MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#7612 Proč podporuji i dál Zemana

2014-11-07 13:58

Hysterie kolem Zemana mne donutila k tomu, abych si vyhledal hovory z Lán ze dne
02.11. a se zájmem si je poslechl. Všem jeho kritikům bych to
doporučoval také, zejména různým politologům, redakturkům, politikům, kteří sami mluví jako dlaždič a nyní chtějí Zemana umravňovat. Ono je
něco jiného, když někdo jako dlaždič skutečně mluví a někdo to řekne v
určitém kontextu, anebo si dovolí doslovný překlad anglického názvu
nechvalné ruské skupiny, jejíž členky jsou na západě vítány jako hlavní
zastánci demokracie v Rusku. To už na tom určité kruhy v EU a zejména v Uesej musí být hodně špatně, když jako opozici v Rusku vyzvedávají tyto
padlé děvy, abych nemluvil jako Zeman, ale on to neřekl, on jen přeložil
název, či citoval mluvu páně knížete, který dnes huhlal, že takto
nemluví. Sám jsem jej v TV několikrát slyšel tyto výrazy použít. Ale ono
hovno zní vznešeně z úst aristokrat, či alespoň celebrity, ale z úst
plebejce to je sprosťárna. Tak jsem zvědav, zda mi to slovíčko projde.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3241839/

Odpovědi

Pavel

#8080 Hovory z Lán

2014-11-08 01:31:40

#7612: - Proč podporuji i dál Zemana 

Hovory z Lán jsem si táké poslechl, neboť se mi nechtělo věřit, že by skutečně něco takového prezident ČR mohl pronést do celostátního vysílání (a to ještě před desátou hodinou večerní)!

Samozřejmě po poctivém vypípání všech vulgarismů, které prezident Zeman použil, je to jeho klasický proslov, kdy se chová jako nejchytřejší člověk na světě a kdy uráží všechny ostatní (zejména novináře).

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3241849

On si snad vážně myslí, že v Číně něco vyjednal! Čína si od nás nechá akorát přivézt "know-how", pak nám ho jako všem ostatním ukradne a bude naše technologie vyrábět a prodávat do celého světa (ČR z toho nebude mít ani korunu!). Tak se v Číně zajišťuje ekonomický růst (a samozřejmě i porušováním lidských práv). Mám hrůzu z toho, čemu se tam prezident Zeman přiučil!

Co se týče skupiny Pussy Riot, tak prezident Zeman se vůbec nepokoušel o překlad tohoto názvu. Vybral si pouze samostatné slovo pussy (v jeho podání [pasi]) a přeložil ho nejsprostějším způsobem. Nic víc neudělal. Mohl by ho samozřejmě přeložit i slušně, případně jeho vulgární variantu slušně opsat, ale mluvil jak dlaždič (tím se omlouvám všem slušným dlaždičům)!

www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/pussy

Vše korunoval prezident Zeman tím, že jako "velký obdivovatel Cimrmanů" vůbec netuší, kdo je Zdeněk Svěrák...