Výzva Papeži Františkovi k zastavení stamiliardového okradení ČR


Nepřihlášený uživatel

#276

2013-07-25 07:39

Věřím ve spravedlnost a tento nemorální Zákon schválený nemorální vládou včetně těch nikým nezvolených bude zrušen.

Nepřihlášený uživatel

#277

2013-07-25 07:40

Podepsat petici by měl každý, kdo miluje a myslí na své děti, vnoučata, i další generace.

Nepřihlášený uživatel

#278

2013-07-25 07:42

Loupež století za bílého dne !!!

Nepřihlášený uživatel

#279

2013-07-25 11:25

Církvím nemá patřit ani klika od kostela! O to se jim postaral už císař Josef II. a po něm prezident Masaryk!

Nepřihlášený uživatel

#280

2013-07-25 12:53

Byli jsme jedinna vnoučata a cirkev se nam drapala po majetku.Stryce žena vařila na faře spala s děkanem takže přes ni se čast majetku dostal cirkvi. Vivat vlado Karliku kalousku Nečasi tahněte do propadliště už, rvete se o koryta zadlužujete obyčejné lidi a nakonec kalousku Milionove odměny na ministerstva co citiš že toto je poslední možnost udržet se u koryta a ukazat komu co chceš na výborech nam obyčejným lidem.

Nepřihlášený uživatel

#281

2013-07-27 20:38

Církve se vrátily ke své příživnické podstatě

Nepřihlášený uživatel

#282

2013-07-28 01:02

jE NA ČASE TRESTAT VINÍKY A OTEVŘÍT CESTU SPRAVEDLIVOSTI,JAK TO KÁZALI VELCÍ LIDÉ KRISTUS,J.HUS A JINÍ VELIKÁNÍ A MYSLITELÉ.jARMILA

Nepřihlášený uživatel

#283

2013-07-28 06:59

Je to petice, která odráží mínění většiny občanů ČR. Jestliže přihlédneme k tomu, za jakých okolnosti zakon o církevních restitucich byl přijat , je to do nebe volající nespravedlnost pro česky národ .

Nepřihlášený uživatel

#284

2013-07-28 07:11

Je to petice, která odráží mínění většiny občanů ČR. Jestliže přihlédneme k tomu, za jakých okolnosti zakon o církevních restitucich byl přijat , je to do nebe volající nespravedlnost pro česky národ .

Nepřihlášený uživatel

#285

2013-07-28 10:51

asi nebude dobře, když se přiznám, že jsem podepsal petici, ikdyž zastávám názor, že k tomu, abych věřil v Boha, církev, zatíženou minulými zločiny a usilující o kšeftování s majetkem (alespoň v tomto státě), NEPOTŘEBUJI. Omlouvám se těm, kteří smýšlejí jinak. Vážím si víry, ne církve, alespoň zatím.

Nepřihlášený uživatel

#286

2013-07-28 13:01

Dobrý den.
Ten dopis, svatosti Františkovi, který byl sepsán je skvělý. Normálně jsem se rozbrečela. Jsem ateistka celý život (70) a moc si vážím autorů tohoto dopisu i petice. O panu Dukovi se vyjadřovat nebudu, on mi za to vůbec nestojí. Citlivě je v dopise, vzhledem k římskokatolické církvi, popsán vztah našeho národa k Mistru Janu Husovi. Minulý papež Benedikt XVI. sice prohlásil, že Mistr Jan Hus zemřel strašnou smrtí, ale to bylo vše. Upálili ho jako kacíře jen proto, že hájil pravdu. Ale moc nevěřím, že by papež František něco zmohl. Kúrie vatikánská je zřejmě všemocná a pokud jsou tam všichni jako Duka, tak jeden, byť papež, nezmůže nic. To je můj soukromý názor. Ale mohu se mýlit. Kéž by!!!

Rozešlu odkaz na podpis i dopis svým "seniorům".
Pěkný den a díky jak za petici, tak za dopis.


