PETICE s připomínkami k novému autobusovému dopravci na lince Děč


Nepřihlášený uživatel

#76 Re:

2014-11-24 16:40

#74: -  

 Autobusy od Benešova budou též velké - jako dnes jezdí po Děčíně třeba na jedničce. Ústecký kraj navíc objednáva bus i vlak a z Benešova jezdí tolik vlaků, že netřeba mít tolik autobusů. Vlakem se lze dostat i na 5:30 z Benešova do Děčína a po integraci ČD nebude problém ani s jízdným, které bude stejné pro všechno.

Jana

#77 Re: Re:

2014-11-24 16:44

#72: Michaela Jílková - Re:  

 Ale teď to navazovat bude na každý spoj kterej přijede do Libouchce kolem celý a to po celý den a týden. Přípoje s příjezdem ve 30 nefungují. Jízdní řád návazných busů je taky na webu, je to myslím linka 452...


Nepřihlášený uživatel

#78 Re: Re:

2014-11-24 17:39

#76: - Re:  

 Všechno bude, bude, bude. Jak ten krásný, slibovaný komunismus. Budeme cestovat v roce 1986 na Mars na dovolenou. Všechno bude , jen problémy nebudou, ostatní bude. Bude, bude. A my zatím ani nevíme, jak se dostaneme do práce. Nějak se nám ta pohádka zadrhává.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-11-24 17:41



Nepřihlášený uživatel

#80 Re: Re: Re:

2014-11-24 18:35

#78: - Re: Re:  

 Nezadrhavá se vůbec nic. Teď integrace není a vlak taky jede. Nevím, jak nemůžete vědět, jak se dostat do práce. Když si umíte napsat sem, najedete i spoj tady: http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-141214.html

Z Benešova a obcí okolo po trase přijedou mezi 5-6 tři vlaky, jeden stejně jako dneska bus, ale je navíc rychlejší...

To sme celý my češi, vždycky je všechno špatně a když už nevíme, tak to svedem na komunisty... Hlavně z toho nedelejme kovbojku!

 


Nepřihlášený uživatel

#81 Re: Re: Re:

2014-11-24 19:03

#77: Jana - Re: Re:  

 Paní / Slečno Jano.

Jenže mně psala slečna, která má v UL od 6ti hodin praxi. Aby se tam dostala včas, musí jet již ve 4.43 z Jílového, v Ústí bude kolem 5.15. Toto nebylo domyšleno.


Nepřihlášený uživatel

#82

2014-11-24 20:08

Jezdím každý víkend do Jílového a zde i pobývám o prázdninách. Jízdné mě měsíčně vycházelo na 320 Kč a teď mě bude stát 440 Kč s ISIC. Navíc ztrácím důležité spoje a cestování po Děčíně se stává komplikovanější.

Nepřihlášený uživatel

#83 Re: Re: Re: Re:

2014-11-24 20:13

#80: - Re: Re: Re:  

 Nejsem Čech, nejezdím z Benešova a pokud jste absolvoval základní školu, umíte jistě číst a pak nemůžete tvrdit, že cosi svádím na komunisty. Já jsem jen uvedl praktickou paralelu ze svého života. Kdybych byl býval žil před mnoha a mnoha lety mezi Šošony, použil  bych jinou slibotechnickou podobnost. Dovolil jsem si jen přednést osobní zkušenost. Snad jsem Vás neurazil. A pokud ano, omlouvám se za způsobené trauma. I nadále však musím zachovat postoj, že nový systém dopravy je nefunkční paskvil. Děkuji za pochopení.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-11-25 06:12



Nepřihlášený uživatel

#85 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 06:16

#83: - Re: Re: Re: Re:  

 Mě se nový systém líbí. A až se do něj zapojí i paka z DC bude to úplná pohoda.

Jana

#86 Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 06:29

#81: - Re: Re: Re:  

 Ano, a co je tom špatně, 40 km za 32 min. i s přestupem. Stejný jako autem. Deska se musí jet už ve 4:27!

