rybnicek_meziricko

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno rybnicek_meziricko


Nepřihlášený uživatel

#151

2013-05-26 09:39

I když bych mohla říct,mě se to netýká tak opak je pravdou,miluju přírodu a každý kousek,který se zachová je jen dobře,aby taky po nás něco zůstalo pěkného:-)
mario

#152 72 to je hezky napsané to se mi líbí

2013-05-26 10:50


Nepřihlášený uživatel

#153

2013-05-26 13:20

Dobrý den no jak to zde čtu a je pravda, že Skalický věděl od samého začátku, že pozemek není jeho, bylo mu nabídnuto řešení zachování rybníčku na které nepřistoupil a, že majitelem nebyl nikdy pan Rojík, který mu stavbu dovolil nutno konstatovat, že Skalickému nejde o zachování rybníčku a ochrany přírody ale pravděpodobně by chtěl aby pozemek byl jeho. To zavání obohacováním na úkor jiných. Pokud je pravdou, že majitel byl Rojík dovolil mu stavbu katastr provedl neoprávněně změny je to na pováženou a je nutné to řádně prošetřit třeba na tom katastru pak je to ze strany obce nekorektní.
J+

#154 Re:

2013-05-26 15:18

#153: - Tak,abychom Vaše tvrzení lehce poopravili :-)

1.obec p.Skalickém navrhla zachování rybníčku pod podmínkou,že celý rybníček bude v majetku obce,což dle dosavadních zkušeností s tamním zastupitelstvem by byl souhlas opravdu riskantní.

2.V době kdy p.Skalický v podstatě rekultivoval skládku a bažinu a vytvořil rybníček zapadající do krajiny byl na katastru uveden jako majitel p.Rojík a s ním se domlouval,existuje doklad výpisu z katastru,ovšem později vzhledem k předchozím chybám v katastru pozemek připadl několika majitelům ale p.Rojík ho měl i nadále v užívání.Takže asi tak :-D ......

3.Důvody zakoupení pro obec v podstatě nevyužitelného pozemku,užití pozemku,s tím spojený plán územního rozvoje atp. atp. zůstává záhadou.....

4.P.Skalický si rybníček,teda jeho část,která je na cizím pozemku, žádným způsobem nepřisvojuje i když o pozemek měl zájem zakoupit.Vzhledem k tomu,že vznikl v podstatě rekultivací nepoužitelné bažiny+skládky,to že se nachází na pozemku různých majitelů není na překážku tomu,aby rybníček i nadále existoval a fungoval.

5.Je zajímavé,že v případě ,kdyby rybníček přenechal do vlastnictví obce již by se nejednalo o černou stavbu.Což opravdu je podivné a snad to i závání jakýmsi typem vydírání -přenech nám rybníček a bude dál fungovat-nebo nepřenech a prohlásíme ho za černou stavbu a zasypeš ho.M.j. na parcele č.250 v katastru obce se taktéž nachází rybníček(déle než 20let) v katastru je ale tato parcela vedena jako travnatá plocha.Na satelitní mapě je vidět rozdíl :-)Myslím a nerad bych se pletl,že to je na pozemku jedné ze zdejších diskutujících zastupitelek obce.Nikdo netouží po zasypání tohoto rybníčku ale to není černá stavba ??? Není-li uvedena v katastru.Ta obci nevadí????Ale to píšu jen pro porovnání přístupu obce.

6.Obec zakoupila pozemek s rybníčkem,který zde již douhou dobu existoval,věděla,že na místě nenajde travnatou plochu ,proč teda tento pozemek zakoupila je mi záhadou.Nebo spíš není :-) .....

7.Budu rád ,v případě,že některé mnou uváděné údaje jsou chybné (člověk je omylný a navíc nejsem v problému zainteresován) bude-li mi vše zde diskutujícím zastupitelem a zastupitelkou toto poopraveno.Ovšem pravdivě.

J+

#155

2013-05-26 15:28

Ještě snad jen doplním,že všichni víme,že o rybníček či o kousek nevyužitelného pozemku obci nejde.Že důvody které k tomuto postupu obec vedou jsou zcela jiné. :-)

Nepřihlášený uživatel

#156

2013-05-26 16:49

This is where my son and his fiancee will be married. Why would you destroy something of beauty?
Klokan

#157 k věci

2013-05-26 18:10


Nepřihlášený uživatel

#158

2013-05-26 18:47

Co k tomu dodat? My, bezmocní, máme přece jen moc...
Petr Tomíšek
Autor této petice

#159 Re:

2013-05-26 19:00

#155: J+ -

Jirko, víš, co mi uniká? Pátek nabídl Mírovi, ať mu prodá pozemek pod rybníčkem. Argumentoval, že ho zachová. To přece znamená, že mu jde opravdu jen o mstu a ta osoba, zřejmě pí zástupkyně, co tady s tím argumentovala, by měla přijít s vysvětlením, proč by měl být rybníček v majetku obce OK a proč by měl být rybníček v majetku Skaláka zasypán a začernoskládkován. Jsem blbej, že to nechápu?

J+

#160 Re: Re:

2013-05-26 19:56

#159: Petr Tomíšek - Re:

Přesně tak,to je zvláštní ale zvláštního je toho víc :-) .....


Nepřihlášený uživatel

#161

2013-05-27 05:53

Podporuji petici za zachování eko systému lokality rybníčku. Doufám, že se záchrana
podaří a doufám, že úředníci rozhodnou správně a s rozumem.

