Otevřený dopis ombudsmanovi-stop lidským paskvilům

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-12 12:02


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-12 12:07


Daniela1

#3

2012-11-12 12:13

Je otresne co si muze v nasi spolecnosti dovolit vyslovit jedinec s ciste teoretickou praxi o necem tak zasadnim jako je dlouhodoba PP.

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-11-12 12:14

s peticí souhlasí i synové
ing. Václav Maňák
ing. Jiří Maňák
Dominik Maňák
Jaroslav Maňák ml.

Nepřihlášený uživatel

#5 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:24

Komentáře k “PĚSTOUNI, ČI ADOPTIVNÍ RODINA ?”

Margita napsal:
12.11.2012 v 1.01

A kolik dětí že si adoptovala paní magistra? Kolik divokých pum si do své kočičí rodiny vzala? Kde chce proboha vzít dostatek adoptivních rodičů pro větší, ne zcela zdravé nebo byť jen trošku postižené, nebo nedej Bože romské děti??? Jsem adoptivní rodič, nikoli pěstounka, ale od paní Vrtbovské požaduji VEŘEJNOU OMLUVU všem dlouhodobým pěstounům i jejich dětem. Ano, bylo by strašně fajn kdyby místo ústavů všechny děti žily buď v původní rodině nebo po jednom, po dvou nebo po třech v dobře vyškolené a podporované adoptivní rodině. Bylo by fajn kdyby běžná pěstounská rodina měla opravdu tolik peněz, kolik potřebuje, ale osobně žádnou takovou rodinu neznám. Také by bylo fajn, kdyby Hurvínek vyhrál válku a kdyby Petra Vrtbovská nebyla rasistka, naprosto nerespektující vědecké poznatky o genetice, ale nemůžeme chtít všechno, že?

Nepřihlášený uživatel

#6 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:27

oponentka napsal:
11.11.2012 v 23.57

Klasická Vrtbovská. Mezi rozumnou řeč vecpe takovou nehoráznost. O co jí zas jde? Pokud mají všechny děti z DD jít do adopce, protože „Princip dlouhodobé pěstounské péče je strašně drahý a nesprávný, produkuje lidské paskvily“, a zároveň už léta hlásá, že „když si neromský pár osvojí romské dítě, je to jako by si kočičky osvojily malou pumu“, tak sakra kam chce ty romské děti dát, když zároveň horuje proti ústavům?? Nějak nepobírám její logiku :-( (

Nepřihlášený uživatel

#7 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:27

pěstounka Martina napsal:
11.11.2012 v 23.47

Paní Vrtbovská, proč si myslíte, že svojí péčí a láskou „vyprodukuji“ ze svých přijatých dětí paskvil?! A vážně máte pocit, že si „vesele dál beru peníze“? Proto, abych mohla o svoje děti pečovat, nenechávala je do pěti v družině, měla čas se jim věnovat, pracuji na zkrácený úvazek (0,4) a ty „hrozně výhodné peníze“ mi zdaleka nenahradí výdělek, který bych jako vysokoškolačka na plný úvazek měla. Odměna pěstouna za 24/7 péči o dvě děti činí cca 6,5 tisíce měsíčně (dohromady pro mne i manžela), to si fakt vyděláme. Pak máme ještě příspěvek na úhradu potřeb dítěte, který ovšem zdaleka nestačí, pokud chceme dětem občas koupit nové oblečení a ne jen secondhand, boty, zaplatit kroužky, školy v přírodě… Na to, že státu šetříme jeho peníze (jsou i z vašich daní) doplácíme ze svého. Kdybychom byli sobci a žili jen pro sebe a naše bio děti, naše životní úroveň by byla úplně jinde! To bychom si lítali dvakrát ročně na Maltu. Takhle si užíváme leda maltu při nahazování baráku. Nelitujeme toho! Naopak! Ale mluvit o nás, dlouhodobých pěstounech, s takovým despektem, to si, myslím, nikdo z nás nezaslouží :-( (

Nepřihlášený uživatel

#8 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:28

4.Petr napsal:
11.11.2012 v 20.24
Po shlédnutí Vašich posledních výstupů velmi lituji, že jsem Natamu doporučil dalším novým žadatelům. Jste možná dobrý teoretik, ale osobní praktická zkušenost Vám zcela evidentně chybí.

