Petice – Výzva k abdikaci prezidenta České republiky

Quoted post

Arno

#11 Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-01 13:05

Každá petice musí mít jasnou, nezpochybnitelnou a pádnou argumentační konstrukci, aby se jí musely zabývat kompetentní orgány a aby zde byla úspěšná. Takto jde o sice sympatický, ale holý výkřik, který v byrokratickém procesu, kterým petice bude procházet, nemá šanci na úspěch. Tyto nedostatky v sobě skrývají nebezpečí, že až se objeví seriózní varianta takovéto petice, mnoho jejich současných signatářů už nemusí mít chuť zase znova něco podepisovat, čili jde o plýtvání jejich potenciálem.

Odpovědi

Rudorous

#32 Re: Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-03 10:48:12

#11: Arno - Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

Já myslím, že tahle petice byrokratickým řízením procházet nebude, jakým??? Která instituce se může zabývat abdikací presidenta?  Smysl petice vidím v tom, že se lidé vyjádří, že se bude vědět, že tady je nezanedbatelný počet lidí, kteří se za Zemana stydí a vadí jim a přáli by si, aby abdikoval. A tohle vyjádřit už je hodnota sama o sobě, proto jsem petici podepsal a považuji ji za dobrou. Že by na nákladě této petice Zeman vážně uvažoval o abdikaci, to by mě ani nenapadlo. Ale vyjádřit se a nemlčet je vždycky důležité.

Mazlinka

#57 Re: Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-04 11:41:18

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-11-04 21:19:09


Jakub Kastner

#111 Re: Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-05 16:01:30

#11: Arno - Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

Nemyslím, že nějakou peticí lze odvolat prezidenta, ale samotnou existencí petice, pokud bude mít patřičný rozsah, dává najevo nesouhlas lidí, který bude muset ignorovat. Jeho mandát tak bude oslaben. Já podepisuji.

Jaký byrokratický proces pro petice existuje?


Nepřihlášený uživatel

#152 Re: Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-06 23:00:03

maja

#158 Re: Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

2013-11-07 10:03:25

#11: Arno - Chvályhodná, ale nedotažená iniciativa

Je zcela jisté, že i kdyby se nás podepsalo přes polovinu národa, bude to jen opravdu "výkřik" z důvodů již zde v kometářích uvedených(senát a ústavní soudci- ti zejména a patří k důvodům, proč hlasitě protestujeme). Podstatou této petice je, že veřejně projevíme svůj nesouhlas s vystupováním prezidenta, aby nezapomněl, že vyhrál pouze o pět % a své "proti" voliče stále více přesvědčuje svým nevhodným a neuctivým konáním o tom, že jejich rozhodnutí bylo správné. Smysl petice tkví v tom, že protestujeme a za svými protesty si stojíme, varujeme tak před AROGANCÍ MOCI!!!