AURORA 2011 - boj proti korupci

Jitka

/ #6 jedna petice pro čtyři problematiky?

2011-07-23 14:53

Vážený pane Jarolíme,
vždycky mě potěší Vaše nadšení, pracovitost a nápady, ale všechny 4 předmětné problematiky by si zasloužily více pozornosti, než je zahrnout jen do 1 petice. A to proto, jak sám píšete, že určité citlivé legislativní návrhy, které mají projít PS, je třeba podpořit veřejným zájmem, nejlépe v podobě petice, ale nebylo by lepší mít tedy petici na každou z těch 4 témat zvlášť? Já osobně ji nepodepíši z toho důvodu, že byť bych velice uvítala realizaci 3 posledních z navrhovaných témat, nemohu souhlasit s přísnou kontrolou lidí s majetkem nad 10 mil. Kč. Protože: 1. lidé s majetkem nad 10 mil. Kč. představují relativně velkou skupinu, stálo by za to tuto hranici zvýšit 2. na základě čeho a kdo by musel vysvětlovat takový majetek? 3. pocitově mi příjde, že by se jednalo o zásah do soukromí. 3. zaměřit bychom se měli především na prevenci a kvalitní právní úpravu, která neumožní rozkrádání veřejného majetku, 4. pokud někdo nebude moci prokázat, jakou cestou legálně získal veškerý svůj majetek, tak se stane co? Jak prokážete, že jej získal nelegálně? 5. stejně zde zase budou figurovat strýčkové a tety, kteří podepíší smlouvu o půjčce, .... Prostě nesmysl, tím se bude akorát zatěžovat státní správa, hrozí únik soukromých dat,... Je to začátek "honu na čarodějnice".
Myslím si, že stejný názor může sdílet více lidí a kvůli tomu petici nepodepíší, není to škoda? Děkuji
J.L.