Odpovědět
5.Jitka napsal:
11.11.2012 v 20.16
Paní Vrtbovská, nechápu, co vás opravňuje urážet dlouhodobé pěstouny a děti v pěstounské péči.Tituly před i za jménem????
Vy, která máte pouze teoretické znalosti, nemůžete o skutečném pěstounství vědět vůbec nic. Vy vlastně nevíte nic ani o obyčejném rodičovství, tak proč kážete o něčem, co znáte jen z rychlíku? Vaše názory mě urážejí!

Nepřihlášený uživatel

#9 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:28

pěstounka Jarmila napsal:
11.11.2012 v 19.18

Mrzí mě,co paní Vrtbovská píše o dlouhodobých pěstounech.Máme ke svým 3 biologickým dětem(18,8 a necelých 6 let),dvě děti v dlouhodobé péči(14 a 4 roky).
První mělo naději buď nás nebo Ústav soc.péče-ve dvou letech nechodící,nemluvící,ment.retardované,hypotonické,epileptické,deprivované dítě-nyní běhá,jezdí na spec.tříkolce,domluví se,má výbornou sociální inteligenci,ráda doma pomáhá-veselá slečna(epilepsie,ment.retardace a nějaké další problémy zůstaly). Druhé dítě polorómské v 1 roce s alergiemi na stravu,refluxem,opožděným vývojem,hypotonií a deprivací-je nyní veselé děťátko bez alergií a trávicích problémů,hodně ukecané,mazlivé,kdyby nebylo nesoustředěnosti,občas záchvatu vzteku,cucání palečku a menší obratnosti,dalo by se říct zdravé dítě.Nevím,kolik pěstounských rodin paní Vrtbovská navštívila,ale já osobně neznám pěstouny se zdravými bílými neproblematickými dětmi bez kontaktu s biorodinou-tzv.skrytá adopce.A nechápu,proč by dítě,které je šťastné v milující rodině mělo být nazýváno „paskvilem“a pěstouni shazováni a ponižováni a tvrzeno o nich,že o děti pečují pro peníze-nikoho takového neznám,pěstouni většinou i svou odměnu vydávají za potřeby dětí,protože v systému pp je oproti ústavům mnohem méně peněz a příspěvek na potřeby dítěte často nestačí.Jsem ráda,že u nás máme výborné soc.pracovnice,které si pěstounů váží a že nemusím cokoliv řešit s Natamou. My jsme se přesvědčily,že velká rodina je pro děti opravdovou školou života a velkou pomocí,rádi bychom ještě 1-2děti přijali.

Nepřihlášený uživatel

#10 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:32

8.Áčka napsal:
11.11.2012 v 16.40
Princip dlouhodobé pěstounské péče je strašně drahý a nesprávný, produkuje lidské paskvily…

Napadá mě ještě jedno, nejste náhodou z pěstounské rodiny?

Odpovědět
9.14letý Vojta napsal:
11.11.2012 v 14.17
Milápaní doktorko Vrbovská
Ja nejsem žedný paskvil. A Vy?

Nepřihlášený uživatel

#11 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:33

pěstounka Renata napsal:
11.11.2012 v 13.47

Princip dlouhodobé pěstounské péče je strašně drahý a nesprávný, produkuje lidské paskvily.
Slovník cizích slov –
paskvil

urážlivý nebo výsměšný hanopis; nepodařená napodobenina, zmetek
Ani jedno moje dítě v PP není zmetek – možná by se to dalo i žalovat soudně jako urážka na cti.

