Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR

Laraka

#101 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-13 00:17

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Ano šetřit se samozřejmě musí,ale vtomto státě se stále šetří na nesprávných místech,myslím že sou velké rezervy i jinde.K to mu sloučení porodnic,nechtěla bych se dožít toho aby kvůli tomu že se sloučili porodnice  pro mne nebude místo až mě manžel poveze do porodnice a v bolestech pojedem dalších X kilometrů tam kde místo bude a nebo mě tam odrodí ale následně převezou do jiné protože pro mě nebude volná postel!!!Jen myslím že 600 porodů ročně je dost velké číslo a pokud to tedy má být tak bych to číslo určitě snížila.


Nepřihlášený uživatel

#102

2011-12-13 13:34

Tak to nevím milé ženy co bychom tak asi měly dělat. Porod doma trestný a porodnic polovina, musím se smát ač je to o co se tady usiluje asi spíš k pláči. Pevně věřím, že vše bude OK.
lucyl

#103 ambulanti porod

2011-12-13 15:42

Misto mamutich porodnic s neprijemnym personalem ktery se z prirozeneho porodu snazi za kazdych okolnosti udelat rutijni patologii koncici cisarem, by mely vznikat male porodni domy, popripade by mel byt umoznen ambulatni porod. Usetrili by jak nemocnice, pojistovny tak klienti.

Nepřihlášený uživatel

#104

2011-12-13 18:37

Malé porodnice jsou pro rodičky obvykle prijemnejsi a pratelstejsi nez velke, dokazi lepe zajistit "lidstejsi" peci a uspokojit potreby rodicek. Pry ty, kterym neni jedno jak porodi byva mensi porodnice leckdy jedinou moznosti, pokud nechteji rodit doma. Prosim neberte tuto moznost volby rodickam. dula Lenka Treslova

Nepřihlášený uživatel

#105 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-14 00:02

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

A jste si jistý, že ve fakultní nemocnici bude u porodu zkušený porodník. Vždyť tam o sebe škobrtají. Když  je u nich na stáži lékař z periferní nemocnice umí toho více než oni.


Nepřihlášený uživatel

#106 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-14 00:11

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Rodila jsem v Opavě, která má být zrušena, stejně jako jedna z mála.. Rozloha lůžkového je na jednom celém patře po obou stranách schodiště.. V den, kdy jsem rodila já a ještě další 2 dny poté tam rodilo tolik žen, že i když byly pokoje po dvou, tak jsme tam byly po třech a ještě otevřeli provizorní jedno horní patro..  Porodnice posílala rodičky jinam, ale nebylo kam, všude bylo přeplněno.. Ptala jsem se na to zdravotního personálu, jak je tohle možné a proč se má teda tahle nemocnice rušit, když vypadá tak vytížená.. Dozvěděla jsem se, že tyhle stavy jsou v porodnictví absolutně normální.. Při jakékoliv změně tlaku a počasí se nastávající rodičky rozrodí a je docela jedno, kdy mají termín.. (já rodila 14 dní předem) a pak třeba týden ticho po pěšině a čeká se na další bouřku, nebo krupobití.. A nezlobte se, ale spoléhat na to, že jsou v jedné nemocnici připraveni pojmout tolik rodiček a plně se jim věnovat.. Tomu nevěřím, ani kdyby jste se na hlavu postavil..

Markéta

#107 porodnice

2011-12-14 11:06

Je to nehorázné!!!
za 1)všude se mluví o zkvalitňování péče,nemocnice ještě nedávno bojovaly za certifikáty jako baby friendly hospital a teď chtějí,abychom rodily na běžícím páse ve fabrice......Když k tomu přičtu unavený,vystresovaný a nedostatek personálu v nemocnicích bude porod opravdu krása!!!
za 2)pokutujou porody doma(s porody doma v ČR nesouhlasím-nedostatek zabezpečení pro rodičku i dítě při komplikacích),ale co se bude dít např. u nás, když to bude do nejbližší porodnice cca 60km?asi si udělám porodní kurz ať můžu dělat babku aspoň u nás na vsi těm,které to bohužel do nemocnice nestihnou!!!!!První pomoc ovládám dobře...Děkujem páni politici za vše!!!!

