Otevřený dopis IZSVŠ v otázce sporu o profesuru Martina C. Putny

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#25 pro P. J. Hejátka a další

2013-05-20 16:07

S tím, že konečné rozhodnutí o jmenování Profesorem je dáno ústavou Prezidentovi, a on tak může nebo nemusí osobu na tento titul navrženou schválit, máte pravdu. Nicméně je nám naší ústavou dána i Svoboda projevu, které je omezena určitými paragrafy a pokud by tímto projevem byl porušen během Prague Pride jen jediný z nich, nedivil bych se, kdyby se vzhledem k němu Pan Prezident rozhodl, tak jak se rozhodl. Ale k tomu nedošlo... Blábolení o tom, že toto si nemůže dovolit člen akademické obce a aspirant na profesorský titul je liché, protože to, co člověka dělá člověkem jsou jeho názory a jejich vyjádření na veřejnosti, třeba i v kontextu k prohlášení někoho jiného, jako tomu bylo v tomto případě... užití slova "BUZNA" bylo reakcí na prohlášení úředníka ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tj. státního zaměstnance, který toto slovo použil ve svém prohlášení a tím, vzhledem k již zmíněné ústavě, porušil § 355 A § 356. A nyní Pan Prezident dá se říct trestá člověka, který na toto vyjádření reagoval protestem. Příjde vám toto řešení správné, mně tedy ne...

Odpovědi

Pavel J. Hejátko

#28 Re: pro P. J. Hejátka a další

2013-05-20 17:31:47

#25: - pro P. J. Hejátka a další

Já ale netvrdím, že postup prezidenta Miloše Zemana je správný! Já mám problém s tím, že se (ostatně jako v mnoho případech poslední doby, viz. třeba prezidentská volba nedávno takto velmi výrazně atd...) radikalizují ony pomyslné 2 protichůdné fronty a ať již je ta "správně" demokratická kterákoli z nich, ani jedna neuznává, že i když s něčím nesouhlasím - ještě to neznamená, že je to špatně.  A problém této kauzy je dle mého názoru ten, že samozřejmě, že všichni kdo mají problém s Milošem Zemanem jakožto prezidentem jsou teď opět na koni a řvou cože si to dovolil, aniž by respektovali, že jmenování je prezidentovým PRÁVEM, nikoli POVINNOSTÍ. Bez ohledu na všechny ústavní zvyklosti a předchozí nepsaná pravidla..


Nepřihlášený uživatel

#73 Re: pro P. J. Hejátka a další

2013-05-21 19:30:13