PETICE ZA ÚPLNÉ ZRUŠENÍ RALLYE - nechceme hazard se životy!

Quoted post

Tomas

#5 NESOUHLAS

2012-11-11 22:28

Nesouhlasím s touto peticí. Je sice hrozné co se stalo, ale extrémní řešení není řešení.
S takovou logikou až spadne letadlo, tak budete pro zrušení leteckého provozu.
Chápu, pokud jste rodinou či kamarády těch co zemřeli, ale jinak můžu říc, že jste vymysleli pěknou kravinu. Věnujte raději čas jiným, důležitějším věcem.

Odpovědi

Maryška

#6 Re: NESOUHLAS

2012-11-12 10:10:17

#5: Tomas - NESOUHLAS

Srovnávat letecké neštěstí s tímto je naprosto irelevantní!!! Tohle je rádoby zábava zbohatlíků. A opakuji - ano, ať si jezdí, ale ne ve městech a na vesnicích, ale maximálně v "poušti" (obrazně řečeno), kde když někoho zabijí, tak sebe! Nejsem ani rodina ani kamarád zemřelých, ale představa, že by se tohle stalo mým dětem, které si vyjdou za plot svého domku na své vesnici, je šílená. A tohle pochopí každý soudný člověk. Souhlasit samozřejmě nemusíš, každý máme právo na názor.

 

bibi

#85 Re: NESOUHLAS

2012-11-13 15:31:18

#5: Tomas - NESOUHLAS

Běžný provoz je nutný, rallye NE.


Nepřihlášený uživatel

#124 Re: NESOUHLAS

2012-11-13 21:06:13

#5: Tomas - NESOUHLAS

Tomáši, souhlasím s tebou, je smutné, že vyhasly životy lidí při RALLY, ale jak píšeš, zahyne-li někdo při jiné činnosti (parašutismus, sportovní létání) nijak se to nezveličuje. Hlavní vinu na šíření paniky o Rally, mají média, bohužel všechna, která za vším hledají svá zviditelnění..... Pokud by účastníci Rally, myslím tím diváky, byli zodpovědní, nestalo se nic.

Tomas

#285 Re: NESOUHLAS

2012-11-16 10:09:28

#5: Tomas - NESOUHLAS

Přátelé, vracím se k mému příspěvku NESOUHLAS s touto peticí.

Když si čtu, co zde někteří diskutující vyplodí, je mi zle. Ať už je to z řad "zrušte" nebo z řad "nezrušte rally".

Nemíním nikoho přesvěčovat aby změnil názor. Já svůj názor vyslovil a když jsem si četl, že někdo závidí "zbohatlíkům" že můžou dělat věcy, které on ne, tak je mi to líto. To bych musel hned jít a založit petiti na zrušení dalších hobby které mají zbohatlíci.

ZAKAŽME JIM VŠE, pak bude vše v pořádku?

Zrušme golf aby náhodou někoho kdo jde kolem hřiště nezabil míček,

Zrušme malá akrobatická letadla, plachťáky, i rogala aby náhodou ti "zbohatlíci" nemohli spadnout na chudáka, co bere sociální dávky....... atd atd atd.

Je to správně? Uklidnili by jste se?

Fakt je tato petice i diskuze k tématu celá špatně.....

