Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě

dr.Nedvědová

#26 Divadlo pro spokojený život!!

2012-02-22 10:06

Jsme dlouholetí příznivci divadla v Opavě, abonentky máme již 16.sezonu a bez tohoto divadla by náš život byl jistě chudší. Nevím, jak je možné tak krásné divadlo ohrožovat na samotné existenci, když se za poslední dobu investovalo tolik prostředků do renovace. Po zkušenostech z návštěv divadel po celé republice mohu říci, že se to naše opavské řadí mezi nejkrásnější u nás a i herci činohry a soubor opery mezi nejkvalitnější představitele kultury u nás. Doufám, že i na magistrátu má někdo zdravý rozum a toto krásné divadlo bude nadále fungovat jako dříve.

Nepřihlášený uživatel

#27

2012-02-22 11:20

Divadlo, bylo je a doufám, že bude vlajkovou lodí opavské kultury. Myslím si, že statutární město s tak dlouhou a hlubokou kulturní tradicí kvalitní divadelní scénu, najmě operu, potřebuje. Vedení města a radní, stejně jako zastupitelé by měli najít prostředky na to, aby fungování celého divadla, včetně opery, která je v současnosti na vynikající úrovni, zachovali. (mk)

Nepřihlášený uživatel

#28

2012-02-22 11:44

Slezské divadlo má úroveň a já se divím, že se "vyhazují" nepředstavitelné fin. prostředky na různé pochybné projekty (zavání korupcí) a na divadlo tyto prostředky nejsou.

Nepřihlášený uživatel

#29

2012-02-22 12:00

Nerada bych se dožila, že divadla a knihy přestanou existovat a jednou moji potomci o tom budou mluvit jako o divu světa a nebudou si jisti zda to bylo faktem nebo fikcí.

Nepřihlášený uživatel

#30

2012-02-22 12:23

Myslím, že nebude úspěšná.

Nepřihlášený uživatel

#31

2012-02-22 12:29

Prosím, zachovejte naše malé Národní divadlo a naše herce , na které jsme zvyklí a chodíme do divadla kvůli nim, protože jsou skvělí Někdy vybraný kus není nic moc, ale oni jej dokážou svými výkony pozvednout. Děkuji.

Nepřihlášený uživatel

#32

2012-02-22 13:11

I heard the sad fact is that the reduction is great opera houses of the Czech heritage. Old country, Don Giovanni was premiered. Will be important as to whether the cultural heritage of your country, please observe the property of the people.

Nepřihlášený uživatel

#33

2012-02-22 13:29

Už mne nebaví jak se v tomhle s tátě likviduje vše co fungovalo, funguje a je prospěšné :-)

Nepřihlášený uživatel

#34

2012-02-22 13:33

Je s podivem,jak jedním šmahem se zničí to,co nám jiné města závidí.Naše divadlo kultůrni lidé nazývalí-ZLATÁ KAPLIČKA ve zmenšené podobě.V K.Varech při návštěvě divadla mi toto řekli manželé,kteří navštěvují naše město koždý rok.Nelitují jet z Hradce Králové.Nepodporujteme další rozmařilé rozhazování peněz na zbytečnosti,ale dejme mládeži a nám starším možnost se scházet v tak pěkném divadle a s kvalitním obsazením v představeních.Hodně úspěchu v práci a vždy plé hlediště.S pozdravem divačka a rodačka z Opavy.Helena Smějová

Nepřihlášený uživatel

#35

2012-02-22 13:46

Jsem proto, aby opavské divadlo zachovalo všechny své soubory. Myslím, že jako občané opavského okresu máme právo na kvalitní kulturu ve svém okrese. Proč máme jezdit až do krajského nebo hlavního města. Naše soubory mají srovnatelnou úroveň, ne-li vyšší.

Nepřihlášený uživatel

#36

2012-02-22 14:21

I lost a beautiful hometown namede HUKUSHIMA due to the accident of nuclear plant.There was our important histry there.Lost what never returns.
I hope so that your important beautful works are not lost.


Nepřihlášený uživatel

#37

2012-02-22 15:14

I hope for the survival of this Silesian Theatre.
Please don't lose it.

Nepřihlášený uživatel

#38

2012-02-22 15:14

Kultura je jedna z nejdůlěžitějších lidských činností. Hodně úspěchů přeji.

Nepřihlášený uživatel

#39

2012-02-22 15:19

Držím palce,aby město rozhodlo správně!!!!

