Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#276

2012-01-10 23:44

Malé porodnice by měli zůstat, aby si maminky mohly vybrat. Kdyby zůstaly pouze ty velké typu Bohunice v Brně, byla by to katastrofa. Zažila jsem tam po porodu i před ním nejhorší dny svého života ze strany personálu, vyjma pouze odborníky. Noční můra matek a miminek!!!

Nepřihlášený uživatel

#277

2012-01-11 01:37

Jednou bych chtěla rodit jedině přirozeně a jedině v příjemném a klidném prostředí.
moretti

#278 můj názor

2012-01-11 07:02

jsem jednoznačně pro zachování nemocnic,nejen porodnic...jsou situace kdy hraje roli jediná sekunda... a v některých případech místo sekundy by taky rodička mohla jet 8 hodin a radši porodit v sanitce...

ps měla by se tu objevit petice pro zrušení VZP... lidi bojkotujte je...a pokuď už vám "náš" "milý" dá tuto pojišťovnu změňte si jí... (stát automaticky pokuď si to nezařídíte vám dává VZP)

Nepřihlášený uživatel

#279

2012-01-11 12:43

Nesouhlasím s rušením porodnic... s naší porodnicí ve Slaném jsem byla vždy spokojena a myslím, že tato porodnice prostě patří k našemu městu.....

Nepřihlášený uživatel

#280

2012-01-11 14:11

Souhlasím plně s peticí. Není možné z komerčních důvodů vzdalovat zdravotní péči obyvatelům. Komerce vítězí nad zdravím.

Nepřihlášený uživatel

#281

2012-01-11 17:47

Šetří se na špatných místech!!!

Nepřihlášený uživatel

#282

2012-01-11 18:19

jedním slovem: BLBOST ... jestli je zruší, budou maminy rodit na dlažbu před nemocnicí. všechny se tam nevejdou.

Nepřihlášený uživatel

#283

2012-01-11 22:25

Nechci rušit, hlavně Obilňak v Brně.

Nepřihlášený uživatel

#284

2012-01-11 23:38

Nesouhlasím s rušením malých porodnic, protože to zhoršuje kvalitu péče o těhotné a rodící. Jak jsme se ted sami přesvědčili, máme nejbližší porodnici skoro 30 km daleko a každý den se modlíme za hezké počasí, abychom dojeli včas.

Nepřihlášený uživatel

#285

2012-01-12 08:03

Nechápu, jak může takový lékař, jako je p. ministr, podat tokový návrh. Nejsem si jist, že žijeme ve správné zemi....

Nepřihlášený uživatel

#286 Re:

2012-01-12 14:58

#19: -

Ale šetří kde může. Považte jen tu drzost, když si do té doby i několik let poctivě pracující (a tudíž i státu odvádějící všechny odvody) žena, dovolí otěhotnět! Vidím to bohužel sama na sobě. Podpora rodin a rodičovství u slušných a pracujících občanů je totálně nulová. Podporu dostávají jen utiskované nepracující menšiny a ty se díky tomu můžou vesele rozmnožovat. My ostatní si nejdřív musíme vzít kalkulačku, abysme spočítali, jestli na luxus jménem dítě vůbec budeme mít!


Nepřihlášený uživatel

#287

2012-01-12 18:31

Jsem zdravotní sestra a nechápu,kam ta naše republika směřuje.Politici utvářejí vše dobré jen pro sebe a sobě rovným a normální lid likvidují-přitom ten tvoří základ.Máme se množit a místa prospěšná -jako jsou porodnice-ruší.Čemu se ale divím,je to tak se vším.Kdyby pojišťovny vkládaly peníze na co mají,tak by to nemohlo být tam,kde to je.

Nepřihlášený uživatel

#288

2012-01-12 20:16

Porodnice v ČR jsou velmi důležité a když je většinu zavřete kam budoucí maminky budou jezdit.Tím to způsobem snížíte kvalitu lékařské péče v porodnicích a zbytečně ohrožujete život rodičky a dítětě.

Nepřihlášený uživatel

#289

2012-01-13 13:22

Kdybych mohla podepsat desetkrát, ihned to udělám...L.

