Zachraňte Kociánku


Nepřihlášený uživatel

/ #90 Tisková zpráva

2014-08-13 10:36

#58: Edita Bartošová -  

 Dobrý den, paní Bartošová,

 

prošel jsem si Vaši tiskovou zprávu a pozastavil jsem se nad níže uvedeným odstavcem:

 

"Protože naše intervence nebral Mgr. Komárek na vědomí, nezbylo nám než obrátit se na média ČT, TV Nova, deník Právo a celý problém zveřejnit. Poté se pan ministr Koníček a pracovníci MPSV, kteří měli CK na starost, začali tímto problémem zabývat a Mgr. Komárek dostal PŘÍKAZEM za prvé – zachovat v CK lékařskou péči i za cenu navýšení mzdových nákladů a za druhé - nečinit ŽÁDNÉ změny dle svého neschváleného RPCK 2013-2023. Viz tiskové prohlášení z 27.11.2013

 http://www.mpsv.cz/files/clanky/16782/tz_271113a.pdf"

 

V uvedené tiskové zprávě jsem se nedočetl o žádném přímém příkazu Tomáši Komárkovi a už vůbec ne, o zachování lékařské péče i za cenu navýšení mzdových nákladů....

 

Naopak " To znamená, že by zdravotní služby měly být, a to platí 

zejména u rehabilitací, poskytovány a hrazeny na základě veřejného zdravotního 

pojištění. Podle MPSV není možné poskytovat a financovat takové služby z jakýchkoli 

jiných zdrojů a nahrazovat takto celou škálu služeb dostupných v běžném prostředí. "

 

Nečiní tak snad Tomáš Komárek?

 

Další věcí je, že žádáte MPSV, aby odvolalo, jak Tomáše Komárka, tak paní Křepelovou. To však není možné, na to MPSV nemá právo.

 

Ještě by mě zajímalo, jakým způsobem, jak často probíhaly schůzky s Tomášem Komárkem?

 

A také, co je poslaním Vašeho klubu, jestli máte nějaký vlastní "rozvojový plán". jakou činnost ku prospěchu centra vyvíjíte, kolik máte členů, kdo Vás podporuje?

 

Jestli máte třeba webovou či fc stránku.

 

Také by mě zajímalo, jakým způsobem jste ovlivňovali "život na Kociánce" v minulosti? Kdy Kociánka mimo jiné procházela "podobnými turbulencemi"

 

Budu vděčný za Vaši odpověď-

 

S pozdravem

 

Michal Ptáček