Ochrana Neředínského horizontu před zástavbou !!!


Nepřihlášený uživatel

#1 Nerozumím?

2014-04-09 08:40

Kde se má jinde v Olomouci stavět než za Okružní?

Anonymous

#2 Re: Nerozumím?

2014-04-09 21:50

#1: - Nerozumím?

Další lokalita je za vojenským hřbitovem (u konečné zastávky bus 16 - tabulový vrch, plocha se pak potáhne až k starý cihelně (konče před starou pískovnou). A další ohrožená zelená plocha je za Neředinským rybníkem (novostavba sahá, až téměř k rybníku)


Nepřihlášený uživatel

#3 Re: Re: Nerozumím?

2014-04-11 15:45

#2: - Re: Nerozumím?

Myslim, ze lokalita mezi rybnikem a letistem je jeste prijatelna. Problem je v tech dalsich vetsich kusech. Kdyz zastavi i plochu za hrbytovem na nove ulici, tak to zbytecne strata. Navic podle me urcuje kvalitu lokality i okoli, tedy misto kam muze clovek jit relaxovat (zelen, les, voda). Tim padem by vetsi zastavba znehodnocovala jiz postavene nemovitosti a td.. nevim co tim sleduji, ale zajem o to, aby mesto bylo perspektivni to urcite neni.

 


Nepřihlášený uživatel

#4 Co dále s Neředínem?

2014-04-14 16:51

Dobrý večer,
ráda bych navázala na naše uplynulé aktivity ohledně ochrany Neředínského horizontu. Ve čtvrtek jsme podali námitku k návrhu UP podpořenou 463 občany Olomouce, jejichž podpisy se podařilo sehnat během několika málo dní (podrobněji zde: http://www.hnutiduha.cz/olomouc/aktuality/olomoucane-zadaji-zachovani-zelene-na-neredinskem-horizontu/). Pro mě je toto signálem, že bychom ve snaze ochránit tuto lokalitu měli pokračovat.
Radila jsem se proto o situaci s právničkou Dominikou Kovaříkovou a mám nějaké tipy, jak dále pokračovat, co více nyní podniknout. Ráda bych s vámi tyto možnosti probrala a zjistila, zda se chcete dále na aktivitách podílet, co si o možnostech myslíte.

Ráda bych proto iniciovala schůzku, kde bychom tyto možnosti probrali. Navrhuji se sejít v týdnu od 28. dubna v některý den v podvečer. Prosím o zprávu, zda se této schůzky (a připadných navazujících aktivit) chcete účastnit a který z termínů by se vám nejvíce hodil.¨

Děkuji, přeji pěkný večer a klidný vstup do nového týdne,

Josefa Volfová

--


Josefa Volfová
ochrana velkých šelem
koordinátorka místní skupiny
Hnuti DUHA Olomouc (Friends of the Earth Czech Republic)

A: Dolni namesti 38, 779 00 Olomouc (Czech Republic)
T: +420 585 228 584
M: +420 775 734 434
F: +420 585 228 584
E: josefa.volfova@hnutiduha.cz