Petice za zruseni cirkusu Delfini v Praze

Quoted post

zaj

#103 Delfíni

2013-01-03 20:28

V roce 1982 jsem byl na delfíní show Speedy a Flipper. Bylo to v teď už neexistující dřevěné hale na Štvanici. Tehdy mi bylo jen 10 ale měl jsem z toho dost rozporuplné pocity. Hlavně z kvality vody. Byla zelená a hustotou vody to připomínalo vesnickou požární nádrž. Já bych tam tedy nevlez. Fuj.
Pokud jde o podobná vystoupení, tak bych je byl ochoten tolerovat jen v případě, že jde o delfíny odchované v zajetí a za podmínky, že na jejich "práci" stravu a životní podmínky by dohlížel někdo, kdo jim opravdu rozumí. Například i Berouskovic medvědi měli při natáčení slavných Šesti medvědů s Cibulkou svého experta, který dohlížel, jestli nejsou přetěžováni. Denně směli točit jen určitý počet minut, jinak jim prý hrozil infarkt. A to se psala léta sedmdesátá...
Odtrhnutí divokých delfínů od rodin za účelem výdělku odmítám. A pokud jde o toho pana ministra, tak bych chtěl vidět, jak by se tvářil on, kdyby ho unesli od rodiny a nutili skákat přes tyč.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#106 Re: Delfíni

2013-01-05 00:27:59

#103: zaj - Delfíni

Berousku, strč si svý méďi doprdele. Teď frčí delfíni! Tvůj problém, že sis je nesehnal.