Nepřihlášený uživatel

#108 Markéta

2011-12-14 11:16

A co takhle zrušit senát?nebo polovinu poslanecké sněmovny a omezit počet managerů v pojišťovnách a nemocnicích?Jo a přestat vyplácet nehorázné renty politikům mimo funkci,které už lidé nezvolili pro neschopnost?To bude ušetřených miliard!!!i na malé porodnice a dostatek personálu do nemocnic by se našlo!!!
Proč zakázali vznik porodních domů?Nechápu.Škoda,že to nebude číst žádný z těch kompetentních...

Nepřihlášený uživatel

#109

2011-12-14 12:10

Jsem určitě pro porody v malých zařízeních s alternativními metodami a porodech s porodní asistentkou doma. Zrušeny nechť jsou velké nemocniční neosobní porodnice.
pani.jani

#110 neuvěřitelné!!!

2011-12-14 12:43

to už je vrchol !! kam se to proboha vracíme?? vláda nadává na komunisty ale tato vláda je daleko horší,,,,, bude se rodit doma?? kolik dětí a maminek umře?? proboha který debil to zas vymyslel??? ženskou by to nenapadlo!!!
pani.jani

#111 Re: Markéta

2011-12-14 12:44

paní markéto souhlasím s vámy!!! vyhzet to z oken,,,,

 


Nepřihlášený uživatel

#112

2011-12-14 16:38

zachovat všecky nemocnice!!! proboha probudte se!! chcetesnad aby umíraly maminky a jejich miminka???

Nepřihlášený uživatel

#113

2011-12-14 22:48

Nesouhlasím s rušením menších porodnic.

Nepřihlášený uživatel

#114

2011-12-15 12:09

Vsetínská nemocnice má kolem 600-700 porodů ročně, patří k menším a její zrušení by pro lidi z okolních vesnic bylo velice koplikované v dojezdu do Zlína - možný akutní stav rodičky i dítěte by zajisté mohl mít i fatální následeky. Proč rušit to co je důležité? Ať se ruší úřady a byrokratické instituce, ale organizace spojene se zdravím a životem občanů ať zůstanou v plném rozsahu!! Petra Oravcová

Nepřihlášený uživatel

#115 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-15 14:59


Nepřihlášený uživatel

#116 Re: Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-15 15:00

#115: - Re: Perte do mě ať je po mě :D 

 To snad ani nemůžete myslet vážně????!!!!!!!Bobik


Nepřihlášený uživatel

#117

2011-12-15 17:07

taková ptákovina!!!! já měla strach, aby v porodnici v Hradci Králové neměli plno až tam pojedu a chtějí se rušit další porodnice? tak dámy jestli tohle projde tak se připravte na porody v autech na cestě při hledání volné porodnice.... nakonec aspoň budeme mít dětem co vyprávět

Nepřihlášený uživatel

#118 Re:

2011-12-15 17:11

#109: -

tak tyhle neosobní porodnice jsou mnohem bezpečnější než bezhlavě rodit doma.... co jako přijdou komplikace a s celou asistentkou se můžete tak maximálně vyfotit!!!!!

Katka

#119 Korupce a zase jen korupce

2011-12-15 17:27

Je to všechno jen politika. Proč se ministerští poradci nezajímají jaká je situace ve velkých porodnicích. Když chci dělat změny, musím se přece opřít o fakta. Konkrétně porodnice ve Vyškově prošla modernizací za nemalé peníze, peníze to byly ze státního rozpočtu, to tedy znamená, že byly vyhozeny z okna? Peníze daňových poplatníků. A nebo je to tak, že se malé porodnice zavřou, velké nebudou nápor zvládnout a tak se udělají veřejné zakázky za mnoho miliónů - tím i mnoho miliónů na úplatcích a velké porodnice se budou rozšiřovat. Velké porodnice se náporu brání, malé porodnice mají mnohdy daleko lepší přístup k rodičkám, jako v "továrnách" na děti. Tohle opravdu zavání velkou korupcí.

