Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #5507 Re: Re:

2015-11-13 16:40

#5496: - Re:  Ještě, že mají normální věřící selský rozum a a cit pro věrnost Kristu a víře

 No já s tím selským rozumem a věrností Kristu u těch věřících nevím - jestli nepřijímají migranty bez ohledu na vyznání, tak jdou výslovně proti učení církve (v lásce k migrantům jedou svorně všechny církve bez rozdílu) i Krista (uhodí-li tě někdo na pravou tvář, nastav mu i druhou; požádá-li tě někdo o sukni, nech mu i plášť; když tě někdo nutí, abys ho doprovázel jednu míli, jdi s ním dvě; odpouštěj ne sedmkrát, ale až sedmdesát sedmkrát; miluj bližního svého jako sebe sama), a pak ovšem nejsou věřící. Anebo - a to spíš - jsou v pomoci už dávno angažovaní. Farář Vymětal není výjimka. Konkrétní pomoc migrantům nabídla v ČR řada farností, v Německu se v posledních pár týdnech hodně zviditelnila farnost v Oberhausenu, která vyklidila kostel a ubytovala v něm migranty z Eritreje, Somálska a Afghánistánu, a není zdaleka jediná. To jsou "normální věřící", ne církevní hierarchie. Do činnosti různých charit či diakonií se zapojují tisíce věřících. Prostě buď to myslí s vírou vážně, a pak se v sluníčkaření angažují, anebo jsou jenom pokřtěnými milovníky církevního folklóru a navštěvovači kostela, ale ne věřícími s citem pro věrnost Kristu a víře, jak píšete.

Navzájem se dokonce obě skupiny obviňují z toho, kdo je ten pravý věřící. Už i tady je řada příspěvků, kdy jeden římský katolík obviňuje druhého, že není správný římský katolík, nebo se přispěvatelé prohlašují za křesťany, a přitom odsuzují Vymětala nebo charitu nebo farnosti, které pomáhají muslimům, ačkoliv jde také o křesťany, kteří navíc dodržují učení církve i Krista. Já se na to dívám tak, že si to nejdřív mají srovnat v hlavě i srdci, dohodnout se navzájem, a teprve pak ventilovat jednotný názor. Takhle jsou pro mě křesťané jenom smečka rozhádaných psů.