Zachraňme údolí Berounky

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zachraňme údolí Berounky


Nepřihlášený uživatel

#176 Vysoká podpora, malá kontroverze

2016-04-02 04:43

Právě udeřil 5000. podpis. Poměr počet podpisů/počet komentářů  = 5000/172 = 29. Tak vysoké číslo se tu snad ještě nevyskytlo. Něco to určitě indikuje. A stojí za to blíže zkoumat, co tato kombinace parametrů vlastně znamená. Vypadá to jako vysoká podpora s nízkou mírou kontroverze.

Více mají v současné době jen:

38 - má Petice na podporu ústavní stížnosti proti inkluzi.

31 - Chceme, aby Nikas a Marek Stromský zůstali vítězi VP


Nepřihlášený uživatel

#177

2016-04-02 19:33

to si zas někdo potřebuje namastit kapsy a je mu jedno jak,tak klidně zlikviduje kus krásný chráněný krajiný oblasti bez rozvahy ,to nemůžeme dopustit :-( lidičky proberte se kdo zná Berounku a její okolí,ví jak je tam krásně,je to kus ráje na zemi ....já nesouhlasím a nikdy nebudu


Nepřihlášený uživatel

#178 Re: Vysoká podpora, malá kontroverze

2016-04-02 20:27

#176: - Vysoká podpora, malá kontroverze 

 a to jsou jen podisy od lidí co mají net a kde jsou ty ostaní co na net nechodí ,třeba starší lidí ....


Nepřihlášený uživatel

#179

2016-04-06 13:12

Zas razí heslo:Po nás potopa?

Nepřihlášený uživatel

#180 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-07 05:01

#161: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nezdá se, že by řeka tamtudy tekla nějak přehnaně dlouho.


Nepřihlášený uživatel

#181 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-07 05:09


Nepřihlášený uživatel

#182

2016-04-07 16:42

jedno z nejkrasnějších údolí unás se nemůže jentak zničit... ota pavel by se musel obracet v hrobě...

Nepřihlášený uživatel

#183

2016-04-07 16:52

kdyby lidi furt nekurvili přírodu, žádný povodně by nebyli

Nepřihlášený uživatel

#184

2016-04-11 10:23

Pocházím z Křivoklátska a je pro mě nepředstavitelné, že tento nádherný kus přírody by zaplavila voda. Přemýšlejí vůbec ti, kdo o tomto rozhodují??? Nádrži rozhodné NE!

Nepřihlášený uživatel

#185

2016-04-12 09:19

S pádem komunizmu jsme mysleli, že ta zvěrstva na přírodě přestanou.

Nepřihlášený uživatel

#186

2016-04-14 18:52

Vážím si lidí, kteří chtějí zachránit něco tak jedinečného jako je řeka Berounka. Jediná nesplavněná řeka v Čechách.Její kouzlo musí přetrvat. Vyrostla jsem pod Týřovem .Vyrostla jsem v Berounce.Berounka je celý můj život.Znám její vůni a každý kout.
Když jsem byla malá, v sedmdesátých letech chtěli komunisti stavět přehradu, aby mohly vozit turbíny z Plzně po řece. Bála jsem se už tehdy. V osumdesátých letech našli kaolínové zásoby v Broumech a říkalo se že splavní Berounku, aby mohli vozit kaolín po Úpořském potoce z Broum do Rakovníka. Zase jsem měla strašidelné sny.S vytvořením chráněného území pod Týřovem jsem si myslela, že už se nikdy o přehradě mluvit nebude. Ale zřejmě si někdo pořebuje napakovat kapsičku a tak je mu jedno že zničí to nejkrásnější co v Čechách máme.Nespím, zase mám strašidelné sny.
Nebuďme stádo ovcí a vyjádřeme svůj názor.Zachraňme řeku.


Nepřihlášený uživatel

#187 NE !!!!!! NE tomu nesmyslu u Roztok !!!!!

2016-04-17 17:23

Já věřím, že převáží moudrost a zodpovědnost  k přírodě, která už je dost poškozená "žlutými poli" ......  Tenhle nádherný skvost naší přírody na Křivoklátsku by poničil jen barbar. A proti němu je potřeba učinit vše !  Věřím, že se zvedne velká vlna odporu proti tomuto nesmyslu. Ta tisícovka vytopených domů na "pražsko-berounsku" je NICKA proti té nádheře, co chtějí na trvalo zatopit ! Přimlouvám se za to, aby ty miliardy na přehradu byly použity na přestěhování "víkendových sídel pražáků" ze zátopových oblastí.


Nepřihlášený uživatel

#188 Nápad s přehradou v Roztokách : Výplod pro další tunel ..... ?

