Zvýšení minimální mzdy a důchodů


Nepřihlášený uživatel

#1

2015-10-10 03:31

Je to veliká ostuda vlád všech od roku 89, jak lidi české likviduje finančně, ač sami už nevědí, jak by si přidávali.

Nepřihlášený uživatel

#2

2015-10-10 05:54

protože je to třeba ...

Nepřihlášený uživatel

#3

2015-10-10 11:42

Nynější vláda je stejná jako ta předešlá, jen naslybovali hory doly a skutek utek, nezajímá je jak žijí pracující za almužnu, jak žijí matky s dětmi a důchodci, hlavně že oni mají plné břicha k prasknutí. Fůůůj vláde styd se

Nepřihlášený uživatel

#4

2015-10-10 20:22

souhlasim s touto petici jsem invalidni duchodkyne s 6.500 tisicem mesicne vim co to je premyslet co drive koupit,, zugarova

Nepřihlášený uživatel

#5

2015-10-11 07:44

No je smutné koukat jak mladí lidé nemůžou mnohdy sehnat práci,pracující,kteří dělají 260 hod měsíčně,aby měli aspoň 20 tisíc. Náš stát pro nikoho z dělnické třídy nic nedělá. Nezaměstnanost,chudoba a vše drahé. Mnoho lidí vzpomíná na dobu před revolucí,podnikové byty,bezúročné půjčky pro mladé rodiny,péče o seniory,plná zaměstnanos. Ano,nedalo se cestovat ale kdo na to má dnes když může dost financí. Nebylo před revolucí lépe?


Nepřihlášený uživatel

#6

2015-10-11 08:46

S peticí taky souhlasím,je mi nad 50 let,ale mám doma ještě puberťáka,práce nic moc,za 10000 kč,alimenty 3800 kč,z toho oba nežijeme,ale přežíváme,v mých letech už jsem ráda že jsem zaměstnaná,mimochodem,takovou výplatu jsem měla už před 15 lety,u soukromníka,v malé prodejně :( Inkaso,i když bydlím ve své domě,platím 5000 kč,topíme plynem,hlavně že nám bylo slibovaný,jak bude plyn levný,haha

To jsem já čech

#7

2015-10-11 09:12

Mám důchod 6550 kč. Moc se z tohu nedá pořizovat.Nevím,kdo z těch ve vládě by z toho vyžil ???


Nepřihlášený uživatel

#8

2015-10-11 10:05

Myslím, že by požadavek měl být v případě minimální mzdy vyšší, protože migranti dostanou 670 euro kapesného a nemusí chodit do práce. Rovněž mají zdarma bydlení, energie, potraviny, právní služby a zdravotnictví.

Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2015-10-11 10:06

#5: -  

 Dnes se taky nedá cestovat, kvůli migrantům.


Nepřihlášený uživatel

#10

2015-10-11 16:12

V dnešní době se nevyplatí pracova jelikož lidi na dávkách mají víc.

Nepřihlášený uživatel

#11 Re:

2015-10-11 22:54

Hlavně ti naši nepřizpůsobiví,ti mají peněz dost,neříkám že všichni,ale většina,přídavky na kluka beru jen díky tomu že jsem byla loni nezaměstnaná,brala jsem ale jen příspěvek na bydlení,přídavky nee,protože rok předtím jsem měla VELKÝ PLAT,12000 kč a alimenty


Nepřihlášený uživatel

#12

2015-10-12 06:33

Protože ,mám odpracováno 42 let v obchodě a důchod mám pod hranici ,co uvádějí v průměru.
Jan Novák
Praha

#13 Jsem pro

2015-10-12 14:06

ale je to dost málo, vezmu-li v potaz že v normálních zemích, které ještě ne tak dávno byly chudší než my, jako např. Irsko, se se mzdami začíná někde kolem 35.000,-


Nepřihlášený uživatel

#14

2015-10-12 17:29

manžela mám v invalidnim důchodu.před 2lety jej přendali o třídu níž,ubrali 5 000.-kč.OD VČEREJŠKA LEŽÍ NA JIPCEs mozkovou příhodou.našel si brigádu ,po 2 dnech to takto dopadlo!Důchomá 7 000.-kč.Já starobní důchod 7 500.Ztoho dáme za bydlení /podnájem/ 9 000.-.Já jsem po mrtvičce 4 roky a když budeme platit všechny léky které potřebujeme k životu,tak na jídlo zbyde 3 200.-KčJe to dost dobrý důvod?
Dana Mošničková
Autor této petice

#15 Re:

2015-10-12 19:02

#14: -  

 Ach ach, to je mi líto, šel na brigádu, protože jste potřebovali peníze.

Je to dobrý důvod, ať se všechno v dobré obrátí, budu na vás myslet na všechny. 
Ale proč na nás nemyslí politici, jsou okouzleni výší svých dividend a ještě k tomu si odhlasovali, že z nich nemusí platit daň. Takže, buď to budou zvládat s dividendama, anebo by se jich museli vzdát, aby se mohli zase vrátit k takovému způsobu uvažování, kterým myslíme my, obyčejní lidé, pokud chtějí svoje dobře placená místa.

