podporujeme prezidenta Zemana


Nepřihlášený uživatel

/ #611 Re: Re: Re:

2014-11-07 13:57

#603: mgr.pavel - Re: Re:  

Pane mgr.pavel,

děkuji vám za vaši reakci. Nemám zrovna k psaní příliš mnoho času, přesto vám píšu toto. Nebudu se zde zabývat autorem původního textu, neboť prozatím nezareagoval na mou odpověď a pokud nějaká přijde, nejsem si jist, zda-li budu vůbec schopen nějak odepsat. Ostatně to není vůbec důležité a předpokládám, že ani vy byste si s ním neměl co říct. A teď k vašemu dotazu. Samozřejmě vadí, sprostá slova ve veřejném prostoru jistě musí vadit každému slušnému člověku. Ale v současné situaci to není asi to nejhlavnější, co naši společnost a svět již delší dobu sužuje. A tímto směrem bychom měli nastavit oblast našeho zájmu a neposkytovat tak prostor našim, až na výjimky, prodejným médiím. A v souvislosti s vašim dotazem se nyní já na oplátku dotazuji vás, zda-li vám vadí i jiné sprosté výrazy od našich politiků a herců, které slýcháme např. ve sněmovně, ve veřejnoprávné televizi a rozhlasu (o neveřejných, která jsou hlavně pro naši mládež ani nemluvě),  ve filmech, v tisku a v jiných médiích, kterými se to kolem nás jenom hemží již více jak dvě desetiletí a které jistě podstatně více ovlivňují a již samozřejmě bohužel ovlivnily naši mládež a vlastně celou společnost? Doposud jsem nikde ani v dřívější době nezahlédl vaši kritiku na webu na toto téma. Asi jsem neměl v tom množství informací na vás štěstí. Není to jen současné účelové pokrytectví opozice, potažmo výše zmínených médií? A není to jen provokativní výzva od pana prezidenta k tomu, aby se začala společnost tímto zabývat, protože úroveň jazyka je samozřejmě součástí všeobecné vzdělanosti a úrovně národa? Nejsou snad i jiní politici a například i herci veřejnými činiteli? A nevadí vám například veřejná podpora tzv. kulturního světa právě probíhajícímu fašistickému puči na Ukrajině? Toto a jiné negativní události v dnešním světě by nám měly vadit více, neboť jsou na rozdíl od nepodstatných citací našeho pana prezidenta podstatně nebezpečnější pro celou společnost a celý svět. Právě proto oceňuji našeho pana prezidenta, neboť on dokáže rozpoznat to důležité i za nás všechny, kteří tímto smyslem někteří obdařeni nejsme. Děkuji vám za odpověď a přeji pěkný den.