Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě


Nepřihlášený uživatel

#101

2012-02-28 21:32

Jako opavský rodák a kdysi častý návštěvník Slezského divadla nemohu jinak než podpořit tuto petici

Nepřihlášený uživatel

#102 Re: SDO

2012-02-28 21:58

#98: - SDO

doufám, že je to jen váš názor.........do poslední opery jsme dali vše co je v nás. Máme jen vás - diváky a každý názor i konkrétní kritika je vítaná. Mrzí nás, že vás ani taková operní lahůdka jakou jsou Lovci perel, neoslovila........

Katarína Jorda


Nepřihlášený uživatel

#103

2012-02-28 22:31

Máme nejkrásnější divadlo na Moravě i ve Slezsku, snad nebude jen ochotnické?

Nepřihlášený uživatel

#104

2012-02-28 23:48

Milí a vážení opáváci,kolegové! Morálně vás 100% podporuji! Ve vaší opeře jsem byla sice jen sezónu, ale bylo to milé a krásné angažmá! Držte se a nedejte se! A jak to hlásali HUSITÉ : nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme ! Dagmar Volfová -JD Ceské Budějovice

Nepřihlášený uživatel

#105

2012-02-29 00:43

23:48 je za 14 minut

Nepřihlášený uživatel

#106

2012-02-29 10:55

Byla by to největší kravina zavřít Opavsko slezské divadlo,jelikož navštěvuji rád divadla,tak musím říct že toto divadlo mě velice zaujalo co se týče výkonu
herců.Jsou prostě skvělí a umí vše podat na sto procent.jezdím do tohoto divadla často a vždy odcházím s pocitem plných žážitků a byl bych rád kdyby to tak zůstalo nadále a nevadí mi že dojíždíme s celou rodinou až z brna.Němcovi

Nepřihlášený uživatel

#107 Re:

2012-02-29 17:27


Nepřihlášený uživatel

#108 Re: Re: SDO

2012-02-29 20:52

#102: - Re: SDO

Asi jsem se špatně vyjádřil - Lovce perel považuji za umělecký počin, skvělou inscenaci, dokonalé představení v daných podmínkách. Všichni mí známí byli nadšeni tím, co se Vám povedlo. Ale neschopný management divadla to nebude schopen ani prodat, natož dát znovu dohromady stejný tvůrčí tým, aby znovu potěšil diváky.


Nepřihlášený uživatel

#109

2012-02-29 23:08

Jako rodilý Opavák naše Slezské divadlo zbožňuji a vždy s radostí navštěvuji, takže jsem rozhodně pro zachování a zlepšování kvality! Investovat peníze do kultury je jedna z nejlepších investic, jelikož ten zážitek z krásného představení Vám pohladí duši a je neskutečný!!

Nepřihlášený uživatel

#110 Re: to bude záležet nejen na neschopnosti marketingu........

2012-03-01 09:57

#108: - Re: Re: SDO

to bude záležet vždy na marketingu - prodej. Často se stává v našem divadle, že vyrábíme lahůdky do "skladu" kde třeba dva roky zapadají prachem a pak se zaprášené, po velkém křiku samotních herců hodí na program. Jak asi může vypadat výrobek po dvou letech zapadlý prachem a zapomenutý spotřebitelem. ?????

Osobně to považuji za neuvěřitelnou troufalost, kterou vedení divadla z nám doposud neznámých důvodů neřeší, nechce vidět a nepostihuje. Kterýkoli obchodník by dávno propustil prodavačky, které by neprodávali ním dodaný tovar. !!!!!!!

 

Tak teď je to na panu řediteli, jak vyřeší v co nejkratší době hrubé několikaleté pochybení pracovníků divadelního managmentu. Je jich na oddělení 5kusů a pro srovnání sólistů opery je od 1.4.2012  jen 7kusů.

tagan

#111 Re:

2012-03-01 17:17

#4: Václav Živný -

jak můžete srovnávat kulturu se sociální sférou??? jestliže je divadlo tak živé, proč není schopno se dofinancovat samo? kde bude ten problém? asi v managementu že..

tagan

#112 Re:

2012-03-01 17:20

#83: -

no jistě, narvěme tam ODSku, která rozhazovala plnými hrstmi. jen se podívejte, kde ti jejich zloději teď jsou? obraťte svůj hněv na ty, kteří za to skutečně mohou, že se 9 dalších milionů lije do OKO, naprosto zbytečně...


