Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Coton

/ #145 Re: Re: Re: Re:

2013-02-03 20:58

#17: Dedahad - Re: Re: Re:  

 Když naposledy zdražili poplatky za psy, tak jsem poslal stížnost na Ministerstvo financí. Z ministerstva mi přišla tato odpověď. " Tento poplatek je místní daní, která je zavedena v řadě evropských států a jeho cílem je především zčásti hradit obci náklady, které souvisejí s udržováním čistoty ulic a jiných veřejných prostranství" Místní zastupitelé si to ale vykládají jinak. Za to, že zaplatím, tak si musím i sám uklidit. Takže prakticky platím a nic z toho poplatku nemám. Dále se ve vyjádření Ministerstva financí píše, že tento poplatek " má zajistit evidenci psů". Když tedy po nás město vybírá nehorázné poplatky za psy, tak ať si i zaplatí nesmyslné čipování psů. Už tak polatek za psa odporuje základní listině práv a svobod, která říká, že jsme si všichni rovni. Proč musí platit jen chovatelé psů? Proč neplatí chovatelé koček, holubů a td. nic? To je nějaká rovnost?

Mám chovatelskou stanici a v ní dvě fenky v důchodu. Jsou tetované. Tetování je čitelné! Proč bych je měl ještě čipovat? Jsou snadno identifikovatelné! Poslední tři vrhy štěňat jsem čipoval. Je to zcela jistě pro štěně méně traumatizující než tetování. Jsem pro čipování nově narozených štěňat.

Jsem proti čipování psů starších jednoho roku!