Nepřihlášený uživatel

#120

2011-12-15 20:22

Rodila jsem před 22 lety v Českých Budějovicích. Do dneška jsem vděčná za lidský až mateřský přístup sestřiček ke mě jako k prvorodičce i když prvních pár hodin po porodu jsem ležela na lehátku na chodbě, protože nebylo místo na pokoji. Nebylo to nic moc příjemného a nikomu to nepřeji. Každá rodička by ve své chvíli měla byt na prvním místě a cítit se jako královna.

Nepřihlášený uživatel

#121

2011-12-16 09:23

Obecne nechapu? Snahu zachranovat male porodnice, kde je treba jeden dva porody denne = nezkuseni lekari, kteri kdyz se setkaji s vaznym stavem pacientky, nemuze to dopadnout dobre. Srovnavam boskovickou nemocnici a obilnak v Brne. Kdyz v boskovicich rodila kamaradka, byl doktor opravdu radove u jednoho dvou porodu denne. Bohuzel byla na vyvolavacce koncem tydne, to se mimcu nejak nechtelo, takze ji PA rekla, ze si pocka do pondeli, protoze pres vikend se nerodi. Samozrejme porod uz pote probihal s dost velkymi komplikacemi a kamaradka skoncila tak, ze mela kvuli spatne peci lekare i poporodni problemy a nekolik naslednych operaci na deloze. Na obilnaku behala jen v tu danou hodinu doktorka mezi peti porody. Takze bych rada aby mi nekdo vysvetlil ten blahodarny vliv malych porodnic... Ve velke porodnici jsem zadny stres ani shon nepocitila. Vsichni se chovali mile, profesionalne, nikdo na me netlacil, nikam se nespechalo. Naopak si me chteli v porodnici pro jistotu nechat i pres vikend, coz jsem je sama premouvala, at me pusti v patek. Takze zadne vyhazovani po dvou dnech se take nekonalo....

Nepřihlášený uživatel

#122

2011-12-16 14:58

Dobry den,
nemam co dodat. Jsem nastavajici druhorodicka a predstava, ze bych se stresovala, kde vlastne porodim, me desi a tak jsem pridala svuj hlas.
dekuji BKoralova

Nepřihlášený uživatel

#123

2011-12-16 15:09

Kéž by se tato akce podařila.

Nepřihlášený uživatel

#124

2011-12-16 15:09

Myslím si, že zachování malých porodnic je nutností, v takovém rodinném prostředí, kde se sestřičky mohou novopečené mamince věnovat je k nezaplacení. Já osobně jsem rodila v továrně na děti a bohužel mi nebyla věnovaná taková péče jak bych si představovala, zkrátka na mě neměli čas. Spoustu věcí mi nevysvětlily a to přestože jsem se chodila ptát a tak jako prvnorodička jsem v porodnici dostala zabrat a nemohla jsem se dočkat toho až půjdu domů.

Nepřihlášený uživatel

#125 Porodnice

2011-12-16 15:21

Nechci, aby se zavírali jakokoliv porodnice, ať malé či velké. Kolikrát jde při porodu o vteřiny a tím, že by rodička musela jet kilometry daleko, byť v sanitce ( ve které nejsou dostačující přístroje) by ji i dítě mohlo ohrozit... Poslanci myslí jen na sebe. Většina jich bydlí ve velkých městech tudíž jejich ženy by mohli rodit bez problémů. Na nás "obyčejných" lidech jim nezáleží. Pouze aby měli plné peněženky, břicha a spokojený život......Pak se mají rodit miminka, když jakoukoliv pomoc či podporu nám ruší.....