radioaktivní smeťák v Litoměřicích nechceme

Quoted post

Karel

#14 Re: : Důkazy proti RAO úložiště Richard

2015-03-06 10:26

#13: Předsedkyně spolku Za zrušení Richardu - : Důkazy proti RAO úložiště Richard 

Paní předsedkyně, to mě mrzí, že k údajnému rozptylu radioaktivního spadu nemáte co říct. Tím víc mě překvapuje, že tyto poplašné zprávy šíříte. Že jsou v Richardu skladovány radioaktivní odpady je všeobecně známo, to tu nemusíte kopírovat. Stejně tak mi není jasné, proč tu citujete vyhlášku o radiační ochraně - máte snad informace, že je porušována? Pobíháte po Litoměřicích a naměřila jste někdy něčím takovýmto ( Měřič ) víc než je přirozené radiační pozadí se 15-20 mikrosievertů?

Odpovědi

vedoucí spolku za Zrušení Richardu - Růžičková

#19 Re: Re: : Důkazy proti RAO úložiště Richard

2015-03-17 12:03:31

#14: Karel - Re: : Důkazy proti RAO úložiště Richard 

 Vážený pane Karle, podívejte se na pořad České televize ze včerejška 16.3.2015 "Reportéři ČT", kde se tak jasné věci vysvětlují lapidárněji ( i pro starší občany v monérkách).

Vysvětlují tam, že Správě úložišť radioaktivních odpadů jde jen o vybírání peněz 1,5 miliardy ročně od původců vysoceradioaktivních odpadů a všem obyvatelům ČR klidně lžou, aby nemuseli nikomu kompenzovat znehodnocování kultury jejich bydlení a celkové hodnoty jejich majetků a žití.

V první řadě jde jen o peníze a Vy, promiňte, vážený pane, svou naivností jste jen jejich nástrojem.

Nabízí se další otázka, Vy jste také placen pětistovkou?