 

Michaela Jílková
Autor této petice

#87 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 07:14

#86: Jana - Re: Re: Re: Re:  

 To je dobře, že se vám to líbí. Já bych ovšem v takovém případě volila to auto. Ale pokud jste četla text petice, jistě jste zaregistroväla, že se řeší především návaznost vlaků. Až to vypadá, že jízdní řád byl vytvořen tak, aby lidé nemohli vlakem jezdit a museli využívat autobusy. Jenže ne vždy je to možné. A o tom to hlavně je. ;-)

Jana

#88 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 12:31

#87: Michaela Jílková - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Autem je to mnohem dražší než dneska a od ledna mi to ještě zlevní a zrychlí. Vůbec Vás nechápu, proč bych měl aněco měnit. Asi nedojíždíte s přestupem, že?

O hledně vlaků - já jezdím do Ústí a stačí mi autobus, který bude integrovaný hled od ledna. Vlaky nebudou, takže kdo by s tím jezdil?

 

Michaela Jílková
Autor této petice

#89 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 14:13

#88: Jana - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Paní Jano, pokud jezdíte pouze do Ústí, tak samozřejmě Vám to stačí. Stále ale nechcete pochopit, že jsou lidé, kteří nejedou pouze do Ústí, ale potřebují se dostat dál. Nebudu se omlouvat za to, že nejsem sobec a myslím i na lidi, kteří se potřebují dostat do jiných destinací, kam se prostě jinak, než vlakem nedostanou (Povrly, Vilsnice, Praha atd.). Tito lidé vlakem prostě jet musí, je mi líto, že to chápat nechcete. :-(

 

Mates

#90 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 18:29

#89: Michaela Jílková - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Když pojedu do Prahy, tak se mi jízdní doba z Jílového prodlouží tak o pět minut, jelikož autobusy budou lépe navazovat (30 minut čekání) na vlaky EC, které mají ale oproti rychlíkům (dnes návaznost 10 min) o 15 minut kratší jízdní dobu.... Takže to není úplně ideální příklad. 

Nicméně s Povrly a Vilsnicemi souhlasím, ale nejsem si jist, že do těchto destinací jezdí z Jílového až tolik lidí....

Danka

#91 Návaznost autobusu na vlaky (Ludvíkovice-Praha)

2014-11-25 19:55

Jezdím z Ludvíkovic do Prahy. Před 10 lety nebyla návaznost bus-vlak (dopravce ČSAD) nic moc. Potom nový dopravce jízdní řády přizpůsobil - posun busu 10 minut dříve a vlak do Prahy v 6.24 h nebyl problém stihnout. Podle nového jízdního řádu se ale ranní autobus zase posune o 9 minut později (nápadně mi to připomíná stav před 10 lety - kdopak asi ty nové řády navrhoval/opisoval?), takže kvůli vlaku v 6.24 h z Děčína budu muset jet z Ludvíkovic krátce po páté hodině ranní. A za autobus do Děčína zaplatím místo 15 Kč "krásných" 21 Kč. (A to nemluvím o tom, když pojedu jen na Kamenickou, tak místo 10 Kč zaplatím 21 Kč.) No, klidně si pochvalujte, jak se dá dobře dostat z Jílového do Ústí, ale mně tahle výhoda neutěší.

