v ČR říká školy waldorfské. Jedna taková ve Schloessli - Ins končí a demonstrace za lidská práva a práva dítěte před švýcarskou ambasádou v Praze se pomalu blíží. ( Klíče ke zvonění jako vždy s sebou) Televize, které rády reagují na petice českých občanů jistě s chutí vycídí optiky svých kamer. Roku pětadvacátého výročí Velké sametové revoluce budiž zdar!!! Petr Janát Dolista

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-04-08 06:04

Schloessli bylo vždy velmi důležitým místem, pro mladé lidi, kteří se dostali do nesnází nebo měli těžký životní osud. V nemálo případech jim byl v tomto místě doslova zachráněn život. Schloessli se také stalo inspirací pro mnoho terapeutů, k jejichž zrání vždy bohatě přispělo.

Nepřihlášený uživatel

#10

2014-04-08 06:19

Znám Ueliho osobně, jeho přístup, vnitřní moudrost a veliké nadšení mě inspirovaly natolik, že jsem se začala mnohem více věnovat nejen rozvoji pedagogických znalostí a dovedností, které každodenně uplatňuji, ale hlavně rozvoji své vlastní bytosti. Jak lépe můžete pomoci světu než tím, že zapracujete na sobě a tím pak v lepším ovlivníte jakoukoliv situaci vašeho budoucího života..?!
Nezapomínejme, že i kdybychom podpořili Schlössli už jen z pohledu zachování zdravé konkurence, uděláme pro sebe mnohem víc. Vždyť každý zdravě uvažující byznysmen je za takovou konkurenci vděčný, udržuje ho totiž ve střehu a nenechá ho usnout na vavřínech... ať je sebelepší......!!!

S pozdravem a přáním zdravého selského rozumu,

Veronika Bařinová


Nepřihlášený uživatel

#11

2014-04-08 10:33

Ve zdravotnických a sociálních službách pracuji od roku 1996. Ueliho Seilera i jeho zařízení znám, a stejně tak znám zařízení vedená v mainstreamovém duchu; jak v doma v České republice, tak i ve Švýcarsku, kde mám příbuzné i přátele. My zde ve Východní Evropě v mnoha směrech vzhlížíme ke Švýcarsku jako k sídlu alternativy. Začíná-li se i ve Švýcarsku, jehož devizou vždy byla všestranná nezávislost, prosazovat materialistický globální mainstream, znamená to, že svoboda a otevřenost naší západní civilizace je opravdu v těžkém ohrožení. Jako občan postkomunistické země, v jejíchž sociálních službách čtyřicet let vládla materialistická selekce a genocida slabších, vím o čem mluvím...

Tomáš Koloc

Martin Žák
Nepřihlášený uživatel

#12

2014-04-08 15:57

Znám Ueliho Seilera a vím, že neprosazuje osobní zájem nebo se nesnaží o osobní zisk, ale že mu jde o zachránu veřejně prospěšné věci. Chci proto podpořit Ueliho v jeho snažení a apelovat na lidi, kteří o Schlössli rozhodují, aby si při rozhodování plně uvědomili, o čem rozhodují a jaké následky může mít jejich rozhodnutí - co může přinést uzavření Schlössli a co může přinést podpora Schlössli.


Nepřihlášený uživatel

#13

2014-04-08 16:42

Jsem pro zachování Schloessli ins v původní podobě a pro pokračování výchovy dětí v antroposofickém duchu.Přesně tak jí založili Ueliho rodiče a přesně v takovém duchu jak jí vedl Ueli Sailer Hugova.

Nepřihlášený uživatel

#14

2014-04-08 16:45

Pro mě je pan Ueli Sailer vzor všech učitelů!

Nepřihlášený uživatel

#15

2014-04-08 17:40

Lieber Ueli,
wir durften oft genug die Inhalte aus deinen Vorträgen in unsere eigene Praxis erfolgreich übernehmen und die Erfahrungen, die du mit uns geteilt hast, inspirierte unser eigenes Leben erheblich. Vielen DANK dafür, wie denken sehr an euch ! Zlomte vaz ! Mnoho pozdravů a sil Tobě i celé rodině ze srdce přeje Dagmar a Jane

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-04-08 18:39

Ueli je člověk, který je velkou inspirací na mé cestě Waldorfského učitele. Jeho nadšení mě jednoho dne nakazilo a jeho obraz v mé duši mi dodává den co den odvahu stát před studenty a zplna hrdla zpívat. Děkuji Ti Ueli.