Nepřihlášený uživatel

#162 Re:

2013-05-27 06:00

#95: -

vaš názor je prostě zabedněný, ale za to vy, "milá pracující osobo", rozhodně nemůžete ;)
... takto zapšklí lidi jsou doufám většině minimálně k smíchu...


Nepřihlášený uživatel

#163 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-05-27 06:04


Nepřihlášený uživatel

#164 Re: Re: pro paní chatařku,co se tak rozepsala :-D

2013-05-27 06:10

#115: J+ - Re: pro paní chatařku,co se tak rozepsala :-D

dobrej koment... ale myslim, ze pani chatarce ta ironie stejne nedojde :D

Petr Tomíšek
Autor této petice

#165 Re: Re: Re:

2013-05-27 07:47

#160: J+ - Re: Re:

Tak jsem si dal trošku práce a podíval se, kde je chatová oblast Kosová. Paní má výjimečný sluch. Je to totiž až 13 km od Meziříčka, takže ještě dál od mlejna a přes několikery lesy... Ale viděl jsem pořad v televizi, kde říkali, že divoké prase cítí potravu až na vzdálenost 11 km, takže mě zas tolik nepřekvapuje, že Skalák techno neslyší a spí, zatímco chatařka kdoví jak daleko slyší a nespí. Nejspíš ale chodí potají poslouchat k mlejnu a čeká na pozvánku.


Nepřihlášený uživatel

#166

2013-05-27 08:17

Vydržte s peticí ještě pár dní a neuzavírejte jí. Roztáčejí se další kola a snad silná. Jen chvili trvá, než se usnesou a vezmou problém za svůj. Za pár dní se to snad projeví.

Nepřihlášený uživatel

#167

2013-05-27 08:25

měli jsme podobný problém, ale naštěstí se změnílo zastupitelstvo a už se koupeme a letos už budeme chytat kapříky. Důležíté je mít passport rybníčku (profil, zadržnou kapacitu, a to, že se jedná o obnovení historické vodní zdrže) na povodí. Držím vám palce J.
aa

#168 :)

2013-05-27 09:32

#165: Petr Tomíšek - Re: Re: Re:

Já bydlím ještě  asi 2km za Kosovou ( vzdušnou čarou ) a když je  u skaláka teko, tak to taky slyším, takže  sbalím bágl auto a jedu tam zrelaxovat :)) 

Je to fakt slyšet, ale není to nic hroznýho, když se člověk zaposlouchá  ! ! ! 
Ale že by nás to rušilo ze spaní nebo obtěžovalo tak to ne :)  
Takže dunivé rány v dálce nikoho nemůžou oběžovat, ale věřím, že je slyší někdy :))


Nepřihlášený uživatel

#169

2013-05-27 09:58

doufam že se rybníček zachrani

Nepřihlášený uživatel

#170

2013-05-27 17:59

Až peníze i módní šaty pominou, to druhé království zní mi lepší ozvěnou ...
123

#171 Pro info

2013-05-28 18:54

Podobný postup jako nyní proti panu Skalickému starosta Pátek použil již před cca 3 lety. To si tehdy jistý občan obce Meziříčko jako první a jediný v obci vybudoval vlastní domácí čistírnu odpadních vod. Osobně bych mu na místě starosty Pátka poděkoval před celou nastoupenou obcí a uváděl ho všude za příklad, že jako jediný nepouští "splašky" do místního potoka. Ale Pátek ne. Místo toho zjistil, že chudák občan cca 20-ti cm zasáhl čistírnou do obecního pozemku, v tu dobu nijak nevyužívaného. A rozjela se stejná úřední mašinérie jako dnes s rybníčkem, Pátek požadoval odstranění stavby na obecním pozemku, což by znamenalo zrušení celé čistírny odpadních vod a opět pouštění sajrajtu do potoka. Zasáhl až krajský úřad, který donutil starostu odprodat asi 2 m2 dotyčnému občanovi. Tak doujfejme, že na kraji se ani nyní nepodělají a budou uvažovat hlavou, trochu s rozumem.

 

Udělejte si všichni vlastní úsudek o starostovi Pátkovi i v kontextu této příhody. Občané obce Meziříčko, PROBUĎTE SE a proveďte defenestraci.

aranka

#172 SRACKY DO POTOKA

2013-05-29 09:26

VERBALNI SRACKY SE POUSTEJI DO ETHERU,DO TISKU, DO NETU. KECEJ SI OBCANE CO CHCES,PRDLAJS ZMUZES. ALE SRACKY DO POTOKA? KAM POUSTI PATKOVIC SVOJE SPLAŠKY? DENESTRACI? NEBYDLI V PRIZEMI?

Petr Tomíšek
Autor této petice

#173 Re: SRACKY DO POTOKA

2013-05-29 11:08

#172: aranka - SRACKY DO POTOKA

Méně těch vulgarit, paní nebo slečno Aranko, prosím.


Nepřihlášený uživatel

#174 Re: Re: SRACKY DO POTOKA splasky

2013-05-29 13:48

#173: Petr Tomíšek - Re: SRACKY DO POTOKA

ach ano,ja jsem vyraz sracky prevzala z predchoziho textu.Nahradila jsem ho vyrazem splasky. Prosim o prominuti

 


Nepřihlášený uživatel

#175

2013-05-29 16:43

Je to fakt hnus, že ten starosta je schopen i této věci, je to svinstvo!!! Petr Macl