AURORA 2011 - boj proti korupci

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno AURORA 2011 - boj proti korupci


Anonymous

#1

2011-07-22 14:19

Toto je opravdu jediná cesta, jak něco změnit! T. Jarolím

Nepřihlášený uživatel

#2

2011-07-22 19:34

Dobrý večer, bylo by to krásné, Hommeová

Nepřihlášený uživatel

#3

2011-07-22 23:24

Jen by bylo fajn opravit ty překlepy, ať to nějak vypadá...
K. Novák

#4 Re:

2011-07-23 00:09

#1: -

"zákona o převedení akcií na doručitele..." Jste místopředseda (antikorupce) koaliční strany a další místopředsedkyně je ve vládě a má k ruce výbor (antikorupce) a legislativní radu vlády. Co vám brání ten zákon začít psát?


Nepřihlášený uživatel

#5 Re: Re:

2011-07-23 10:58

#4: K. Novák - Re:

Nic nám nebrání, také už ho píšeme! Nicméně pokud máte pocit, že to jen tak projde v tomto složení sněmovny, pak nemohu souhlasit. Proto vytvářím i tuto aktivitu, abych mohl tyto návrhy zákonů po jejich předložení podpořit veřejným míněním nejen z ulice a hospod :-)... A budu moc rád, pokud pomůžete a tuto aktivitu podpoříte! Popřípadě s ní ještě oslovíte jiné. Tedy pokud s ní souhlasíte. T. J.

Jitka

#6 jedna petice pro čtyři problematiky?

2011-07-23 14:53

Vážený pane Jarolíme,
vždycky mě potěší Vaše nadšení, pracovitost a nápady, ale všechny 4 předmětné problematiky by si zasloužily více pozornosti, než je zahrnout jen do 1 petice. A to proto, jak sám píšete, že určité citlivé legislativní návrhy, které mají projít PS, je třeba podpořit veřejným zájmem, nejlépe v podobě petice, ale nebylo by lepší mít tedy petici na každou z těch 4 témat zvlášť? Já osobně ji nepodepíši z toho důvodu, že byť bych velice uvítala realizaci 3 posledních z navrhovaných témat, nemohu souhlasit s přísnou kontrolou lidí s majetkem nad 10 mil. Kč. Protože: 1. lidé s majetkem nad 10 mil. Kč. představují relativně velkou skupinu, stálo by za to tuto hranici zvýšit 2. na základě čeho a kdo by musel vysvětlovat takový majetek? 3. pocitově mi příjde, že by se jednalo o zásah do soukromí. 3. zaměřit bychom se měli především na prevenci a kvalitní právní úpravu, která neumožní rozkrádání veřejného majetku, 4. pokud někdo nebude moci prokázat, jakou cestou legálně získal veškerý svůj majetek, tak se stane co? Jak prokážete, že jej získal nelegálně? 5. stejně zde zase budou figurovat strýčkové a tety, kteří podepíší smlouvu o půjčce, .... Prostě nesmysl, tím se bude akorát zatěžovat státní správa, hrozí únik soukromých dat,... Je to začátek "honu na čarodějnice".
Myslím si, že stejný názor může sdílet více lidí a kvůli tomu petici nepodepíší, není to škoda? Děkuji
J.L.
Sylvie Bílková

#7

2011-07-23 15:43

Vážený pane Jarolíme,
souhlasím s paní Jitkou. Také bych ráda svým podpisem podpořila petici, ale díky
bodu 1 - "prokazování majetku nad 10.000.000 Kč" se nemohu pod tuto petici podepsat. A to ze stejných důvodů, které byly paní Jitkou popsány. Přikláním se za úpravu legislativy a vytvoření takových právních norem, které by neumožňovaly rozkrádání veřejného majetku a zabránily tak neoprávněnému obohacování. S ostatními "body" petice souhlasím.

Nepřihlášený uživatel

#8

2011-07-23 15:49

Domnívám se,že to prospěje.

Nepřihlášený uživatel

#9

2011-07-23 17:51

Jsem rád že petice ohledné těchto zákonů vznikla,pozdě ale přece.
Tyto zákony měly být v ústavě už 20 let
Štefan

#10

2011-07-23 18:27

Domnívám se, že ten, kdo má čisté svědomí, může snadno dokázat svůj zisk.

