OTŘESNÝ PŘÍPAD ŠIKANY - SPŠ TŘEBEŠÍN, PRAHA 10

JP

/ #22 Re: Prosím přečíst!!

2016-02-17 07:26

#16: STUDENT - Prosím přečíst!! 

 Milý studente, kdo jsme? Já jsem absolvent této školy z roku 1992. V této době byla škola Na Třebešíně velmi, ale velmi presitžní a dostat se tam, bylo velmi těžké. V samotném studiu jsme neměli nic zadarmo, známkování bylo přísné, jakákoli absence žáka ihned řešena s rodiči. Nyní na tuto školu chodí mé dítě a to co vídám na třídních schůzkách je totální podúroveň všeho. Žáci konkrétně vědí, z čeho budou psát testy, z několika předmětů mají jen dvě známky za celé pololetí a s paní Kubíkovou kdykoli jsem cokoli řešil, byly to jen prázdné diplomatické řeči. Srovnání se školou u Krbu? To tak bylo vždycky. Pokud si, jak píšeš, škola nechala úroveň a je zlatá, mělo by se její vedení za nastalou situaci postavit a vyvodit z toho osobní důsledky.
S čím naopak souhlasím je fakt, že v drtivé většině jsou studenti SPŠ v rámci možností ke svému dospívajícímu věku slušní, ale možná právě proto si tato situace oné skupinky žáků zaslouží tvrdé potrestání a co mám informace, o šikaně se vědělo veřejně, ale nikdo nic neřešil. Je třeba, aby si všichni uvědomili, že neinformování o tomto je také trestný čin.

Zeptám se konkrétně, co všechno jsi proto udělal Ty?