POMOZTE ZACHRÁNIT ZÁMEK V PŘEROVĚ NAD LABEM

Český rozhlas oznámil, že koncem ledna 2017 nabídne opět k prodeji zámek v Přerově nad Labem, viz odkaz:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2010031-stredocesky-kraj-uz-nechce-od-rozhlasu-koupit-zamek-v-prerove-nad-labem

Sledujte aktuální informace na stránkách Facebooku

https://www.facebook.com/Pomozte-zachr%C3%A1nit-z%C3%A1mek-v-P%C5%99erov%C4%9B-nad-Labem-petice-405126836502852/

My, občané České republiky a poplatníci Českého rozhlasu, vyzýváme tímto Český rozhlas, aby zastavil prodej zámku v Přerově nad Labem do soukromého vlastnictví a upřednostnil tak veřejný zájem a nabídl tuto památku Středočeskému kraji, případně vrátil tuto historickou památku státu. 

Dlouhodobě podporujeme, aby se zámek v Přerově nad Labem stal součástí Polabského muzea a byl otevřen veřejnosti. Budeme usilovat, aby Středočeský kraj v novém složení po volbách 2016 potvrdil původní záměr a usnesení o koupi zámku a otevření pro širokou veřejnost.

Hodnota zámku v Přerově nad Labem z hlediska historie není vyčíslitelná a čím je zámek tak výjimečný?

Podle historiků je zámek velmi cennou památkou a to zejména díky malovaným omítkám. Sgrafita v takovéto podobě se na takhle velké ploše vyskytují v České republice pouze ojediněle. Jsou zde spojeny jak biblické, tak i světské motivy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99erov_nad_Labem_(z%C3%A1mek)

Vážený generální řediteli Českého rozhlasu a vážení členové rady Českého rozhlasu: jaká je cena naší historie? Jako veřejno-právní médium Vás žádáme, abyste zastavili prodej tohoto zámku, který tvoří nedílnou součást historie českého národa.

Kdo rozhoduje o prodeji naší historie?  

Mgr. René Zavoral - generální ředitel Českého rozhlasu

Mgr. Hana Dohnálková, dipl. um. Předsedkyně Rady Českého rozhlasu  

PhDr. Jiří Vejvoda Místopředseda a tiskový mluvčí

Bc. Tomáš Kňourek Místopředseda  

Ing. Miroslav Dittrich člen Rady Českého rozhlasu

Th. Mgr. Ervín Kukuczka člen Rady Českého rozhlasu  

PhDr. Petr Šafařík člen Rady Českého rozhlasu  

doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D. člen Rady Českého rozhlasu  

Bc. Ivan Tesař člen Rady Českého rozhlasu  

Ivan Vodochodský člen Rady Českého rozhlasu.

Dnes chcete prodat zámek v Přerově nad Labem, co bude zítra? Prodáme zítra Pražský hrad? Co tu zůstane našim dětem, budoucím generacím?

Kde se budou setkávat s českými dějinami, na co budou pyšní?  Není to pouze budova na prodej, je to místo, kde se tvořily naše české dějiny. Každý občan České republiky má právo navštěvovat toto místo, které v sobě nese stopy české historie a je součástí nás samotných. 

Dne 16.1.2017 proběhla schůzka s hejtmankou paní Jermanovou a s panem Danielem Markem. Závěrem této schůzky bylo, že Středočeský kraj nemá o tuto památku zájem, neboť „nevydělává.“ 

S tímto tvrzením nemůžeme souhlasit. Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem v roce 2016 navštívilo více než 47.000 návštěvníků a jeho návštěvnost rok od roku stoupá. Spojení zámku a Polabského muzea v Přerově nad Labem může být unikátním místem historie ve Středočeském kraji.

Nechceme se vzdávat, chceme bojovat. Bojovat za správnou věc. Prosím, pomozte nám, společně jsme silnější a každý Váš hlas "bude slyšet."

Děkujeme, že jste s námi. 

Ing. Jan Vosecký

zastupitel obce Přerov nad Labem 


Ing. Jan Vosecký    Kontaktujte autora petice


NEBO

Vaše e-mailová adresa nebude publikována na našem webu. Autor petice ale uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Zkontrolujte doručenou poštu (i složku s nevyžádanou poštou)
Facebook