Petice za záchranu candáta na Lipně

Quoted post

SV. Petr

#9 Candát

2016-09-27 14:20

Někde jsem četl že candát pohlavně dospívá v 50cm. No pokud je to pravda tak míra 45cm je pěkná hovadina. Takže se také přikláním k zvednutí míry alespoň na 55cm. Co se velikosti rybičky týče s  tím moc nesouhlasím candáty lovim z lodě na rybičky 7 až 9 cm. Jde spíš o techniku lovu. U takhe malé nástrahy zasekavam hned a každý candát i malí to měl na kraji tlamy. Dále pak špíš než řešit velikost rybičky navrhují ponechat si maximálně 6ks candáta týdně. Protože když já jezdím na loď tak tam potkáváme kolegy co tam jsou každý den ano když berou candáti tak každý den. A každý den v době brání candátů cca 1mesic asi hodně záleží na lokalitě. Tak mi hlava nebere co s těma candatama dědkové děláte???? Asi zásoby na zimu nebo snad přivýdělek no nevím no....... Pak se ale nedivte že jsou ve vodě hovno ryby..když si s rybama plníte pultový mrazák a prodáváte Vietnamcům..... Petrův zdar.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#18 Re: Candát

2016-09-29 15:21:33

#9: SV. Petr - Candát 

 nesváděj to všechno na dědky,ty sou rádi že sou na břehu.Na lodku nepude,možná i kvůli zdraví a pohodlí.Výpravy na candáty když dou tak dělají zdatnější a nenežraný party.Tak to je ve skutečnostin.Petru zdar!