Nepřihlášený uživatel

#113

2012-03-01 19:54

to je proste nepochopitelne,na kdejakou pitomost jsou penize ale na kulturu nejsou ,smutné Karla

Nepřihlášený uživatel

#114 Re: Re: to bude záležet nejen na neschopnosti marketingu........

2012-03-02 08:25

#110: - Re: to bude záležet nejen na neschopnosti marketingu........

Pokud bude na marketingovém oddělení sedět i nadále paní podnikatelová J. Rossípalová, tak se bohužel nic nezlepší. Všechny její aktivity, které by měly směřovat k zlepšení prodeje jsou jenom slova, o tom jak se koná a ono se nekoná nic. Dokonce už Opavou jdou řeči, že po třech letech hájení provozu divadla - kvůli dotacím EU, na rekonstrukci - by se o dívadlo velmi zajímal její manžel pan podnikatel. Věřím tomu, že její pracovní činnost by potom nabrala opravdu jiné tempo.


Nepřihlášený uživatel

#115 Re: FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

2012-03-02 21:46

#95: - FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

Paní Kramolišová,

nerozumím. O divadle se diskutovalo téměř dvě hodiny (divadelníci hned poté odešli, my jsme řešili dalších zhruba 30 bodů programu dalších 6 hodin)  od několika zastupitelů a od 1. náměstkyně Brady se Vám dostalo ujištění, že se problémem budeme zabývat a že se bude s panem ředitelem jednat. Já konkrétně jsem řekla, že jsme při schvalování snížení rozpočtu ze 71 na 68 milionů nevěděli, že to bude pro divadlo likvidační. Počítalo se s tím, že management najde úspory jinde popř. se podaří navýšit příjmy. Řekla jsem, že Brady osobně našla statisícové úspory změnou skladovacích prostor, což dříve nikdo neřešil. Zastupitelka Hana Brňáková hovořila např. o lepším využívání nahrávací místnosti a o tom, že jsme od prezentace pana Paskera očekávali něco jiného. Hlasovalo se o usnesení "ZMO bere na vědomí". Toto usnesení nebylo přijato a tento bod je tedy automaticky zařazen na program následujícího zastupitelstva. Můžete tedy opět přijít. Záznam celého zasedání je všem k dispozici na stránkách opava-city. Jak říká Václav Bělohradský - demokracie je trošku fraška, ale pozor na každého, kdo vám začne nabízet něco jiného, protože to bude pravděpodobně tragédie.

Gabriela Mathiasová


Nepřihlášený uživatel

#116

2012-03-02 21:52

Likvidace kultury je to poslední, co bych očekával od rozumné vlády, problématické ovšem je nerozumné utrácení všech vábících Sirén, které tu kdy pod rudou a oranžovou zástavou byly, nakonec ani modrá se nevyznamenala. Držím kolegům a kolegyním pěsti a snad se dožijeme lepších časů. Na řadě je školství a málo let do důchodu mě mnohým optimismem nenaplňuje. Zvláštní pozdrav paní Olince Procházkové-sopranistce. mílá vzpomínka na studentské časy.
Jan Svoboda, violista a učitel ZUŠ

Nepřihlášený uživatel

#117 Re: Re: kdo další bude chtít peníze

2012-03-02 22:31

#58: - Re: kdo další bude chtít peníze

To je hrdinská diskuse anonymů :-)

SNAD žijeme v demokratické zemi, a myslím si, že mohu vyjádřit svůj názor na to kam tečou peníze. Podoběn by tyk mohli chtí navýšení rozpočtů postižení spoluobčané, sportovci, popeláří atd. ALe o tom nebyly moje poznámky. Já si myslím, že je to o tom jak žijeme. Možná ti "anonymové" co tady tlachají o tom jak jim záleží na divadle by se měli zamyslet nad tím jakpracují oni. Kdyby třeba pracovali efektivnějí, naše firmy by byly ziskovější, "neschopný" staýt by vyral více peněz a mhl by více peněz přerozdělit. Nebo úspěšní podnikatelé by svoje zisky investovali do kultury apod. :-)

 


Nepřihlášený uživatel

#118 Navýšení rozpočtu opavskému divadlu

2012-03-03 11:05

Opava je krásné město. A sytematickou údržbou budov - jak světských tak sakrálních - sadů a j. je krásnější a krásnější. Na této kráse se nemalou měrou podílí opavské divadlo, a to nejen budovou a moderním technickým vybavením, ale tvořivou silou dvou soborů - činoherního a operního. Právě lidská tvořivost ve všech oborech, tedy i v oboru umění, činí z města živoucí krásu. Bez tvořivých lidí by veškrá krása byla mrtvou a město krásným městem duchů. Věřím,že moudré a prozíravé rozhodnutí magistrátu města Opavy nedopustí demolici souborů opavského divadla. Mgr. Zdeněk Kaloč,režisér a dramatik.

