Petice Za zrušení soukromých exekutorů

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice Za zrušení soukromých exekutorů

Nespokojený

#951

2014-02-05 15:41

Problém není v exekuci jako takové, ale ve způsobu a výši odměny za úkony. Osobně jsem se setkal s tímto. Měl jsem kontokorent u banky. Bohužel jsem se dostal do finanční nouze a nebyl jsem schopen ho vyrovnat. Banka mi umožnila ho tedy postupně splácet. Což se dělo, jenže najednou se mi platba vrátila. Kontaktoval jsem tedy banku a ta mi sdělila, že dluh odprodala. Na otázku proč a komu mi bylo sděleno, že tyto informace mi sdělit nemohou, prý mě měl nový majitel informovat. Nezbylo mi tedy nic jiného než čekat. Jenže nepřicházelo žádné upozornění, ani nějaký platební rozkaz. Věc se pohnula ve chvíli, kdy jsem zjistil, že mám odstavený účet. Až teprve po několika dnech mi přišlo vyrozumnění od exekutora a posléze i od soudu. Šel jsem tedy k příslušnému soudu nahlédnout do spisu. Tam jsem zjistil, že pohledávku odkoupila společnost sídlící někde na Panamských ostrovech nebo kde a že prostě jednoho krásného dne zrušili účet, na který jsem celou dobu splácel. O tom, že jsem byl informován byl ve spise pouze dopis, který mi údajně zaslali obyčejnou poštou, nikoliv doporučeně. Částka k doplacení byla něco málo přes 5.000,-, náklady si vyčíslili na dalších skoro 45.000,-. Podal jsem tedy odvolání, které bylo zamítnuto z důvodu, že druhá strana nesouhlasí se zastavením exekuce. Takže takhle se to u nás dělá. Občane, ty řádně platíš a to se nám nelíbí, protože by jsme na tom tolik nevydělali. Pohledávku si párkrát přeprodáme a máme tě. A soud nám půjde na ruku. Takže, nemám nic proti vymáhání dluhu, ale odměna by neměla překročit dlužnou částku. Navíc, pokud věřitel evidentně znemožní dlužníkovi pohledávku uhradit (vše jsem doložil), tak by jeho nárok neměl bát uznán.


Nepřihlášený uživatel

#952

2014-02-06 11:46

FUCK OFF

Nepřihlášený uživatel

#953

2014-02-06 12:25

Mrdky!!

Nepřihlášený uživatel

#954

2014-02-06 12:40

Fuck off

Nepřihlášený uživatel

#955

2014-02-07 17:30

Podepsal jsem tuto petici, ale když sleduji naše nově zvolené poslance za KDU-ČSL jak nesmyslně boří, místo aby budovali, mám vážné pochyby o úspěchu vašich snah

Nepřihlášený uživatel

#956

2014-02-07 18:04

ad se dílo z daří

Nepřihlášený uživatel

#957

2014-02-08 08:34

Zažívala jsem "exekutorskou hrůzu" v rodině, je to nedůstojné, ostudné, bezohledné a kruté. Činnost a pravomoci těchto vymahačů, kteří mají neomezenou moc neponechat dlužníkovi ani nemocenskou nebo drobné na chleba, nenajdeme v žádné jiné evropské CIVILIZOVANÉ zemi.
Siggi

#958 Re:

2014-02-08 08:47

#21: -

Existují soudní vykonavatelé, kteří dělají to samé jako exekutoři, ovšem za jiných pravidel. Věřitel není chráněn ani v současné době, jelikož z vymožených peněz se nejprve platí odměna exekutora, když něco zbyde tak právník a teprve potom věřitel. Takže pokud nic nezvyde, dluh stále trvá a e možno nařídt další exekuci a celá věc se opakuje. Exekutor, rávník a pak věřitel. No a když se dluh opět neuhradí, tak jedem na novo.

 


Nepřihlášený uživatel

#959 Re:

2014-02-08 10:43


Nepřihlášený uživatel

#960

2014-02-08 14:15

Exekutoři je zlem, ničí rodiny, prohlubují chudobu obyčených lidí, jejich marže je daleko vyšší než dlužná částka, při odebírání majetku je jejich chování gestapa před dětmi kteří pak utrpějí ujmu na psichice. Jsem proti,s takovím jednáním.Zákony nebo Listina Lidských práv exekutorům nebo vykonavatelům je nerespektována.

Nepřihlášený uživatel

#961

2014-02-08 15:25

Do roztočených kol exekutorů se může dostat bez výjimky každý, není to zdaleka jen věc, jak oni rádi prezentují a tzv. pravičáci papouškují, ti nepřizpůsobiví. Kolik se nás takto dostane na ulici?
Kolika z nás bude exekučně zabavený život?
Dnes jsem to já, zítra to budeš ty.

