Zákaz norování

jura

/ #334

2015-05-05 22:11

Jsem lesník a myslivec a vím, že se nemám, za co stydět. Osobně bych norování v době, kdy  mají lišky liščata zakázal, nicméně úplný zákaz je absolutní nesmysl. Zajímalo by mě, kdo z vás, co nás v zeleném hážete do jednoho pytle a přirovnáváte k nehumánním bestiím děláte něco pro přírodu? Uvědomujete si, že již několik století žijeme v kulturní krajině a že je třeba s přírodním bohatstvím (lesy, voda, zvěř) hospodařit? Kdo z vás, co tady u PC nadáváte nepostrádáte v přírodě čím dál tím víc mizející drobnou zvěř (zajíc, koroptev, tetřívek, jeřábek ....), a nebo jste díky častým návštěvám naší krásné krajiny ani nepostřehli, že některé druhy téměř vymizely? Proč to píšu? Protože krom lidské činnosti, která je nejzásadnějším aspektem dramatického úbytku drobné zvěře jsou jedním z dalších zásadních aspektů právě vysoké stavy lišek. Svým založením jsem proti jakýmkoliv extrémům ve společnosti a tato petice je jedním z těchto extrémů. Za posledních pětadvacet let zažila česká krajina a její tvorové dost extrémů, a tím nemyslím těch abiotických. Co provedla lidská hloupost v podání různých ekoteroristických organizací na Šumavě tady nemusím uvádět. Nebo co provedla lidská hloupost zasazená v Bruselu při nesmyslné ochraně kormorána velkého se stavy lipanů podhorních v našich řekách je taktéž mlácení prázdné slámy. Rozumný člověk se chytne za nos, ale sebelibý pošetilec bude hájit tu svou pravdu i za cenu vymizení vzácných ekosystémů.