Zrusenie povinneho cipovania psov

Maria

/ #450 Re:

2013-10-22 18:40

#449: -

Veď o tom je stále reč. práveže to čipovanie postihlo väčšinou svedomitých chovateľov,ktorí platia dane  za svojich psíkov . Mame ich zaregistrovaných na úrade  a preto sa niektorí zľakli tej vysokej pokuty. Tých čo sa o svojích psov nestarajú,nemajú ich ani očkovaných a nieto ešte prihlásených .A ešte aby platili dane!!!Hanba je ,že čipovanie schvaĺovala aj SLOBODA ZVIERAT.Nakoniec sme podľa ních  nesvedomití.,lebo sme nedali čipovať zviera.Pekná sloboda zvierat.Psík sa slobodne rozhodol a zaštekal :Ja chcem čip.Už som to niekde spomenula,že zato môžu aj masmédia. Rozvírili hystériu akolo psov,že ich majitelia po nich nezbierajú hovienka ,ale nevidia ten neporiadok a tú spúšť, čo dokáže urobiť s prírodou človek.Ja sama sa hnevám na tých čo nezbierajú,ale keby sme sa zamysleli,tak to psie hovienko je biologický odpad,čo sa nedá povedať o plastových fľašach a inom škodlivom odpade.Sadnúť si na lavičku a psíka nechať pod ňou,nech si papá trávičku je nemožné. Je tam plno ohorkov a všeliakého odpadu aj keď je kôš blízko lavičky.