Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Dedahad

/ #230 Poraďte - PROSÍM

2013-04-07 20:53

Petici jsem již podepsala, jsem jednoznačně proti čipování. V současnosti řeším jiný problém: našla jsem psa-křížence stř. velikosti asi ani ne ročního, dle chování týraného a zřejmě vyhozeného. Neměl známku a zcela jistě není čipovaný, nikdo jej nepostrádá. Nemohla jsem si jej nechat a protože byl venku v těch nevětších mrazech a byl už značně vyhladovělý a dehydrovaný, svěřila jsem jej sousedům z vedlejšího rodin. domku. Zdáli se mi jako slušní lidé.Navíc jsem jej odchytila v sobotu. Na policii mne odmítli se sdělením, že je to nalezená věc a tudíž jej musím zavést na úřad, což pochopitelně v sobotu nešlo. Bohužel se ukázalo, že ti lidé se nechovají ke psovi dobře. Nechávají jej venku i v tom nejhorším počasí, domů ho v žádném případě nepustí. Není to ale pes, vhodný do boudy a ani tam nechce být, zřejmě byl zvyklý v bytě. Když prší, je na kost promočený a chvěje se zimou. Je neustále zavřený za plotem, nevezmou ho ani na chvilku ven, když jde kolem nějaký pes, tak kňučí a chce za ním. Když náhodou jsou ti lidé venku, tak si jej ani nevšimnou. Prostě mají pocit, že veškerá péče o psa spočívá v tom, že dostane nažrat. Byla jsem za jejich veterinářem, ten mi potvrdil, že se jedná o psychické týrání. Řešila jsem odebrání psa s městskými policisty i na úřadu, ale bylo mi sděleno, že psa od nich vzít nemohu, protože to je dar, tudíž věc, a že se musím jeho vrácení domáhat soudně. Je mi to líto, když si představím ten jeho doživotní kriminál, protože jako důchodce si nemohu soudy dovolit a mrzí mne, že ten chudák bude pykat za moji chybu, byť míněnou dobře. Prostě naše zákony stran zvířat jsou zrůdné.

Autorka textu  nedala souhlas ke zveřejnění svého jména !