Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě


Nepřihlášený uživatel

/ #115 Re: FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

2012-03-02 21:46

#95: - FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

Paní Kramolišová,

nerozumím. O divadle se diskutovalo téměř dvě hodiny (divadelníci hned poté odešli, my jsme řešili dalších zhruba 30 bodů programu dalších 6 hodin)  od několika zastupitelů a od 1. náměstkyně Brady se Vám dostalo ujištění, že se problémem budeme zabývat a že se bude s panem ředitelem jednat. Já konkrétně jsem řekla, že jsme při schvalování snížení rozpočtu ze 71 na 68 milionů nevěděli, že to bude pro divadlo likvidační. Počítalo se s tím, že management najde úspory jinde popř. se podaří navýšit příjmy. Řekla jsem, že Brady osobně našla statisícové úspory změnou skladovacích prostor, což dříve nikdo neřešil. Zastupitelka Hana Brňáková hovořila např. o lepším využívání nahrávací místnosti a o tom, že jsme od prezentace pana Paskera očekávali něco jiného. Hlasovalo se o usnesení "ZMO bere na vědomí". Toto usnesení nebylo přijato a tento bod je tedy automaticky zařazen na program následujícího zastupitelstva. Můžete tedy opět přijít. Záznam celého zasedání je všem k dispozici na stránkách opava-city. Jak říká Václav Bělohradský - demokracie je trošku fraška, ale pozor na každého, kdo vám začne nabízet něco jiného, protože to bude pravděpodobně tragédie.

Gabriela Mathiasová