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-04-08 19:07

Zažila jsem Ueliho Seilera coby vynikajícího pedagoga při studiu na Akademii TABOR a nepochybuji o jeho přínosu pro Schloessli, pro pedagogiku obecně, pro ideu lidství naplněnou skutky.

Nepřihlášený uživatel

#18

2014-04-09 07:48

Ueliho Seilera jsem zažíla jako inspirativního pedagoga, který pro to, co přednáší, dokáže studenty nadchnout a probudit v nich zájem o danou tématiku. Ve Schloessli Ins jsem, během dvou pobytů, měla možnost prožít atmosféru letního setkání evropských pedagogů a studentů a stážovat v  mateřské škole.  Práce a metody uplatňované v zařízení Schoessli Ins pod dlouholetým vedením Ueliho Seilera nám, mimo jiné, ukazují, jak lze pracovat s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí, jak jim pomoci zařadit se do společnosti. Vzhledem k úspěšnému naplňování cílů tohoto zařízení je patrné, jak důležité je jeho pokračování  - jednak pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a také pro domácí i zahraniční studenty a pedagogy, kteří se touto problematikou zabývají. Šárka Krutská


Nepřihlášený uživatel

#19

2014-04-09 07:54


Nepřihlášený uživatel

#20

2014-04-09 08:22

Petici podporuji modlitbou a poděkováním za Kristovu přímluvu,
Miluše Kubíčková

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-04-09 14:36

Velice si vážím osobnosti Ueliho Seilera, který je vynikajícím a jedinečným pedagogem pro nové tisíciletí.

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-04-09 19:37

Znám osobně Ueliho Seilera ze studií na Akademii sociálního umění a vždy pro mě byl jedním z nejlepších učitelů, jeho působení léčilo mou duši vnitřně zraněnou mnoha pedagogy z dřívějších studií na základní, střední i vyšší škole, všechny tyto školy uznává Ministerstvo školství, ale jejich učivo mi bylo téměř k ničemu. Vím, že Ueli pro Schloesslli Ins udělal nesmírně mnoho a miluje toto zařízení a pracuje pro něj s láskou a moudrostí. Pokračuje v cestě, kterou započal už jeho otec a Schloeslli je právem vzorem mnoha jiným podobným zařízením v Evropě. Pokud necháme padnou Schloessli, co se stane nám, kteří třeba zdaleka nemáme takovou historii a úroveň, kteří máme sice nadšení, ale jak nám bude až bude naše školy vést další generace? Musíme se držet a vzájemně podporovat a nenechat se padnout bez pomoci!
Udělám co budu moci...
S láskou Michaela Klímková

Nepřihlášený uživatel

#23

2014-04-10 18:17

Stojím za Ulim.Jeho sofistikovanost,lidskost,zájem o druhé a tvořivá práce,hovoří za vše.Je to krásná lidská bytost,která dokáže zaujmout,povzbudit a dovést věci k cíli.Má mou důvěru a plnou podporu.Proto svým podpisem podpořím Uliho S.

Nepřihlášený uživatel

#24

2014-04-11 09:06

Jsem studentem Akademie Tabor, chtěla bych touto formou poděkovat panu Uelimu Seileru za velkou inspiraci a hodnoty, které mi předal prostřednictvím svých přednášek na naší škole. Ráda bych mu vyjádřila svou podporu v jeho snaze o zachování všech dosavadních morálních zásad i přístupů, o které v zařízení Schloessli celý život usiloval. M.Janoštíková

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-04-11 15:15

Ueli Seiler pracuje s láskou a humorem.
Přeji všem, kteří rozhodují o díle jeho rodiny pohled bez předsudků a dobrou volbu.
Kateřina Červená