Nepřihlášený uživatel

#12 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:33

martina napsal:
11.11.2012 v 13.28

Paní Vrtbovská vy a potažmo organizace jejímž jménem vystupujete, opravdu chcete pomáhat dětem z ústavů a podporovat náhradní rodinnou péči. A mohu se zeptat čím? Tím, že budete urážet pěstouny a shazovat jejich práci? Myslela jsem si, že už jsem imunní vůči občasným narážkám, že pěstounství děláme pro peníze apod. Ale že to uslyším z út člověka, který prohlašuje, že bojuje za práva dětí a podporuje rozvoj NRP v ČR to jsem opravdu nečekala. zkuste se zastavit a říct mému dítěti, které nikdo do adopce nechtěl, že z něj vyroste lidský paskvil a že my ho doma máme kvůli penězům. Bude vám odvaha stačit i na tohle? Nebo se budete jen skrývat za podobné články.

Nepřihlášený uživatel

#13 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:34

10.17.letý paskvil napsal:
11.11.2012 v 13.57
Paskvil je slovo, jenž v dřívějších dobách označovalo nějaké umělecké dílo (kniha, píseň, báseň), které mělo útočný, urážlivý či výsměšný ráz a bylo namířeno proti někomu či něčemu konkrétnímu, mělo často protestní či manifestační povahu.
Sem v pěstounské rodině už 12. let a to že ste nás označila paskvielm, se mně velice dotklo a necítím se tak. Tahle urážka je tak na podání žaloby.

Nepřihlášený uživatel

#14 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:34

Hana napsal:
11.11.2012 v 11.00

Já jen k těm financím. Mám čtyři děti v PP, přijmu páté a má odměna pěstouna stoupne o 1.500Kč měsíčně. Vážně si myslíte, že by si někdo bral další děti ze zištných důvodů?

Nepřihlášený uživatel

#15 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:35

animal napsal:
11.11.2012 v 9.00

p.Vrtbovská,připadáte mě jak jeptiška,která učí jak prožívat orgasmus.Jak někdo takovej ,jako vy může školit a vybírat náhradní rodiče,když o tom nevíte zhola nic.To umí každej přečíst si něco ze zahraničí.Proč si nesednete s pěstounama,kteří o tom vědí daleko víc než vy? To je asi pod vaší úroven co.A vaše NATAMA? Proč neřeknete,že vaše školení náhradních rodičů a ps.testy nejsou celostátně uznávané.Proč asi?

Nepřihlášený uživatel

#16 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:35

16.pěstounka Renata napsal:
11.11.2012 v 8.13
Mám podobný názor jako pěstounka Eva. Vychovávám 4 romské děti v PP. Jsem pěstounkou 11let. Dr. Matějíček mě naučil se svých knížek nejvíc, potom přišelo opravdové pěstounství a dál se k jeho knížkám vracím. Taky nechápu odsuzování větších rodin, ano možná je 12 moc, já mám 4, ale užasně to klape. Děti si navzájem pomáhají, učí se toleranci, sebeovládání, ale hlavně zdravé sourozenecké rivalitě. A že systém dlouhodobé PP je drahý, ale prosím vás, kolik dáme měsíčně na daních za politiky, nesprávně postavené mosty, špatně zadané zakázky, nebo tunelářům.
Myslím, že o pěstounství se nedá něco přečíst, něco poslechnout a potom soudit. Pěstounství se musí prožít a potom můžete diskutovat. Tak to vidím já. Možná se mýlím.