Nepřihlášený uživatel

#962

2014-02-08 15:48

Souhlasím

Nepřihlášený uživatel

#963

2014-02-08 16:40

Dopracovali jsme se zpátky do středověku. Vládne tady bezpráví a legitimní lapkové . Co tedy zbývá jiného, než zvolit adekvátní sebeobranu?
Co ovšem nechápu - je nás Čechů a Moravanů
hrstka, úplně zanedbatelný počet - a jdeme si pořád po krku, místo abychom se navzájem chránili. .Špatná nebo žádná legislativa. Nechápu, jak někdo může vykonávat práci exekutora a v noci klidně spát. A nechápu dobře míněné rady právníků - jak se chovat, když exekutoři přijdou. Já nevím - ale nezačíná se už na mozku projevovat ta nekvalitní strava ? Amen

Nepřihlášený uživatel

#964

2014-02-08 17:43

Nesouhlasím se soukromými exekutory!

Nepřihlášený uživatel

#965

2014-02-08 18:55

Je to státem posvěcená lichva, nic víc!

Nepřihlášený uživatel

#966

2014-02-08 20:03

A no souhlasim o zruseni soukromich exekutoru Humlova

Nepřihlášený uživatel

#967

2014-02-08 20:23

tato petice je velmi důležitá,aby se v tomto státě obyčejný člověk domohl práva.jsem všemi deseti pro ať jsou exekutoři státní zaměstnanci a dělají na svůj úřad výběrové řízení.Jsem také pro plnou zodpovědnost za chyby,kterých se dopustí jako každý jiný člověk.Atˇjdou makat a uvidí,jak se žije obyčejnému člověku.Všechny známé budu o petici informovat.

Nepřihlášený uživatel

#968

2014-02-09 01:01

Soukromí exekutoři jednají pouze ve svůj vlastní prospěch. Za svoji práci si inkasují neúměrné finanční odměny a většina jich, nemá sebemenší morální, sociální, ani lidské cítění. Pro peníze jsou schopni jít přes mrtvoly a s lidí dokáží udělat během chvíle bezdomovce, nebo sebevrahy. Kolik lidí si již vzalo kvůli těmto soukromým, bezohledným exekutorům život...

Nepřihlášený uživatel

#969

2014-02-09 12:10

Tam kde nic neni tam by zrali a ty co vytunelovali CR tam majetek narusta dal ....!!! Kdo si dnes v Cr muze dovolit zaplatit takove sumy jako je 50tis KC urcite ne normalni clovek ktery ma jednu praci pri tech smesnych platech a stale narustajicich cenach za potraviny a bydleni .....!!! Prasarna tohle

Nepřihlášený uživatel

#970

2014-02-10 00:24

Doufam,ze to bude k necemu dobre.

Nepřihlášený uživatel

#971

2014-02-10 12:56

Bohužel jsme se s tím setkali osobně zaplatila jsem taky exekuce za manžela i za jeho syna a protože manžel 1995 ručil za televizi nám dnes exekutoři zastavěli dům účty a částka je 40 000 Kč je to šílené a souhlasím z peticí

Nepřihlášený uživatel

#972

2014-02-13 20:47

zadam o ukonceni soukromych exekutoru neberou ohledy ani na matky s detmy ani na postizene a dokazi vse resit vyhruzkama a vydiranim a pak si lidi berou zivoty jsou na pokraji socialniho zivota a ty jejich odmeny jsou neumerne vysoke

Nepřihlášený uživatel

#973

2014-02-13 20:54

plne souhlasim se zrusenim soukromych exekutoru jsou bezpaterni a jeto novodoba lichva schvalena statem jde jim jen a jen oto jak zlikvidovat cloveka a dostat ho na dno aby po nem mohli slapat a vysmivat se vubec je nezajima ze to neni dluznika majetek a berou uplne vse je mi stoho k bliti

Nepřihlášený uživatel

#974

2014-02-16 19:38

Přeji pěkný den,
souhlasím se zrušením soukromých exekutorů,nebo se JEN OBOHACUJI VE SVUJ PROSPĚCH a někdy jednají protizákonně a nic se s něma neděje.Jsou v této republice bohové a nikdo ani táto vláda s tím nic nedělá,nebo tu rozkrádají zase naši politikové.
Dnes se stydím za státní vládniky.Ať se už něco děje nebo je to hnus!!!!!!!!!!

Viz exekutor VRANA z Přerova,byl pokárán a nic se neděje a je bezpáteřní a dál je nepostižitelný v tomto státě.


Nepřihlášený uživatel

#975

2014-02-19 12:47

Jsem pro všestranný odpor proti šmejdům ať se jedná o lichváře nebo exekutory.