Nepřihlášený uživatel

#11

2011-07-23 18:47

Zmíněná navrhovaná opatření by mohla přispět k omezení korupce,ovšem nejsou dostatečná.Zásadní je,aby existovaly orgány pro boj s korupcí,vybavené potřebnými pravomocemi,silným postavením,vzdělané a morálně odolné.Především by měla být zřízena funkční finanční policie disponující takovými pravomocemi jako např.možnost vstupu do všech podnikatelských prostor,kontroly a zajištění všech dokladů atp. a to bez předchozího souhlasu soudu (třeba jen st.zástupce)-je to složitý problém do diskuse,který pro nedostatek místa nemohu rozvést podrobněji.

Nepřihlášený uživatel

#12

2011-07-23 19:50

Toto už mělo být dávno,bohužel si myslím,že ODS to bude,jako dosud,blokovat.Podle mého názoru dluhy,které způsobily předešlé politické garnitury měli zaplatit všichni ti,kteří se podíleli na moci od
vzniku ČR po poslední volby,nikoli neviní občané ČR.

Nepřihlášený uživatel

#13

2011-07-23 21:17

Abslolutne s tim souhlasim a budu doporucovat ostatnim,vas verný véčkař !!! Vondráček
vogel

#14 Re: jedna petice pro čtyři problematiky?

2011-07-24 11:56

#6: Jitka - jedna petice pro čtyři problematiky?

Máte pravdu Jitko, já bych tu hranici snížil minimálně na 4 miliony a majetkové přiznání pro všechny


Nepřihlášený uživatel

#15

2011-07-25 09:37

Souhlasím s touto iniciativou, nicméně vás prosím o opravu hrůzných pravopisných chyb v textu, protože pak stačí jeden rýpal, který tento text zveřejní v médiích a všechni, kdo se snažili něco dobrého pro dobrou věc udělat, budou vypadat jako neadrtálci a budou zesměšněni. To už jsme přece několikrát zažili.
BERAN

#16 Korupce, disrupce

2011-07-25 10:11

Cosi je narušeno. Myslím, že je to morálka. Dá se s tím něco dělat, pane místopředsedo?

Nepřihlášený uživatel

#17

2011-07-25 11:07

Již 4 roky lokálně i do parlamentu jsem podal konkrétní podezření na korupci ale byl jsem osamocen. Jsem rád, že Váše tažení je celostátní a velmi rád třeba i půlnoci pomohu.
Holík Libor
starosta Panenské Břežany

Nepřihlášený uživatel

#18 Re:

2011-07-25 12:54

#11: -  

 Myslím, že máme mnoho orgánů, a mají mnoho pravomocí. Nicméně je u nich vůle pracovat? A pracují jak mají a využívají své pravomoce? To bude běh na dlouhou trať :-)


Nepřihlášený uživatel

#19 Re:

2011-07-25 12:56

#17: -  

 Moc děkuju a cením si toho! Pokud bych mohl pomoci něčím já Vám... jsem tu pro Vás :-). T. Jarolím


Nepřihlášený uživatel

#20

2011-07-25 14:19

Petice sama o sobě vyjadřuje mínění slušných občanů a není ji třeba dále komentovat. Paris

Nepřihlášený uživatel

#21

2011-07-25 14:46

Souhlasím a plně podporuji

Nepřihlášený uživatel

#22 Re:

2011-07-25 15:09

#17: -  

Také jsem podávala materiály s podezřením na korupci a zatím bez výsledku. Jinak s peticí naprostý souhlas, hlavně ať už se něco děje.

Marta Frýbertová, předsedkyně klubu Věcí veřejných v Příbrami  


Nepřihlášený uživatel

#23

2011-07-25 16:37

jen si opravdu přeji, aby ta petice pomohla. Zatím veškeré snahy ztroskotaly na nezájmu pánů poslanců, kteří jsou všichni zaplaceni od těch přiblblejch lobistů, státních zlodějů a podporováni našimi skvělými a neodvolatelnými soudci, kteří ve finále vše zametou a uklidí.A kdyby, zcela náhodou něco prošlo až do báně, pak je další skvělý Venca tenista, pustí za vzorné chování.
V.Veselka

Nepřihlášený uživatel

#24

2011-07-25 18:26

Nápad je to dobrý, jen mám obavy jak dlouho bude p. Jarolim naživu. Vladní mafie,i výkonná mafie jsou schopny všeho. Vraždy si dávaj jako moučník.
Pepan

#25 Re:

2011-07-25 20:06

#1: -  

Doufám,že to zabere a co nejvíce lidí se zapojí a konečně s těmi gaunery někdo zatočí. BB