Podporujeme Libora Grubhoffera


Nepřihlášený uživatel

/ #116 Re: Re:

2016-01-15 14:11

#37: - Re:  

 Naprosto souhlasím. Každý se musí rozhodnout sám zda v této době kdy obyčejná lidská slušnost chodí žebrotou, protože všude se již usadilo osobní prospěchářstí, ostré lokty a sprostota,  odolá a zůstane slušným člověkem. Moje najivní představa, že akademické prostředí se liší od toho světa "venku" bere velmi rychle za své, bohužel. Ale nenechme se otrávit a umčet i slušný člověk má nárok aby jeho názor zazněl a jsem velmi vděčna všech kolegům, kteří se i přes narůstající tlak nebojí své názory zveřejnit. Máme to štěstí, že pracujeme v prostředí, které již ze své podstaty garantuje svobodnou dikusi.  Jsem hluboce přesvědčená, že pouze diskuse dokáže tříbit názory a nalézat vhodná řešení.  Bohužel aby měla tento exekt musí  probíhat mezi parnery, kteří jsou lidsky i odborně na podobné úrovni a to je asi největší problém naší univerzity, že ti kteří této úrovně dosáhli nemají zájem nechat si pošpinit duše neurvalými praktikami těch ostatních. Ale pokud nepodstoupíme toto riziko, nic se nezmění!