Nepřihlášený uživatel

#119 Re: Re: FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

2012-03-03 11:30


Nepřihlášený uživatel

#120

2012-03-03 12:01

Jako dlouholetá přítelkyně a milovnice operní scény v Opavě bych ráda vyjádřila svůj názor na současnou neutěšenou situaci ve Slezském divadle. Chybu vidím jednoznačně v marketingu a ve vedení Slezského divadla. Jestliže pan Pasker nedokázal najít jiné finanční rezervy než pouze takové, které vedly k propuštění 17 členů opery, pak si, bohužel, nemyslím, že jako ředitel a člověk, který by měl především stát za svými zaměstnanci a být tzv. na "jejich straně", je člověk, který setrvává na tom pravém místě ve své funkci...
Pokud je mi známo, tento názor sdílí převážná část operního souboru, což vedlo k dalšímu kroku divadelníků a sice k takovému, že podali písemné vyjádření "Nedůvěry vůči panu Paskerovi", které bylo předáno přímo panu primátorovi.
Na zasedání zastupitelstva jsem byla přítomna - čekala jsem, že příjde na "přetřes" i tato záležitost. Nestalo se tak. Možná příště, uvidíme...

Nepřihlášený uživatel

#121 Re: Re: Re: SDO

2012-03-03 23:48

#108: - Re: Re: SDO 

 Co Vás vede k tomuto přesvědčení???


Nepřihlášený uživatel

#122 Re: Re:

2012-03-04 18:47

#111: tagan - Re:

protože je to rozpočtová organizace. Je závislá pouze na dotacích od státu a města. Tak to určil stát.  Ne jeho zaměstnanci, ani magistrát...Protože je zadlužené - pořád, cokoliv z dotace ušetří, musí vrátit radnici. / škoda, že o tom magistrát mlčí, kolik divadlo nvrací ročně korun. asi by to byli zajímavé čísla......mnohým by padla sánka až k zemi........Divdlo nesmí jako rozpočtová organizace přece  podnikat....Kdy to konečně pochopí, ti, kteří píšou tyto.......... Jenom soukromé divadla si hospodaří se svým rozpočtem a co si seženou to mají.....

 


Nepřihlášený uživatel

#123 Re: Re: Re: kdo další bude chtít peníze

2012-03-04 18:52

#117: - Re: Re: kdo další bude chtít peníze

obávám se, že naši podnikatelé, pokud sponzorské dary nebudou moci odepsat ze svých daní, nikdy nebudou sponzorovat divadlo. Reklama, ktorou jim nabízí je take nevýrazná, že to za to nestojí. Sponzorují jen revuálne pořady, nebo mediálně viditelné akce.......Proto se naši sportovci nemusí bát o své sponzorském dary. Na ledových plochách a mantinelech všech stadionů se předbíhají ti, co chtějí být vidět a tak i nějaký ten groš proto jsou ochotni pustit.

 


Nepřihlášený uživatel

#124 Re: Re: FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

2012-03-04 19:44

#115: - Re: FIASKO na zasedání zastupitelstva v Opavě dne 27.2.2012

paní Mathiasová,

vy nerozumíte, my nerozumíme. Dvě hod. si situaci vysvětlujeme, a stejně se nepochopíme.....absurdní, ale zřejme za to mohou emoce... jasně jsem na zastupitelstvu řekla, že  vystoupujiila jako občan / ne jako zaměstnanec divadla/,  který zmíněnou petici podpořil, a nabídnul svoji tvář veřejnosti, aby jsem  Vám zastupitelům mohla na příštím zasedání, kterého se ráda zúčastním, přinést vůli vašich voličů. Petiční archy přineseme přímo panu primátorovi a budeme čekat na jeho vyjádření , jako zákon říká.

Nebaví mě chodit po Opavě a být zastavovaná lidmi, kteří jsou nešťastni, že se nemají kde vyjádřit. Mrzí mě, že slovo a názor občana je tak slabý  právě v demokratické společnosti. Divadlo není zájmový kroužek. Je to zaměstnání 2OO lidí, kteří tím živí sebe a své rodiny.  Srovnávat jej se sportovními kluby, je směšné a pro veřejnost zavádějící.  Všichni přece dobře víme, že sport a sportovní aktivity, jsou i pro naše děti i pro nás dospělé, důležité.....I tak porovnat možnosti sportovců a ochotnických umělců je nešťastná volba. Natož je srovnávat s profesionály.........to je nesrovnatelné !