Nepřihlášený uživatel

#17 reakce na článek p. Vrtbovské

2012-11-12 12:35

pěstounka Eva napsal:
10.11.2012 v 23.00

Pani Vrtbovská, doufám, že se s vámi ani vaší organizací nikdy osobně nesetkám. Nevím, zda by to moje pěstounské srdíčko vydrželo. To co hlásáte je opravdu nehoráznost. Urážet pana Matějčka je pro ně nepřípustné. Z vědomostí tohoto člověka, setkala jsem se s ním i osobně, čerpám doteď. Jeho jsem pročítala, než jsme se do PP vůbec pustili a on mě přesvědčil, pomoct potřebným.
To co vytváříte vy, by mě jedině odradilo. Ne, s vámi nikdy!!!!! Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale spravedlivě, tak jen doufám, že ta spravedlivá ruka dopadne i na vás.
Mluvit o dětech v PP citují:
Princip dlouhodobé pěstounské péče je strašně drahý a nesprávný, produkuje lidské paskvily…
Proboha, o co té pani jde?? My s manželem dokázali vypustit do života velmi problémovou romskou holčinu, která pracuje, a z vydělaných peněz se slušně uživí, nás bere jako rodinu a sátle se k nám vrací, ví, že u nás má své místo. Kolika dětem tato pani dala zázemí a jistotu, když dokáže takto zsvěceně hovořit.
Jsem znechucená, že odobrník takového formátu má tak primitivní názory.
Opravdu nehoráznost.
jjj

#18 reakce

2012-11-12 12:47

Jsem znechucena vaším vystupováním, jsem znechucena tím, že jste šedou eminencí pana Macely. Celý svět jde po krku slabým, nemocným, dětem, těm co se nemohou bránit...tohle jste načerpala v zahraničí? Bylo by na čase někam zalézt a už nikdy neotevřít pusu.

Nepřihlášený uživatel

#19

2012-11-12 14:48

Nepožaduji od pí Vrtbovské omluvu.Z jejích úst by stejně nebyla myšlena vážně.Požaduji,aby jí byl zamezen ze strany MPSV jakýkoliv vliv na tvorbu legislativy zabývající NRP.
NATAMA by měla být vyloučena ze všech projektů finacovaných ze zdrojů MPSV,resp.veškerých státních a veřejných organizací do doby,dokud v jejím čele bude sedět P.Vrtbovská.
P.S.
Máme čtyři "paskvily",z nichž dvě studují na SŠ.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-12 19:48


megera

#21

2012-11-12 20:50

Máme 4 bio.dcery a 12 v trvalé pěstounské péči.Již 4 roky dělám pěstounskou péči na přechodnou dobu téměř za nic a předala 3 děti.Spočítá někdo kolik sem ušetřila tím,že je ze mě příživník??????Pěstounku dělám 16 roků,náš barák opustilo a žije normálně 8 dětí,doma je 7 dětí a tento týden odešlo 1 do trvalé pěstounské péče.

Nepřihlášený uživatel

#22

2012-11-12 23:39

Paní Vrtbovská, před 10 lety jsme se rozhodli pro PP. V té době manžel pracoval v zahraničí, pobíral kolem 60.000,- Kč, já jsem pracovala jako konstruktérka. Měli jsme dvě dospělé bio dcery a zdravá vnoučata. Neřešili jsme ani dluhy ani citovou vyprahlost. Chtěli jsme jenom pomoci někomu, kdo to potřebuje. Nejprve jsme dostali dva polovietnamské sourozence - dva deprivované uzlíčky, ve čtyřech letech pleny, neuměli mluvit, mazlit se, nic. Vypiplali jsme z nich zdravé sebevědomé děti. Po čase přišly ještě 3 další, rom, vietnamko-romka, a další romské dítě. Ani jedno nebylo bílé zdravé a bezproblémové. Naopak, problémů bylo opravdu hodně. Dnes, po deseti letech jsou dva na gymnasiu, další holčina, u které v pedagogicko psychologické poradně dospěli k výsledku IQ na hranici defektu, zvládá základní školu s jednou trojkou, romský chlapec dvě dvojky. Děti udržují styky s biologickými rodinami, oba vietnamští tatínkové nás pravidelně navštěvují U NÁS DOMA - přesto, že jim nerozumíme, ale chceme, aby děti znaly své kořeny. Našli jsme další sourozence v PP a i s těmito se pravidelně stýkáme. Dali jsme dětem milující rodinu, babičky, tety, strejdy ale nevzali jsme jim jejich biologickou rodinu. Vaše výroky nás hluboce urážejí. Nechápete, že tyto děti můžeme milovat jen pro ně samotné - je mi vás opravdu líto, musíte být hodně nešťastný člověk.

