Petice proti zvláštnímu zpoplatnění nočních linek

Quoted post

volič čssd

#12 všem

2012-10-17 16:58

Domnívám se, že pokud se Vám služba DPMB zdá drahá a nekvalitní není potřeba ji využívat, tak jako ostatní služby, které se Vám zdají drahé. Nikdo nikoho nenutí,aby si kupoval drahou službu.Pokud takto činíte tak zcela na základě svobodného rozhodnutí tuto službu využít. Pěšky se dá dojít taky všude.Pokud jde případně o důchodce tak ti zřejmě tak často nočním rozjezdem nejezdí takže to asi mooc často řešit nebudou.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: všem

2012-10-17 17:23:34

#12: volič čssd - všem

Jen je problem, ze tato sluzba nema konkurencni alternativu. Navic nechapu, proc jako pracujici musim dotovat verejnou dopravu z dani, nakupem jizdenky a dalsim naprosto absurdnim poplatkem. Ano a jsou napriklad seniori, kteri si nekde privydelavaji, pracuji na smeny a musi se nejak prepravovat. At mesto jednoduse prehodnoti sve vydaje v jinych oblastech. Napriklad proc by melo kupovat vystaviste? Brnenska doprava je v ramci republiky nejdrazsi a uprimne nabizena kvalita sluzeb tomu neodpovida. Co se tyce rozjezdu uz ted jezdi mnohdy velmi preplnene, takze se cloveku obcas stane, ze se do autobusu nevejde a musi bud hodinu cekat, nebo opravdu jit pesky, coz je pres nektere mestske casti naprosto nemyslitelne...


Nepřihlášený uživatel

#15 Re: všem

2012-10-17 17:48:51

#12: volič čssd - všem

Vzhledem k tomu, že se spousta lidí z města rozjíždí na všechny strany, věřím, že násilníkům a zlodějům by chození pěšky udělalo radost. Já si jako samotná dívka rozhodně ráda udělám noční vycházku opuštěným Brnem, co na tom, že by to mohlo být dost nebezpečné.. A ano, nemusím samozřejmě zůstávat ve městě do 4 hodin do rána (v případě, že je to věc, která by Vás napadla jako další argument), ale pokud město neposkytne jinou možnost než noční rozjezdy, budou muset připlácet i ti, kteří se vrací "slušně" v 11. A to už bývají všechny věkové kategorie a z různorodých důvodů, nejsou to jen ti, co se byli někde bavit.

student

#16 Re: všem

2012-10-17 17:56:32

#12: volič čssd - všem

dovolím si s vámi nesouhlasit, bydlím na okraji Brna, kam se pěšky v noci tedy dojít nedá, aniž byste riskoval, že vás někdo na silnici srazí (neb ne všude jsou chodníky a výpadovka na dálnici s chodci nepočítá) nebo okrade (pro mladé studentky je přímo skvělý nápad, aby se potulovaly po krajích města samy. Co se důchodců týče, potkávám je jak v rozjezdech do půlnoci, tak i v těch ranních, protože někteří si ke svému důchodu musí přivydělávat. Když už si někdo platí za jízdné po Brně do určitých pásem, je absurdní připlácet si za jízdné v noci (vlaky jedoucí v noci taky nejsou dražší). Kdyby DPMB mělo konkurenci, ke které by se dalo přejít, pak by váš příspěvek dával smysl, v tomto případě je zcela mimo.

hu

#26 Re: všem

2012-10-17 19:47:39

#12: volič čssd - všem

aha, ty bys chodil 4x denně 10 km / šlapanice>brno / ?? No to bych tě mileráda chtěla vidět

uz to nehul

#52 Re: všem

2012-10-18 04:52:16

#12: volič čssd - všem

a mam na vyber kdyz je to monopol ??? to je odpoved to me poser


Nepřihlášený uživatel

#81 Re: všem

2012-10-19 00:25:51

hm

si naprosty igorat, plno studentu jezdi rozjezdy i z prednasek a sportivnich aktivit. kdyz ma nekdo prednasku od 8rano na druhe strane brna a nema na auto, tak mi vysvetli kdy ma asi ten student vyjit z domu? naprosto neuvazujes. si asi clovek ktety ma prsty v dp

 


Nepřihlášený uživatel

#82 Re: všem

2012-10-19 00:46:48


#84 Re: všem

2012-10-19 04:43:03

#12: volič čssd - všem

ty seš teda chytrej jak rádio!!!!!!!! Můžeš klidně cálovat v noci za všechny....obzvlášť za ty, co jedou z práce!!!!!!!! "Pěšky se dojít taky všude" - ty seš buď absolutní dement nebo z minidědiny....brrrr, se mi udělalo nevolno z tohoto příspěvku....

ben

#100 Re: všem

2012-10-20 00:26:56

nasratý brněnský rentier!

#110 Re: všem

2012-10-21 02:35:03

#12: volič čssd - všem

čéče, ty jsi úplná vypalaná guma!

nejde přece vůbec o to, jak často to kdo bude "řešit," tedy platit, ale o princip.

p. s.: s pojebaným dp jsem nejel přes 20 let a přesto nesouhlasím (a hrdě jsem petici podepsal i rozeslal svým přátelům). kdyby se totiž v brně nekupovaly na mmb pič... - orloj, na kterém NIKDO NIKDY (!!!) nepozná, kolik je hodin a v dp se nekradlo, tak všichni (alespoň) brňáci a brňačky by mohli mít mhd zadarmo!

a co třeba divadlo, tam jsi taky nikdy nebyl, že nevíš, že se mnozí brňáci nedostanou domů jinak než nočním (zaplivaným, zavšiveným, zasmrádlým...) rozjezdem?! ona asi štreka do bystrce, líšně, lesné, kohoutovic, komína, řečkovic, medlánek, mokré hory... asi pěšky nebude reálná ani pro dvacetiletý, že?!


Nepřihlášený uživatel

#118 Re: všem

2012-10-21 16:59:06

vypič voliči

#123 Re: všem

2012-10-22 00:28:55

#12: volič čssd - všem

A jinak jseš uplně normální,že? Když studuji, platím za byt a za šalinkartu, protože byt mám daleko od centra, abych ušetřila za nájem tak pak budu ještě k tomu chodit 10km pěšky,ne? A není potřeba využívat služby DPMB? Jak jinak se mám teda dopravovat do školy? Ukaž mi kvalitní cyklostezky abych mohla jezdi na kole po Brně a někde mě něco nesejmulo?! A ještě k tomu, když dám nehorázné peníze za šalinkartu na čtvrt roku,...tak proč bych měla platit i za rozjezdy..které jsou taky DPMB ve stejném období? Nebo ať mi šalinkartu zlevní na 100Kč a pak jim budu ty noční linky klidně platit vymaštěncům...

Anonymní utěšovatel

#141 Re: všem

2013-01-16 13:25:15

#12: volič čssd - všem

" Pěšky se dá dojít taky všude. "

 

Ano a nejlépe po noční směně, kdy to člověk má domu pouhých 12 kilometrů ( jsem Brňák a pracuji v Brně ) ..... Blááázne.