Přejeme si zachování záchranné stanice Drosera na Bublavě

Quoted post

Petr Fischer

#54 Chceme v obci zůstat

2014-03-26 14:10

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se pod petici podepsali a také těm, kteří vyjádřili k problému svůj názor.Chceme s obcí jednat, Vaše podpora v zachování stanice na Bublavě je svým způsobem pro nás zavazující. Ani my jsme dříve neuvažovali o tom, že stanice bude stát někde jinde. Je to spíše přání zastupitelstva, které na základě odezvy ze všech stran asi začíná chápat, že naše činnost není partizánštinou (jak někdo z nich uvedl). V minulosti i té nedávné nám bylo neustále něco podsouváno. Jednou, že na pozemku chceme vybudovat veřejný dům, podruhé, že k nám chodí divní lidé (Vy jako veřejnost). Potřetí, že z toho děláme zoo. (Pan starosta se odvolává na to, že "lidi říkali".) Ano, přiznávám, že v některých momentech máme máslo na hlavě, ale určitě to není za účelem někoho poškodit. Do některých problémů nás dostala i obec, viz jimi uváděná elektro přípojka jako černá stavba, kdy do dnešního dne ještě neodpověděla ani zhotoviteli na jeho dopis ze září 2011. Ústy pana starosty mi tenkrát bylo bylo řečeno, že firma, která to pro nás chtěla vše vyřídit a udělat není pro něj partner. I když o jednotlivých lidech, jenž řídí obec Bublava, jsem si za ta léta udělal úsudek, budeme na základě vnitřní diskuse ve spolku dále s nimi jednat a nevzdáme to.

Odpovědi

Píno

#62 Re: Chceme v obci zůstat

2014-03-26 19:54:13

#54: Petr Fischer - Chceme v obci zůstat

Jeste tu nezaznelo a ja si myslim, ze to za zminku stoji, ze zachranna stanice neni jen o tom, ze jsou v prezentacnich komorach zvirata, ktera uz se do volne prirody vratit nemohou a navstevnici mohou tyto volne zijici zivocichy videt zblizka. Zachranna stanice a siroka verejnost nevidi zvirata, ktera lecime a vracime zpet do prirody, protoze tyto maji prichazet do styku s lidmi co nejmene. Tyto prostory tvori vetsi cast stanice, kam dle platnych narizeni k provozu stanice verejnost nesmi. Dale se starame i o prirozene biotopy volne zijicich zivocichu. Za zminku stoji vyveseni budek pro hnizdeni sov, uklid turistickych mist, jako jaou treba Rotavske varhany, i oznaceni pamatnych stromu v nasem okoli je prace lidi ze stanice Drosera a dalsi aktivity, ktere nikdo z vas ani nevidi, nebo o nich nevi. Mnozstvi prednasek pro deti a verejnost, ktere jsme uskutecnili opakovane v Sokolove, take v Chebu, loni na mikulase na hrade ve Hrebenech, ve skolach v nasem okoli a take na stanici pro vetsi ohlasene skupiny (napr. detske tabory, skolni vylety, nebo pro lidi v ramci akce "vandr kolem Kraslic"). Urcite jsem nevyjmenoval vsechny a co je myslim pro obec Bublava dulezite, vzdy jsme se prezentovali, nebo alespon ja, kdyz jsem tyto besedy provadel, jako zachranna stanice Drosera z Bublavy. To preci neni pro obec spatna vizitka, ze se i neznali dozvedi, ze na Bublave existuje takove unikatni zarizeni, kterych je v cele republice jen 29!