petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku


Nepřihlášený uživatel

/ #17

2012-01-23 18:58

Souhlasím... jsem ráda, za tuto petici. Mám postiženého syna, máme to obrovské štěstí, že jeho postižení není vážné, jen lehké, ale také nám to dosti komplikuje život. Sice chodí, ale daleko nedojde, pořád jezdíme na golfáku - tedy výlety ve školce jsou pro nás pasé... Má problém se štítnou žlázou a s růstem - bereme růstové hormony, tudíž nemůže beze mne na žádný výlet, kde by byl přes noc, vše musíme plánovat a nezapomenout každý večer na lék. Kvůli častým návštěvám lékařů mě nikdo na stálý úvazek nezaměstná. Práce na částečný úvazek - jak se touto možností zákonodárci pořád ohánějí - prostě není!!! Sehnala jsem brigádu, abychom mohli utáhnout chod domácnosti, v loňském roce se nám dařilo celkem důstojně. Od ledna sebrali rodičák - tudíž chodím na brigádu proto, abych měla takový příjem na rodičáku, takže opět žijeme od výplaty k výplatě a nic navíc si nemůžeme dovolit. Syn potřebuje lázně - zdražili regulační poplatek, z loňských 5 tisíc( 6 týdnů pro syna s mým doprovodem), už to je 8400,-. Můžou mi naši zákonodárci říct, kde na to mám vzít??? jak ušetřit?? z čeho? Pro ně je nějakých 3800,- jako plivnutí, ale pro nás peníze na jídlo na celý měsíc!!! Doufám, že se nad tím alespoň někdo zamyslí a pomohou rodinám s postiženými dětmi důstojně žít a ne jen přežívat a obracet každou korunu!!!