Jedním z pilířů EU je vzájemná solidarita, jeden důležitý cíl, který mají všechny státy povinnost postupně přijmout a realizovat, to je přiměřenost důchodů. Naše reprezentace se domnívala, že je to možnost připojištění dostupné pro každého, tak to také prezentovala do zahraničí, kam musí odesílat výsledky svého snažení. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Pak se stejně ukázalo, že to je blbost. Ale jsme my občané nějací pokusní králíci? Víme dobře, že občas nezbývá ani na rohlík a to kolikrát trvá i několik dnů. Do dalšího měsíce jdeme s minusem. No kam by to pak mohlo vést? Kařdý rozumný člověk by šel do dalšího měsíce s nějakou aspoň nepatrnou rezervou, ale jde to?
Kdyby to šlo, tak by se takový člověk mohl připojistit, že?

A navíc, nakonec sami zákonodárci došli k závěru, že to asi nebude reálné řešení našeho problému. Profrnknul čas a energie, možná i pár peněz. Nám životy ubíhají a stále se čeká na nové a nové volby, proč? Cíl je jasně daný, přiměřený důchod, tím myslím i platy, rozhýbe se spotřeba a nakonec nám je jedno jak to zařídí, jde to a pokud to neumí zrovna ten, kdo by to zařídit měl, nechť uvolní své místo schopnějšímu.

Držte se všichni a budeme stateční, máme právo na to, aby náš stát plnil hned, k čemu se zavázal v EU, to je na přiměřené příjmy.

 


Nepřihlášený uživatel

#16

2015-10-12 19:49

Podepište i vy jednou zestárnete .

Nepřihlášený uživatel

#17

2015-10-12 21:22

Za práci u nás v Havlově míň než dostanou musloni ??A ti k tomu ještě dostanou žrádlo a postel ?? To ta špinavá , zaprodaná vláda ani nemohla říct nahlas !!

Nepřihlášený uživatel

#18

2015-10-12 23:05

Nedá se vyžít z platu 12 000 Kč, natož pak z minimální mzdy.
A důchody, to je ostuda tohoto státu, lidé po celoživotní dřině nemají ani na základní potřeby, zaplatí bydlení a jsou na mizině
babca

#19 Re:

2015-10-13 07:02

#18: -  

 a ne jen to,díky exekutorm přicházíme i o střechy nad hlavou ,které jsme budovali třeba celý život...a to jen proto,že mzdy se nezvedají ,ale náklady se zvyšují...Důchody jsou almužny za které se naprosto nedá vyžít a to mnohdy důchodce pracoval přes 40 let,ale vzhledem k tomu,že politici neustále mění zákony tak aby ukrátili lidemm příjmy dopadáme tak,že vdova nebo vdovec má nárok max na 1rok a dále mu už nenáleží...je toho hodně co se tady děje proti lidem...Mladí nemůžou sehnat práci aby si na důchod vydělali a strší lidé před důchodem nemají práci aby si mohli zvýšit průměr na důchod...a ty propočty podle čeho se důchody počítají jsou taky nějak podivné...


Nepřihlášený uživatel

#20

2015-10-13 10:51

Některé důchody jsou opravdu velmi nízké, sotva na přežití. Oproti tomu imigranti dostanou 650 Eur, nemusí pracovat, hradí se jim byt, strava, atd. Kde to jsme? český člověk, který celý život pracoval a vychovával děti je méně než nějaký cizí příživník?
Ri Hard
Nepřihlášený uživatel

#21 Re:

2015-10-13 19:08

#20: -  

Nazývejme věci pravými jmény, imigrant není příživník, ale také pouze oběť systému. jen trochu jiného někde jinde. Nesprávné ovšem je, aby se kvůli výši jejich zabezpečení cítil Čech v ČR méněcený ( právě i kvůli tomu kolik má oproti nim peněz on, ať je to výplata, podpora či důchod ).


Nepřihlášený uživatel

#22

2015-10-13 19:09

Myslím si že dnešní platy a duchody jsou hrozně malé rodiny prostě nevyjdou a proto se dostávají do dluhu a exekucí.Tenhle stát už by s tím měl něco udělat.Všechno se zdražuje jen platy a duchody jsou pořád stejné.Je tady spousta nezaměstnaných ale práce pro uprchlíky tady je??jak je to možné??

Nepřihlášený uživatel

#23

2015-10-13 19:51

je to pravda na nase deti zbirame vicka a migrantum dame vse nooo nejen migranti ale vedeni zdravotnich pojistoven si davaj nehorazne platy a jezdi si ny vylety atd, tady by se clovek z toho zblaznil je to hruza
Ilona

#24 Re:

2015-10-13 21:02

#1: -  

 Toto jsme si z velké části zavinili sami!! 25let jsme volil zloděje, korupčním,vlastizrádce a tak dal! A lidem,kteří jsou vlastenci,nacionalisté atd..jsme nadavali do fašistů,ruských agentů atd.....Teď se ukazuje pravda a je dobře že se český lid probudil a už si to nenechá líbit!!!!! Český lidé národě děkuji. Ilona

Dana Mošničková

#25 Re: Re:

2015-10-13 22:33

#24: Ilona - Re:  

Jak říká jeden můj známý "Kdyby volby mohly něco změnit, už by je zakázali :-)",
Nemusíme se shodnout na všem, je potřeba zatlačit stejným směrem. Nečekat na volby.
Dávám vám za pravdu, mlčeli jsme a tady to máme.
S takovou shodou si vystačíme a do toho bychom se měli včichni pořádně opřít, je potřeba co nejvíce podpisů.
Proto řekněte o této petici http://www.petice24.com/zvyseni_minimalni_mzdy_a_duchodu
známým a sdílejte ji všude, kde se dá.