Nepřihlášený uživatel

#40

2012-02-22 16:23

Chodím více na operní představení.Jsem fanda zdejšího souboru a myslím,že by to byla ztráta pro celé Opavsko.

Nepřihlášený uživatel

#41

2012-02-22 17:27

Since 1986 I have been visiting Czech(-oslovakia at that time) Republic more than ten times and have been fascinated by its culture, above all opera houses. The fertile soil of opera culture in Central Europe consist of smaller theaters in provincial towns like Silesian Theater. Without them even the National Theater in Prague couldn't more exist. I hope the Czech state and the city would continue supporting the theater and its opera team.

Nepřihlášený uživatel

#42

2012-02-22 18:03

Pocházím z Opavy, divadlo jsem často navštěvovala a pokud přijedu do Opavy, neopomenu návštěvu.Marie

Nepřihlášený uživatel

#43

2012-02-22 18:04

Vážení kolegové, velmi často vzpomínám na spolupráci s Vaším divadlem ať ve funkci režiséra, či choreografa. Vždy jsem se setkal s přátelským kolektivem profesionálů vysoké úrovně. Je mi velmi líto, že také Vaše divadlo potkala nepříznivá vlna neporozumění městských magistrátů. Stejný osud prožívá divadlo v Ústí n/L a Liberci. Důvod je známý: o kultuře na magistrátech (i ministerstvech) rozhoduje kdokoli - navíc lidé, kteří nemají ani ke kultuře sebemenší vztah, natož, aby ji podporovali. Znám tuto situaci z mého ředitelského působení v Olomouckém divadle. Když jsem byl pozván na magistrát, tak jsme se vždy setkali na konci pracovní doby tři ředitelé : zoologické zahrady, divadla a hřbitovů. Ano, i zvířátka byla před divadlem co do důležitosti pro město Olomouc. Držím všem divadelním kolegům v Opavě palce, aby jste měli magistrát méně ignorantský, než byl ten Olomoucký.
doc.MgA. Daniel Wiesner - režisér, choreograf a pedagog choreografie HAMU v Praze

Nepřihlášený uživatel

#44

2012-02-22 19:49

Byla jsem překvapená, jak krásné divadlo je v Opavě. A to prosím bylo před rekonstrukcí. Nechápu myšlení našich radních KDEKOLI, že musejí zničit to nejkrásnější z kulturního odkazu našich předků. V cizině jsou na taková dědictví velmi hrdí a dělají vše pro to, aby tyto skvosty sloužily dalším generacím a mohly obohacovat jejich přetechnizovaný svět.

Nepřihlášený uživatel

#45

2012-02-22 22:39

Kam dále může být odsunuta kultura v této zemi, když už JE na chvostu???

Nepřihlášený uživatel

#46

2012-02-22 22:44

Opava a opavané si zaslouží mít nejen dnes již opravené pěkné divadlo, ale i kvalitní a spokojený
umělecký kolektiv.

Nepřihlášený uživatel

#47

2012-02-23 04:14

I think we, people living now, have no rights to destroy the traditional arts, but we have duties to transfer them to the next generation.

Nepřihlášený uživatel

#48

2012-02-23 08:38

zase někdo dostal tučnou odměnu za to,že zlikviduje dlouhou dobu budovaný kultrní ážitek.Tak proč se dávaly peníze na opravu divadla,když se za chvíli zavře,pokud se budou stále propouštět umělci.A kolik je tam tzv.režistů-lidí v kancelářích??Nevidím v tom žádnou přímou úměru - nalévání peněz do stavby,která se za chvíli zavře,protože v ní nebude nikdo učinkovat!!!

Nepřihlášený uživatel

#49

2012-02-23 10:16

Jsem dlouholetou předplatitelkou a navštěvuji divadlo pravidelně.Nechápu,proč chcete po tak nákladné rekonstrukci divadlo prakticky zlikvidovat.Ušetřete jinde,ale ne na divadle.

Nepřihlášený uživatel

#50

2012-02-23 11:46

Bez kultury budou z našich škol vycházet kvalifikované pracovní síly bez kulturních zájmů, my všichni můžeme být vzorní konzumenti bez kulturních zájmů. Komu by to vyhovovalo? Zřejmě lidem bez kulturních zájmů, kteří potřebují "odklánět" peníze od kultury někam jinam... Kampak ty finance asi jdou?