Petr

#353 Re: NESOUHLAS

2012-11-19 10:58:21

#5: Tomas - NESOUHLAS

Jenom hlupák může srovnávat leteckou tragédii s tragickými nehodami v rallye. letovoý provoz zajišťuje dostat se relativně rychle z bodu A do bodu B za učelem dostavit se na důležité obchodní jednání či dovolenou atp. A pokud se snad stane nějaká nehoda letadla je to neštěstí. Naopak rallye je pouze zábava pro vyvolené, tedy pro ty co mají nebo nějakým způsobem seženou peníze na závodní automobil, rally ničemu nepřispívá tak jak letecký provoz proto toto srovnání je irelevantní. Já bych nikdy nesouhlasil s tím, aby okolo mého domu se zahradou se jela rallye a ja nemohl na svoji zahradu, prtože to  by bylo omezování mých práv.  Tady jde o princip. Já nic prto rallye jako takové nemám, ale ať závodní trať nevede přes obydlené oblasti, nevidím k tomu rozumný důvod proč by tomu mělo být. Závodní trať mlůže vést mezi obcemi a pokud se tam na závody přijde někdo podívat musí počíttat s nejhorším a jeho rodiny též. V obytných územích nese zodpovědnost zha případné nehody vždy pořadatel a posádka vozu a to ikdyž tam je jakási cedule  upozorńující že je to zakázaná zóna, prtože zakázaná zóna nemůže vést mým pozemkem, to by se jednalo o mezování mých práv, proto by se v této oblasti rallye neměla konat. Měla by se konat mimo onbce a obydlená území, kde mohou přijít diváci a být tam na vlastní nebezpečí, ale u mého domu  mohu být ikdyž tam je jakási zakázaná zóna, prtože já bych si u svého domu rallye nevymyslel.

tandem Džezy+F. Daniš (im memoriam)

#372 Re: NESOUHLAS

2012-11-20 07:56:56

#5: Tomas - NESOUHLAS

chápu....protože taky nesouhlasím s NADPISEM této petice. 
Ale přemýšlej...co je v obsahu...
Prosím....

Ono by se Ti taky mohlo dřív, nebo pozděj stát, že se ocitneš ve špatnou chvíli na špatném místě Ty sám - a neskončíš v rakvi, ale na vozíku...a jen proto, že NĚKDO DOVOLIL, aby se jinak standardně bezpečným místem, které znáš "jako své boty", přehnalo LIDSKÝM FAKTOREM ŘÍZENÉ "tornádo"... 
A co potom, kdyby se to stalo TVÉMU dítěti....? (ačkoliv to vypadá, že zatím žádné nemáš...)
Děti jdou velmi často právě tam, kde se něco děje, co "se každý den nevidí na živo"...bez ohledu na zákazy/nezákazy....

Žijeme v 21. století a to není totéž, jako závody Rally KDYSI v počátcích...
Jestliže mají milovníci rychlých kol...( ke kterým mimochodem taky částečně patřím...) dost peněz na to, aby tuningovali své vozy na giga výkony.... ? - mají zcela jistě i na to, aby si své vytuningované miláčky dopravili na závod NA SAHARU.
(Nebo jinam, kde je trať vedená mimo obydlená místa...)
A pokud na to někdo nemá dost financí - ať se věnuje zdravějšímu sportu jak sám pro sebe, tak i pro okolí....
Nebo - jak říkáš - DŮLEŽITĚJŠÍM VĚCEM......

Každá zábava má své hranice....
Proto jsem to nakonec PODEPSALA....
protože s obsahem Petice souhlasím bez výhrad, 
a i přesto,
že formulaci NADPISU petice vnímám jako velmi nešťastnou....Na tom se asi shodnem,ale tím shoda končí....

Čistě pro Tvé info: do rodiny obětí nepatřím, ani je neznám.....
Ale...krom lásky k rychlým kolům...mám taky úctu k právům DRUHÝCH....
Závody už nejezdím, jen jsem je jezdila kdysi, takže chápu i jezdce...
Chápu ale taky mentalitu dětí i mladistvých...a chápu taky rodiče...
Koho nechápu je ten, kdo POVOLIL průjezd tou vesnicí....


Radíš tu lidem...CO mají RADŠI dělat...?
Tak já Ti taky něco řeknu...Tomasi...
....člověk se nestává dospělým ve chvíli, kdy se naučí říkat NESOUHLASÍM....,
ale AŽ ve chvíli, kdy se naučí říkat SOUHLASÍM...a to z vlastní svobody své volby s jakýmkoliv tvrzením,
které jeho osobní zájmy více, či méně omezuje ve prospěch druhých...,
aniž by to vyžadovalo zradit sám sebe...., svou čest...
Pouhopouhá odvaha napsat veřejně svůj názor dnes už z nikoho nedělá toho dospělého člověka,
zodpovědně přistupujícího k sobě, k druhým...i k životu obecně...(byť já osobně si této odvahy u lidí cením)
Tím méně tehdy, jestliže se oháníš logikou a při tom viditelně při čtení NEPŘEMÝŠLÍŠ....
Nic ve zlém.

 




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...