PETICE OBČANŮ MĚSTA KUTNÉ HORY K DODÁVCE ENERGIE

Občan z města, ten co platí

/ #6 Pro Plynek a toho co napsal první komentář

2012-04-12 22:47

Pane Plynek, z článku na svoboda.info plyne, že na městskou radou 4.4.2012 doručil Ivo Šalátek návrh dorovnávající nabídku elektrárny na Karlově. Pokud se tak stalo, musí to být v zápise. Petiční výbor (pan Šalátek) by měl požádat radu o stanovisko k této nabídce. Rozumějte, že pokud by KH TEBIS začal nakupovat levněji a možná by mohl ušetřit i na provozních nákladech, všude se teď šetří, bude teplo z elektrárny levnější. Možná to napíšu jednodušeji. Když nabídne jeden 10 a druhý také 10, tak ten co dá 9,90 bere!! Tohle se v Kutné Hoře nestalo. Kde bydlíte pane Plynek, že kopete za drahé energie? Pokud by vyhrál cenově plyn, protože trubka bude stát hodně, tak ERU nemá ŽÁDNOU oporu v zákoně na připojení ke Karlovu. Kdo říká něco jiného, ten LŽE!! Základní a důležitá informace, kterou jsem vyčetl v petici: Petice není ve své podstatě proti elektrárně, ani proti řešení, ale způsobu. Tedy proti postupu našich spolurodáku, sousedů, těch co jsou v radě. Výsledkem bude drahé teplo pro nás občany - pokud si zavoláte do jiných měst, tak patříme k nejdražším. Petiční výbor požaduje, aby došlo k soutěži všech alternativ. Je právně podložené (zákon to nezakazuje), že k takové soutěži může dojít, ale rada města postupuje jinak a rovněž se opírá o stát (ERU), který nás může donutit k připojení, protože jsme drazí. Takový začarovaný kruh, že. Přečte si energetické zákony, podkladu ERU a potom můžete psát. Je to prima čtení. Otázka je ovšem jiná, proč opozice nečiní ráznější kroky? Domnívám se, že se strategicky opírají o paragraf v článku (§ 38 zák. č. 128/2000 Sb.) Je to jediný paragraf citovaný v článku a mohlo by jich tam být více! Tak jsem si ho také přečetl a přemýšlel. Postupným umrtvením TEBISU může dojde ke znehodnocení majetku města. Když fabrika nejede, tak chátrá. Když se rozhodnete chátrat doma, tak se nic moc nestane. Když to uděláte s majetkem města, tak si můžete jít sednout! Já se domnívám a nejsem právník, ale již samotným aktem podpisu smlouvy bez výběrového řízení za situace, že mají levnější nabídku v ruce, může dojít k naplnění tohoto trestného činu. Proč tu nabídku pan Šalátek doručil na radu a zprávu ihned medializoval? Proč to pan Gajdoš nepodepisuje dobrovolně?.... TEBIS závislý na elektrárně bude prakticky neprodejný. Pokud by jej někdo koupil, tak za zlomek ceny. Možná, nejsem doktor, ale něco mi říká, že rada podepsaním smlouvy za těchto okolností, bez výběrového řízení, znehodnotí majetek města a to by měl byl trestný čin. Rada argumentuje renomovaným posudkem, že TEBIS je starý, ale je to jen posudek, není to přehled nabídek s vysoutěženou cenou... Každý člen rady ručí celým svým majetkem. Může to být ještě velmi zajímavé.