Nepřihlášený uživatel

#287

2013-07-28 16:32

Petenti mají naprostou pravdu. Římská církev,ta,jež v například v Polsku se zasloužila o stát,u nás v Česku je v kontroverzní pozici.Nikoli kvůli prostým věřícím s ušlechtilými předsevzetími, ale kvůli seskupení mocných,které si žádá neoprávněné nároky přesahující podle mne daleko komunistické vyvlastnění (nebo krádež,jak říkají zastánci restitucí) Výčet majetku nikdy nebyl proveden,Rovněž nebyl proveden řádný historický rozbor nabytí majetku církví římskou (v případě ostatních církví jde o odpadky z panského stolu). Bývalá vláda a poslanci prosadili zákon nemající oporu ani ve faktografii,ani v morálce,natož v dobrých mravech. Krádež nelze napravovat krádeží daleko větší.Takový je můj názor. Dr.Jiří Jaroš Nickelli,předseda ČSBS Boskovice

Nepřihlášený uživatel

#288

2013-07-29 06:56

Padni, komu padni ... spravedlnost musí být. Ale tyto církevní restituce, spočítané a navržené pochybným způsobemo,zásadně odsuzuji.

Nepřihlášený uživatel

#289

2013-07-29 07:10

nemám problém s vydáním majetku církvím, pokud
byl v jejich vlastnictví (to jak byl historicky získán je etický problém sám o sobě) ale nesouhlasím s další finanční náhradou po dobu 30 let, vydaný majetek ponese zisky, státní památky zůstanou pod dotacemi státu, takže není důvod
další postupné odškodnění naví po tak dlouhou dobu,
ing. Červenková Marie

Nepřihlášený uživatel

#290

2013-07-29 08:46

V textu petice je jediná závažná chyby. Cituji:
"--situací římskokatolické církve v Čechách --".
Znamená to jednoznačně, že Morava není součástí
Česka!!! F.L.Juran

Nepřihlášený uživatel

#291

2013-07-29 09:52

S textem bez výhrad souhlasím

Nepřihlášený uživatel

#292

2013-07-29 14:24

Petice vyjadřuje názor nejen můj, ale i dalších lidí. Církev si snad, díky vlivu papeže Františka, uvědomí kde je její místo a vrátí se ke skromnosti a službě nejpotřebnějším.

Nepřihlášený uživatel

#293

2013-07-29 15:21

"Po ovoci poznáte je." Matouš 7, 15-20
Rudolf Muroň

#294 Poznámka k doprovodnému dopisu

2013-07-30 05:59

Dominik kardinál Duka ve svém doprovodném dopise, kde správně uvádí na pravou míru LŽI obsažené v této petici, také poznamenává, že autoři petice jsou "představitelem postkomunistických a antiklerikálních názorů". To není zcela přesné. Jsou to představitelé KOMUNISTICKÝCH názorů, stírajících rozdíl mezi dobrem a zlem.

Nepřihlášený uživatel

#295

2013-07-30 09:57

Církev Říma získávala své majetky vražděním svých odpůrců. Ježíš Kristus byl chudý - nemajetný - neměl ani kde hlavu složit a přesto svou vírou pomáhal všem lidem - stačí si přečíst v Bibli - SKUTKY. Současná církev touží po mamonu - NENÍ TO TEDY CÍRKEV JEŽÍŠE KRISTA, JE TO POMOCNÍK SATANA OBALENÝ ZLATEM A POZEMSKÝMI STATKY. NECHT´SI TUTO PRORADNOU CÍRKEV PLATÍ KONKRÉTNÍ JEJÍ ČLENOVÉ. JÁ K TÉTO CÍRKVI NEPATŘÍM.

Nepřihlášený uživatel

#296

2013-07-31 08:40

Jak je Papež slušní člověk ,tak tak tu hanbu a nenažranost cirkvy zruší.Děkuji za tuto akci.
Adolf

#297 Re:

2013-08-01 14:45

#78: -

Ty, Sloveno, se do toho nepleť - táhni na Slovensko.


Nepřihlášený uživatel

#298

2013-08-04 12:10

Jak dlouho ještě bude hlavně církev římskokatolická bažit po mamonu snad by jím měla již vybuchnout.

Nepřihlášený uživatel

#299

2013-08-05 17:34

Kdo porušuje Masarykovy a Benešovy dekrety je považován za vlastizrádce a pro takové osoby by měl být trest nejvyšší a zkonfiskovat jejich majetek.Církve by měly žít ve skromnosti a pokoře.

Nepřihlášený uživatel

#300

2013-08-06 06:59

KÉŽ BY VÝZVA PAPEŽOVI BYLA VYSLYŠENA.