Nepřihlášený uživatel

#23

2012-11-12 23:46

Jsem babičkou 5 dětí, které si dcera s manželem vzali do PP. Vzpomínám si, v jakém stavu byly děti, když jsem je viděla poprvé. Tenkrát jsem si říkala - zvířátka, vyděšené, nemluvily. Dnes jsou to krásné, sebevědomé děti,dvě studují gymnasium, ostatní se také dobře učí. Mám je ráda stejně jako svoje další 4 vnoučata a 5 pravnoučat. Když mi dcera dala přečíst výroky paní Vrtbovské, nechápala jsem, jak člověk označující se za odborníka, může vypustit z úst takové nesmysly. Lidský paskvil je paní Vrtbovská, ne naše děti!

Nepřihlášený uživatel

#24

2012-11-13 06:52

Každý člověk by měl "vážit", co vypustí z úst, zvlášť je-li to člověk vzdělaný, "oblepený" tituly před i za jménem. Paní Vrtbovská Vaše výroky, jsou naprosto hulvátské, urážející a můžu Vám říci, že mé děti bio i pp, by něco takového na adresu druhého člověka a jeho odvedené práce, v životě z pusy nevypustily. Vaše projevy silně připomínají projevy diktátorů, kteří uznávali pouze svou pravdu. Většinou víme, jak pod jejich vedením Země "vzkvétaly". Vaše neschopnost diskuse s českými kapacitami v NRP (Matějček,aj.),zastávání a propagace amerického modelu je naprosto nevhodná. Snad by bylo lépe, aby jste Americkou cestu NRP propagovala v Americe a své veškeré aktivity i sebe přenesla do této Země. Buďte tak laskava, použíjte sebereflexi z Vašich "geniálních" kurzů a seminářů na svou osobu a zamyslete se nad tím, co ze svých úst vypouštíte k ostatním lidem Vy. Nikdo nemá právo a to a ni Vy, paní Vrtbovská, hanit dlouholetou (většinou celoživotní) práci těch lidí, kteří věnovali svá srdce opuštěným dětem a péčí o ně. Komu jste své srdce upsala Vy, paní Vrtbovská??? Kde jsou ty Vaše adoptované děti??? Pokud nejste schopna toto udělat, ale pouze "parazitujete" na práci těchto lidí jejich očerňováním a vychovaná "pěstouňata" označujete za paskvil, tak nepatříte do skupiny "členů" NRP a v této oblasti nemáte co dělat. Jak se holedbáte 12 letou činností v oboru (nic moc), tak jsou to asi ztracené roky, jak pro Vás, tak pro NRP. Neučte ostatní "chodit", když sama nepoužíváte nohy.
Všem pěstounům, poručníkům a ado rodičům vzkazuji - nedejme se rozladit "vykřiky" člověka, který ve svém životě nebyl schopen do své rodiny a svého srdce vpustit osamělé dítě, toto doprovázet po dlouhé roky a připravit ho do života. Vzdávám hold NAŠEMU poslání, NAŠIM milovaným pěstouňatům a vzájemné lásce jednoho k druhému. Bohužel něčeho podobného tato paní není schopna, tak snad se ztratí v propadlišti dějin, jako jí v historii podobní.

Nepřihlášený uživatel

#25

2012-11-13 11:37

S touto peticí se absolutně ztotožňuji, p.Vrtbovská, která má z ostudy kabát, by měla toto teplé místo okamžitě opustit.Důrazně se ohražuji, že z mých pěstounských dětí rostou paskvily.