Nepřihlášený uživatel

#290

2012-01-13 15:11

Jsem matka dvou dětí, které jsem odrodila v porodnici Vyškov.Já sama s manželem jsme se kdysi v téhle porodnici narodili také. Dle požadavků na 800 porodů ročně by tato porodnice měla být zavřena ( mají cca 600 porodů za rok ). Důvodem zrušení těchto menších porodnic je prý to , že když je tam tak málo porodů lékaři mají málo zkušeností a nezvládnou porody komplikované. S tímto názorem ač jako laik nemohu souhlasit. Je tam sice málo porodů za rok, ale taky méně lékařů než ve větších porodnicích a tím pádem průměrný počet porodů na lékaře je v podstatě stejný. A co se týká komplikovaných porodů, existují specializovaná pracoviště, která se na tyto porody přímo zaměřují. Komplikované porody jsou většinou diagnostikovány již v těhotenství a daná rodička je na toto pracoviště přijata.
Navíc v těchto menších porodnicích je skvělý rodinný a přátelský přístup, dokonce porodnice Vyškov je tzv. Baby friendly, tzn. podporují přirozený porod, kojení ,....
Prosím, nerušte to co je přínosné a co funguje už ste toho zkonili dost

Nepřihlášený uživatel

#291 Re: Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-01-13 19:22

#39: Mab - Re: Perte do mě ať je po mě :D 

 Napsala jste to moc hezky, je to přesně tak.Já jsem přenášela týden, malej nechtěl ven. Jelikož jsem měla po termínu byla jsem hospitalizována v malé porodnici - Vyškov, kde jsem byla celodenně pod lékařským dohledem. Jelikož jsme oba byli v pořádku porod se zbytečně nevyvolával a pěkně se počkalo až se to spustí samo. Nakonec se vše rozběhlo samo, porodila jsem o 11 dní později, já i malej sme byli naprosto v pořádku. Mám několik známých, které rodily v Brně v Bohunicích a je pravdou, že máš-li 5 dnů po termínu okamžitě se jde na vyvolávání. Vyskytne-li se sebemenší problém - okamžitě se volí císařský řez. Hospitalizace po porodu pouze 2dny, ve Vyškově 5dnů. Velké porodnice se rovnají opravdu továrnám na děti. Mimo jiné i malé porodnice mají spostu odborníků ve svém oboru. Konkrétně gynekologicko-porodnické oddělení ve Vyškově, kde dělá primáře Mudr. Eim, který je uznávanou kapacitou .


Nepřihlášený uživatel

#292

2012-01-13 20:26

Rodila jsem v porodnici Slaný a ráda bych zde ještě rodila... Nedokážu si představit, že by se porodnice zavřela...

Nepřihlášený uživatel

#293

2012-01-13 23:13

Moc bych si přála udržení malých porodnic.

Nepřihlášený uživatel

#294

2012-01-14 09:58

Vláda chce připravit ženy v našem státě o jakoukoliv možnost volby.Možnost volby je právo žen.Velké nemocnice nenabízí přirozené způsoby vedení porodu, používají množství zásahů a často manipuluji rodičku, aby na ně přistoupila. Veškerá moderní technika nemůže nikdy nahradit soukromí, klid a citlivý přístup!!!!!
Kychot

#295 Vladimír Dvořák

2012-01-14 14:42

Rozhovor s předsedou Česká gynekologická a porodnická společnosti Vladimírem Dvořákem, který uveřejnila tento čtvrtek 12. ledna 2012 Mladá fronta Dnes, mi přišel docela hrozný. Z toho asi nejhroznější:

Otázka: Co když všechny ženy nebudou chtít rodit v takových obřích továrnách na děti?
Odpověď: Zcela chápu emotivní požadavky žen, ale to je mimo rámec toho, co může řešit odborná lékařská společnost.

Z toho vyplývá, že ženy, které nechtějí rodit v "továrnách na děti", mají raději rodit doma? Anebo během převozu do nemocnice v autobusu nebo v autě? Zkrátka nic mezi tím, buď hop anebo trop.

Fakticky si pan doktor Dvořák ve své argumentaci docela protiřečí: Argumentuje zejména tím, že lékaři malých porodnic nemůžou mít tolik zkušenosti ani potřebného vybavení na to, aby zvládali komplikované porody. Když se však reportérka ptá na statistiku, která by to potvrdila, dostane vyhýbavou odpověď, která končí větou: "O ničem to nevypovídá, když ty složité porody stejně řeší velká centra."

