Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Quoted post

Iza

#245 Jsem jednoznačně pro čipování

2013-04-25 08:32

Jsem dlouholetá chovatelka psů a ještě dnes potkávám majitele psů, kterým bych psa nejraději zabavila. Z tohoto důvodu jsem jednoznačně pro čipování psů!!! Sama mám svého psa již 3 roky očipovaného.
Uvádím zde důvody proti čipování a pro čipování.

Proti čipování:
- před třemi lety jsem si pořídila nové štěně a byla jsem proti čipování z nevědomosti (byla jsem proti vkládání čehosi neidentifikovatelného pod kůži svého 3 měsíčního štěňátka)
- čipování může být bolestivé (rozhodně je to méně bolestivé než kupírování uší a ocasů - v ČR zakázané, myslím, že na Slovensku ještě povolené), mého psa aplikacce čipu nebolela, ale nedávno si kolegyně čipovala štěně a bolest se dostavila, je to individuální, sammotný čip psovi nevadí, bylo by vhodné školení veterinářů (možná by bylo vhodné lokální umrtvení před aplikací)
- jsem proti čipování ve městech, kteří zavádí povinné čipování a obyvatelům, kteří již mají psa, nepřispějí na jejich aplikaci

Důvody pro čipování:
- jsem pro čipování všech psů v ČR, kteří nemají čitelné tetování, u nich si myslím, že to není nutné, pokud není nutný čip na výstavy v zahraničí a jsou řádně nahlášeni
- díky čipu, pokud pes je řádně zaregistrován (uvedeno jméno a adresa majitele), pes má velkou šanci, se vrátit k původnímu majiteli, psa by neměli odvážet do útulku, ale přímo telefonicky kontaktovat majitele
- pes s čipem, který je týrán svým majitelem, může dojít k identifikaci takového majitele a zakázat mu další chov psů
- se psem s čipem můžete bezproblému vycestovat do zahraničí
- čipování psů částečně omezí chov množitelů a tudíž se sníží počet týráných a zneužívaných psů (hlavně fen) www.stop-mnozitelum.cz



Odpovědi

Necipujtenas.cz

#246 Re: Jsem jednoznačně pro čipování

2013-04-25 08:53:39

#245: Iza - Jsem jednoznačně pro čipování

Dobrý den,

děkuji Vám za Vaše rozumné argumenty. Prosím seznamte se také s desítkami anti-tezí z České republiky a ze světa na našem webu necipujtenas.cz . Mnohá tvrzení, která popisujete ve svém komentáři jsou již rozporována na základě oficiálních dokumentů patřičných úřadů, zájmových organizací, vědeckých institucí a politické reprezentace a hlavně konkrétních lidských tragických příběhů chovatelů. Děkuji Vám. Admin www.necipujtenas.cz