My jsme  profesionálové, kteří řádně vystudovali a řádně se zaměstnali podle zákonů ČR v instituci Slezské divadlo Opava. Řádně si vykonávame dle pracovních smluv svoji práci, za mzdu, ke které je škoda se vyjádřovat/  a kterou splácíme své úvěry, platíme nájmy, živíme své děti.........

V momentě, když divdelníci přinesou domů ocenění, nebo reprezentují v zahraničí, bere se to jako samozřejmost, a chvála /asi 1 týden trvající/ nabere úžasných rozměrů. Pak se na vše rychle zapomene. Cokoli divadelníci potřebují se potká s jediným " nemáme peníze, musíme šetřit..... I to chápeme, je krize. Nežijeme v nějakém vákuu. Taky  nás se dotýká. Město však ví, že my sami nemůžeme podnikat a tím zvyšovat své příjmy. Ano jsme na krku městu, ale ani za to my divadelníci nemůžeme. Je to dané zákony této země. Proto se všichni opravdu snažíme oplácet vynaložené prostředky města tím, že jej co nejlépe reprezentujeme kde se dá. Nosíme domů ocenění a tím vracíme co od něj dostávame.

To však není problém, který řešíte vy s nami.  Problémem je, že rekonstrukce, která trvala skoro dva roky za pozastaveného provozu,  nás stála dočasnou strátu divácké veřejnosti a chce to čas, aby se divadlo znovu rozjelo a v novém světle potěšilo celou veřejnost. Město jako náš zřizovatel taky může participovat na rozjetí různých mezinárodních projekteců, které by znovu napomohli divdlu se realizovat i na evropské půdě, nebo může na jistou dobu pomoci se sdílením narostlých nákladů způsobených rekonstrukcí. To nejsme schopni udělat sami. Z čeho? Z méně peněz máme zaplatit více nákladů.??????

Proč se tyto ekonomické záležitosti dotýkají umělecké práce? Proč je tak okleštěný a vykradený soubor ještě víc vypleněný? proto, aby lépe fungoval? Když máme méně peněz, nebudeme moct vice nakupovat. myslím chybějící lidi, aby jsme mohli ŘÁDNĚ hrát Nejsem ekonom, ale vedu domácnost a je to celkem podobné. Když nebudu mít za co nakoupit, nebudu moct ani LÉPE uvařit Dostanu sa do dluhů, se kterých mi znovu bude muset pomáhat ...v tomto případě město......Co je na tom tak těžké pochopit. ?

Spoustu názorů co tady čtu píšou lidi, kteří jsou přesvdčeni, že kdyby ti "šašci" tady nebyli /to jako my :) / dostali by snad ty penízky oni...chacha.......to je předse ta největší blbost. Ale oni tomu věří...........  a z toho chtějí zastupitelé těžit? Z toho, že nás veřejně pranýřují za to co jsme nezpůsobili?  Právě petice je tady na to, aby písemně sdělila radním, názor občanů, nebo jejich požadavky. Petice říká, že chceme navýšit rozpočet o částku, kterou nám zastupitelé vzali oproti předešlým sezónam. V uplynulých dvou sezónach jelo divadlo na půl plynu a teď, když mělo naplno začít, nastali problémy................

Mgr. Katarína Jorda Kramolišová

 


Nepřihlášený uživatel

#125

2012-03-04 20:52

Doufám, že pokud by se situace v Opavě změnila natolik, že by skutečně k navýšení došlo, že patřičně zareaguje vedení SD pan Pasker a jeho pobočníci, a to tak, že přijme zpět všech 17 umělců do souboru. Také doufám, že vedení města se konečně adekvátně bude zabývat tímto problémem ve svém divadle a že si uvědomí, že ve svých funkcích nejsou proto, aby vzniklý problém řešili nezájmem a tedy že v tomto případě přispívají k výpovědím umělců, rozpadu stálé operní scény v Opavě a rozpadu kultury v České republice. Následky by mohly být do budoucna ještě mnohem horší! Apeluji na vás, začněte šetřit na správných místech!!! Divadlo vrátí peníze vám, vašim dětem a vašemu okolí. Je to investice pro váš lepší život!