Týdny občanského neklidu


Nepřihlášený uživatel

/ #1577 Re: Re: Re:

2016-11-01 12:13

#1564: - Re: Re: 

 Ano, nemá právo nikdo zacházet s kýmkoli na základě kolektivní viny, bez soudu. A co dělali Němci, oni snad soudili? Stříleli české obyvatele u zdí jak potkany. Co Lidice, Ležáky a další města ve Franciii a po Evropě, v Rusku. Co lidé v koncentrácích, ty snad někdo soudil než šli do plynu? Musíte tedy brát vše v kontextu doby. A bylo to rozhodnutí vítězných mocností a žádným soudem se v té době nikdo nezdržoval. Dnes by to možné nebylo, musel by proběhnout nejprve soud. Po celé Evropě panovala nenávist vůči Němcům. A tak jak ve Francii, tak i Češi najednou měli možnost se pomstít. Kdyby se chovali jako Němci, tak by je stavěli ke zdi a zrovna tak stříleli, za Lidice, Ležáky a další. Je to v člověku, tys nám tolik let ubližoval, tak ted se ti pomstíme. A šli, byli odsunuti. Tak, jako Němci se neměli odvahu postavit proti nacismu (a když tak šli do koncentráku-tedy na smrt) tak ani čeští obyvatelé se nestavěli na odpor vůči odsunu, troufám si tvrdit, že odsun schvalovali a možná považovali ještě za malý trest za to, co Němci napáchali za zlo. Samozřejmě se při odsunu nerozlišovalo a svezli se s tím i tací, kteří asi nikomu neublížili a jen zdvihali ze strachu tu ruku k nacistickému pozdravu. Ale ti lidé v Lidicích někomu ublížili?? A dopadli hůř, nezabavili jim majetky a nešli do odsunu, šli na smrt a za co??  Kdyby mi někdo vyvraždil rodinu a zbyl bych jen sám, myslím, že kdybych v té době žil a dali mi do ruky zbraň, tak ti, které bych měl po ruce, by do žádného odsunu už nešli, bez rozdílu. Prostě Němci mi to udělali a Němci za to budou pykat. Nenávist a zlo plodí zas jen nenávist a zlo. Každá akce budí reakci, jak v mechanice. Byla to špatná a zlá doba a nechtěl bych v ní žít. Ale uvědomme si, že odsun Němců nebyl jen náhlý výmysl někoho, něco mu předcházelo, něco jej způsobilo a počátek hledejme v Německu, u Hitlera. Byl to důsledek války, kterou nacistické Německo rozpoutalo. Zblbnout národ, zblbnout davy, na to jsou experti a jsou i dnes a dnes možná víc, než tenkrát. A Němci jsou nepoučitelní. Kdo tlačil na Rakousko-Uhersko, aby vyhlásilo válku? Němci. I stalo se a začala 1.svět.válka. Kdo rozpoutal 2.svět válku? Určitě ne Anglie, Francie, nebo Československo. Zase Němci. A asi dost lidi se mnou ted nebude souhlasit, ale kdo opět začíná rozkládat Evropu? Stačí jen uvést výrok jedné vedoucí osobnosti "My to zvládnem". A nikdo dnes nedokáže odhadnout, kam až tento krok Německa povede.... Prosím, všechno je jen můj názor a nebijte mi za něj, nekamenujte mne, nejsem historik, jen to tak cítím a třeba se mýlím a na to mám snad právo se mýlit.