Argumentace jde pěkně do kolečka. Takže se, prosím, ptám: Pokud "složité porody stejně řeší velká centra", tak k čemu jsou ty obavy, že malé porodnice nemají předpoklady k řešení komplikovaných porodů, tudíž je nutno je všechny zavřít? Přijde mi, že tím pan doktor říká vlastně toto:
"Ano. Pokud není porod komplikovaný, proč by měla žena rodit v nějaké okresní porodničce? Ať si klidně rodí doma nebo někde pod dubem, vyjde to na stejno. Jen ať si užije své emoce!"

Rozhovor je k počtení na MEDICAL TRIBUNE CZ
http://www.tribune.cz/clanek/25411-ruseni-porodnic-byli-bychom-jeste-raznejsi
ale přijde mi, že je to krácené, že původní rozhovor v Mladé frontě byl delší. (Může mi to někdo potvrdit? Já ten výtisk nemám, četl jsem to v restauraci.)

Kychot

#296 Re: Vladimír Dvořák

2012-01-14 15:18

#295: Kychot - Vladimír Dvořák

Doporučuji přečíst i tu diskusi
http://www.tribune.cz/clanek/25411/diskuse
Myslím, že se v mnohém shodneme.

 


Nepřihlášený uživatel

#297

2012-01-15 23:41

Myslím,že je to opravdu nesmysl.Jak už tady bylo už určitě několikrát uvedeno, důležitý je přístup k maminkám a neposledně k mimi a to pokud by se malé rušily dost těžko by se ve velkých našlo dost času a ochoty což ocení hlavně prvorodičky,které ze začátku neví zda dělají vše vpořádku (nechci žádnou urazit,tak to vidím já jako nedávná prvorodička - byla jsem ráda za každou radu a zodpovězený dotaz)..

Nepřihlášený uživatel

#298

2012-01-16 14:35

... až se zjistí, že s porody v menších zařízeních jsou problémy, pak prosím, nechť se tím odborné společnosti zabývají. Zatím je to jen teorie - a přesto někdo "nahoře" určil menší zařízení za nevyhovující, zatímco porody v sanitkách budou asi vyhovovat...


Nepřihlášený uživatel

#299

2012-01-16 19:05

V našem městě chtějí rušit porodnici, která má asi 700 porodů za rok. Naše okresní město je spádové,jsou tu vesnice a malá města vzdálená od nás mezi 30 - 40 km. NEjbližší porodnice je ve Zlíně, dalších 30 km od Vsetína. ale nemá dobrou pověst. Jsme v horském terénu, kde v zimě se někdy musí jet velmi pomalu, takže dovoz do porodnice ve Zlíně by mohl trvat i 4 hodiny. Vezme si ministr na triko, že rodičky budou rodit v sanitce, na cestě nebo bůhvíkde. V poslední době je mnoho komplikací u porodu, to také si vezme na triko ministr, když někdo umře.A co udělá se zařízením porodnic, vyhodí ho. A co když za rok taková porodnice bude mít 800 porodů.Předseda českých porodníků vůbec nepřemýšlí, slíbil porodníkům asi za úplatu ve velkých porodnicíh více porodů,tak co by se ohlížel na rodičky. Vždyť peníze jsou až na 1. místě. A znáte pane předsedo Hipokratovu přísahu ? Asi ne !!!

Nepřihlášený uživatel

#300

2012-01-16 20:45

Nechápu proč je chtějí rušit a jestliže je zruší, tak kam se všechny těhotné ženy vejdou až to na ně příjde??? to mají ostatní porodnice tak obrovské kapacity a dostatek personálu že to zvládnou???? nebo se bude rodit na ulici před porodnicí a rodičky si budou vzájemně pomáhat??? To rušení porodnic určitě vymyslel "inteligentní" chlap jinak to není fakt možný!!!! Chtěla bych toho člověka vidět na místě rodičky, která bude jezdit od porodnice k porodnici a marně hledat místo kde bude moct porodit a získat porodní a poporodní péči!