Jílováček

#92 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 20:06

#85: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Váš příspěvek a vašemu příspěvku podobné vyznívají jako dobře placená klaka. Je to jako přes kopírák. Výborné, nejlepší, konečně dokonalé. Jste štěstím omámeni. Bravo, třikrát bravo. Konečně pár lidiček nalezlo svůj smysl života. Gratuluji Vám i dalším osvícencům. Jak prosté, jak snadné. Promiňte mi malou poznámku. Radujete se sice pěkně ale na cizí svatbě. Přečtete-li si pozorněji smysl této akce, snadno zjistíte, že jste na cízím hřišti. Tady se totiž vyjadřují ti, kteří jsou novou situací v dopravě postiženi. Oni se snaží na jednotlivé nedostatky upozornit, odhalovat je a tak přispět k jejich minimalizaci. Máte-li pocit, že někdo mimo Vás je pako, je nevyšší čas se nad sebou vážně zamyslet. Ještě jedno doporučení. Přivstaňte si a prohlédněte si vlak v 5.24 a v 5.28 v DC a dále. Zkuste si představit jak výhodný je příjezd autobusu v 5.30h. A to je jenom smítko v celém problému. Takže, než si dáte další pivo a zase dostanete chut´prudit, zkuste to prosím na svém hřišti mezi svými nepaky.


Nepřihlášený uživatel

#93 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 20:29

#88: Jana - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Kdo? Asi ten, kdo musí. Nejste na světě jenom Vy.

Jílováček

#94 Re: Návaznost autobusu na vlaky (Ludvíkovice-Praha)

2014-11-25 20:34

#91: Danka - Návaznost autobusu na vlaky (Ludvíkovice-Praha) 

Nezlobte se na některé snad Jílováky. Jedná se jen o virtuální výhodu. A INkartu nevyhazujte jen proto, že někdo neví co to je a kolik stojí. 

Michaela Jílková
Autor této petice

#95 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 20:36

#92: Jílováček - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nezbývá, než s Vámi souhlasit. Jak jsem psala jinde - samozřejmě jsou lidé, kterým změny vyhovují, je ovšem zřejmé, že mnoha lidem zkomplikují život. Je smutné, jak dokáží být někteří z nás sebestřední, nedbajíc o potřeby druhých.


Nepřihlášený uživatel

#96

2014-11-25 21:19

Jílováčku, příjezd od Jílového do Děčína je dnes 5:13 a nově to bude 5:10. Problém fakt nevidím. Další přípoj na Prahu je už delší, ale moje matka se bojí, že to nestihne, tak tohle jí bude spíš vyhovovat. 

Nicméně ty osobáky fakt mrzí, něco by se s tím mělo dělat. 

Jílováček

#97 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 21:20

#95: Michaela Jílková - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Sebestřednost je smrtí svobody.

Jílováček

#98 Re:

2014-11-25 21:37

#96: -  

Rozumím, chápu ale přece jen... Mělo by se do práce vstávat jako za starých časů ke kravám? Neúměrně tím narůstá doba strávená mimo domov. Je to zbytečně ztracený čas a jak čtu, navíc přinášející stres. Děkuji Vám za snahu. Vážím si toho.


Nepřihlášený uživatel

#99 Re: Re: Re: Re:

2014-11-26 10:41

#24: Doprava ÚK - Re: Re: Re:  

 No to si děláte srandu,vy se normálně lidem vysmíváte, to jako si ted ty kapsy budete plnit vy? A co lidi jsou vám úplně .....


Nepřihlášený uživatel

#100

2014-12-08 07:36

Tak tedy nevím - potřebují se dostávat do zaměstnání z konečné zastávky v Bynově na Kamenickou k charitě.A to na půl šestou ráno včetně sobot,nedělí a svátků a na noční taktéž na půl šestou.Ani na jedné z těchto zastávek ale Busline jaksi nestaví.A to nemluvím o tom kdybych si ve městě potřebovala třeba vyřídit něco na úřadě nebo si chtěla nakoupit.Vlastně není moc kde vystoupit.Nějak tomu nerozumím,to má být jako zlepšení?A to jsem se ještě nějak ani nedopídila kolik by to vlastně stálo.A to nás jezdí mnohem víc o víkendech do práce,hodně lidí třeba do nemocnice jezdívá právě Jílovským busem.Ale třeba když ho nebudeme teď příliš používat tak se možná těm lidem přizpůsobí a zařídí opravdové zlepšení,ne?Vždyť by to měla být služba hlavně pro lidi...