2016-04-18 18:53

Pokud by přišla " velká 500ti letá voda " jako v r. 2002, tak by byla po 12 hodinách tato "retenční nádrž " plná a ty baráky v zátopové pražské oblasti ( Radotín - Chuchle ) by to stejně nezachránilo !! Co dál pak vymyslí chytrý hlavy z Povodí Vltavy ?  Postavila by se další přehrada ?   Kde ?  Nad Berounem ?  Nad Liblínem ?  Oni si asi fakt myslí, že "poručí větru - dešti"  ?  To už tu přece jednou bylo.  Selský rozum našich předků  chybí těm "projektantům z Povodí"  !!!!


Nepřihlášený uživatel

#189

2016-04-19 13:19

podepsala jsem ji. Berounka a její údolí je ojedinělá krása, nesmí ji zničit.Jako dítě jsem se tam jezdila koupat, ty skály, lesy, nádhera.Judita

Nepřihlášený uživatel

#190

2016-04-19 15:22

Tak vzácný a krásný úsek řeky a okolní přirody ,kde se snoubí několik tisíců lidských osudů si nemůžeme nikdy vymazat z našich vzpomínek a dějin .Natož jakýmkoliv stavebním dílem.
Ywes 67

Nepřihlášený uživatel

#191

2016-04-22 05:31

Je důležité zachovat přirozené údolí řeky Berounky. Stavět chaty a domy v záplavovém území je blbost. A řešit jednu hloupost, hloupostí druhou (stavba hráze) si zaděláváme jen na větší problémy.

Nepřihlášený uživatel

#192 Re:

2016-04-22 09:07

#11: -  

 OMG. Postav si podél řeky silnici na náspu. Anebo můžeš zvýšit terén kolem boudy.


Nepřihlášený uživatel

#193 Re: Nápad s přehradou v Roztokách : Výplod pro další tunel ..... ?

2016-04-22 11:08

#188: - Nápad s přehradou v Roztokách : Výplod pro další tunel ..... ? 

 Před sto lety... poděkud zvýšili nábřeží.


Nepřihlášený uživatel

#194 Re: Re: ano, je tu několik velkých problémů:

2016-05-03 04:47

#3: mazel - Re: ano, je tu několik velkých problémů: 

 Zdravý rozum? Ten má dnes v patách tlupu fízlů, školených každý den pěti TV akčními seriály, kamkoli se vrtne. O kamerách ani nemluvě.


Nepřihlášený uživatel

#195

2016-05-04 05:57

Z kraje kolem Roztok, Bránova, Skryj, Skryjských jezírek, ... mám hodně krásných vzpomínek a prožila jsem tu moc hezkých chvil. Nejen Berounka, ale u nás i Oslava je také stejně ohrožena. Prosíme vás - všechny hodné lidi - také o podporu.

Nepřihlášený uživatel

#196

2016-05-04 14:18

Zachovat přírodu a krajinu okolí Berounky pro další generace je naší svatou povinností.

Nepřihlášený uživatel

#197

2016-05-10 09:46

Jedná se o plán fyzické likvidace nejkrásnější části údolí Berounky. Kvůli hypotetickému namočení botek pár set obyvatel kousek od Práglu by se nedemoloval jen přírodní unikát, ale i mnoho krásných staveb, osad... Neuvěřitelné zvěrstvo.

Nepřihlášený uživatel

#198 Díky všem

2016-05-11 04:00

Díky všem co protestují proti přehradě na Berounce. Dle včerejších zpráv, se od této nesmyslné voloviny snad již upouští. Ale - Čert nijkdy nespí - takže protestujte a podepisujte petice až do úplného vítězství nad zhovadilostí několika "moudrých hlav ".


Nepřihlášený uživatel

#199

2016-05-16 07:42

Mám pocit ,že ta to snaha vybudování detenční hráze ,vznikla u pražanů ,jež mají strach z povodní a je tu snaha od vládních složek stran proinvestovat peníze EU a schovat malou domů, aby bylo na předvolební kampaně. I nás roztocký občany zastihla povoden a spoustu občanů a dobrovolných složek ,se semknulo a pomáhalo co se jen dalo ,aby následky byli co nejdříve odstraněny.Stát má vytvořit fondy a včastnou informační sít ,která má varovat před povodněmi a né ničit nejkrásnější místa české země ,která vyhledávají desetitisíce lidí z celého světa. Kdo vesnicím a městům nahradí zisk s turistického ruchu ,když celé koryto řeky Berounky se zničí i celý její nedotčený přírodní ráz.
Jan Šinágl
Nepřihlášený uživatel

#200

2016-05-17 12:55

Každý normální člověk podepíše tuto petici. Komunistických "jistot" jsme si užili dost. Je na čase začít se řídit zdravým rozumem a přírodou. Půjdeme-li ji "po krku", ukáže nám svoji skutečnou sílu, moc a moudrost.

Jan Šinágl, 17.5.2016 - www.sinagl.cz